Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

lennyd

Donalda Sullivana (Paul Newman) má každý rád. Teda skoro každý. A ten kdo ho nemá rád, tak ten ho upřímně nenávidí. Jeho neotřelý přístup k životu, zákonům i lidským vztahům jedněm imponuje, a těm ostatní leze na nervy. Nyní jej ale čeká zásadní zkouška, při které jde všechna sranda stranou - po mnoha letech může svému synovi vynahradit to, že se mu, jako dítěti, nevěnoval tak jak by bylo záhodno... Když jsem film viděl před několika lety, hrozně se mi líbil - skvělý Paul Newman, skvělý Bruce Willis a výborné špičkování mezi nimi. Dneska jsem film viděl znovu, a už mi tak vtipný nepřipadal - sice stále Paul Newman a Bruce Willis skvělí, ale vtipy už mi přišly až příliš prvoplánovité, navíc film nemá žádný hlubší děj, a spousta minizápletek (sněžný skůtr, vyhraný los) jsou ve filmu jen tak mimochodem. Ale to neznamená že by se na film nějak špatně dívalo, to zase ne - jen ten příběh mi tam trochu chyběl. A k výše zmíněným jménům bych nyní přidal ještě jedno - Phillip Seymour Hoffman v roli arogantního policisty byl moc fajn.. ()

boombang

Tento film je dobrý, ale ne nezapomenutelný (i když Melanie G. má moc hezká prsa :-)). Jinak je v kladném slova smyslu skrznaskrz prošpikován humanizmem. Je vidět, že režisér má své hrdiny rád. Byl jsem ovšem asi trochu zklamán, protože Paul Newman zde nebyl zase tak velký magor, jak to sliboval název filmu. Zato měl charisma na rozdávání… Takového souseda bych tady chtěl mít… P. S.: Nesnáším Bruce Willise. Ale aspoň tenhle film nezkazil. ()

Davies182

Paul Newman byl v roli samotářského mrzouta vážně neuvěřitelný. Takhle jsem se hodně dlouho pořádně neponořil do nějaké postavy a hltal každý její dialog. Hoffman v roli policisty velmi mile překvapil, no a Bruce Willis dokázal, že umí zahrát pořádnou svini. Mezi ním a Newmanem to tak jiskřilo, až mi málem shořel obývák. ()

Skip

Pohodový film, v němž se sice objevilo téma vyrovávání se otce se synem, ale naštěstí se nijak netlačilo na pilu, jak je to ve filmech s tímto tématem zvykem. Paul Newman hrál velmi dobře, stejně jako ostatní, přičemž jsem fyzicky cítil Sullyho bolesti v koleni, protože mám to samé, ale na druhé straně:-) Jakmile jsem uviděl Pruitta Taylora Vince, říkal jsem si, jestli dojde na slzy. No jasně že došlo. Je jen málo filmů, kde by mu nezvlhly oči. Mě ale přijde s tímhle svým uplakaným prosťáčkovstvím dost otravný. No ale jinak tedy pohoda, jak už jsem řekl. ()

MontyBrogan

Že ide o adaptáciu knihy sa na filme prejavilo epizodickým spôsobom rozprávania príbehu. Dúfam, že som nezneužil tento pojem, ale v danom americkom zasneženom mestečku sa odohralo mnoho a mnoho bežných príhod, ktoré spôsobili aj fakt, že keď som po polhodine dal pauzu, s prekvapením sledujem časovú os, čakajúc, že bude pretnutá podstatne viac napravo. Takže trochu zdĺhavý, no dosť pravdivý počin, ktorý odporúčam výhradne fanúšikom "filmov zo života". Ich odporcovia nech víkend radšej strávia pitím, upratovaním, prípadne upratovaním samých seba po tom pití. Ja som tu našiel aj niečo osobné, a keďže bez hľadania, je to pre mňa úspech. Pretože postava Paula Newmana sa mi dostala pod kožu (poznámka pre vtipálkov, nie v agresívnom či úchylnom zmysle slova). ()

• Zhruba v čase 1:00:00, kdy Sully (Paul Newman) vejde do pokoje Willa (Alexander Goodwin), čte Will v posteli komiks od belgického komiksového spisovatele a kreslíře Hergého s názvem „Modrý lotos“ (jeden z komiksů ze série „Tintinova dobrodružství“). (joecole20)