• Krátkometrážní

ELFilm (2001) (studentský film)

V jednoduchosti je krása! Co dodat...dost mě to nadchlo. Pěkné vyprávění, nápadité i vtipné. Tento krátký filmek mi prostě vyloudil úsměv na tváři :-)

Po přečtení spalte (2008)

Nemůžu si pomoct, ale tento film mi přišel tak zbytečný a nudný, že jediné co mě opravdu pobavilo bylo vystřelení mozku Bradu Pittovi Georgem Clooneym. To bylo krásné vyvrcholení téhle slátaniny :D Humor bratří Coenů mi k srdci moc nepřirostl a do promo plakátu bych si tak zabalila štangle salámu! 2 hvězdy a to se sedřenou zadnicí.

Vrána (1994)

Ne, ne, ne a ne...nemůžu tomu přijít na chuť. Humbuku kolem toho bylo a je pořád, hlavně v řadách "tvrdejch" gothic, ale takový žrádlo to na mou duši není.

Star Trek (2009)

"Vesmír. Nejzazší hranice. Toto jsou cesty hvězdné lodi Enterprise. Jejich úkol: zkoumat tajemné nové světy. Hledat nové formy života a nové civilizace. Odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal." Toto je kapitánův deník lodi Enterprise a posádky s hlubšími zářezy na paži něž obvykle. Staré časy odvál hvězdný prach, tak kopni do tý bedny Kirku a šlápni na pedál! Slabší povahy třeste se, neb vás uhrančivé modré oko i blonďatý vlas plácnou přes ústa ;-) Mládí vpřed!

Strážci - Watchmen (2009)

Dekadentní veledílo mapující osudy členů Watchmen, bojující den, co den o svou duši. Předběhlo éru comicsových adaptací a tudíž se nedočkalo tak patrného ohlasu, jakého by si zasloužilo. Nač velká gesta a heroické pasáže, nač uhlazenou podívanou, o to nikdo nestojí. Dobro je jen úhel pohledu, záleží na nás z jakého naň právě nahlížíme.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Kačerov jak hurikán do mých dětských let se vřítil a naučil mne ráno brzy vstávat.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Ahsoka Tano forever! Start první série se dal jakž takž prěžít, postupem času s přibývajícími epizodkami se stává velice nadějným a výdělečně činným seriálem. So, this is where the fun begins! 14.10. 2014 EDIT: A konče někde na půl trati.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Je videt, ze na efektech nesetrili a pekne je vypilovali napr. sidlo vampyru a vlkodlaci, kteri v predchozich dilech byli ukazani jen z casti (taky si hezky nahrabali z 1 a 2, kde o kvalite efektu nemohla byt ani rec)..kazdopadne to nemeni fakt na tom, ze na to ostatni se uz proste vykaslali. Scenar byl opravdu udesny, vetsina hercu bylo prkenych a vystacili si jen s par vyrazy obliceje, ktery opakovali neustale dokola. Jediny, kdo to drzel byl tak Sheen a Nighy, kteri se opravdu setsakra snazili a byli hereckymi piliri filmu (coz se o Mitre neda rict). Avsak 2 herci to nezachrani a kdyz uz romantika, tak ne tahle boze. Mitra vypada jak kdyby ji vytahli z mrazaku a az nakonci ji ukapne slza aby se nereklo. Kamera byla dobre rojeta, zahy film ale v par usecich nestastne dostala do klipovych bloku.10x sejmout obraz co nejefektivnejc aby to bylo cool. No dal...ty extremne modry cocky...to byla katastrofa:-[ a myslim si, ze mohli vyuzit ty prostory co se jim naskytaly. Les, hory a ten paloucek pred hradem. Skoda toho. Dost me to zklamalo, nerikam ze jsem od toho cekala buhvico (je to preci jen Underworld), ale skoda tak dobryho nametu ktery zdimali v rukach a zcela nevyzdimali do posledni kapky. Clovek se nedozvedel nic novyho, ani o histori, kdy se to odehravalo, o Viktorovi, Kravenovi, Williamovi, Marcusovi a Alexandru Corvinovi (stacil by jen malej navrat do minulosti na zacatku filmu) atd. Tohle, ze mela bejt ta slavna bitva? Bitva, o ktery se jen tak okrajove zminil prvni dil a byla popsana jinak? Do vzpoury to melo opravdu ale opravdu daleko...ono stacilo zhlidnout trailer a stacilo by to...bohuzel..

Stmívání (2008)

Vampýrská telenovela pro celou rodinu, která pije krev lidem se zdravým rozumem a těm slabším našeptává o třpytivé kráse hrudi Edy Cullena (kam se hrabe zatuchlý Dracula že). Pro nás nepochopitelné, pro teen modla 21. století. Pokládám si otázku, zda byla autorka tak smyslů zbavená, neukojena dostatečně manželem, tudíž odráží svůj skrytý apetit exotické lásky do předlohy? Režisérka asi stejné touhy bere všemi deseti toto zdeformované téma pod klapku, davy vykulených fanynek šílí, lepí si na zeď plakáty chudáka Roba Pattinsona a náhle poslouchají Muse. Za romantický piknik s upírem na louce poseté bílým by si nechali koleno vrtat. Řekne mi kdokoli, co je sakryš na tom všem ineteresujícího? Beru však v úvahu, že to mohlo být i horší.