• Krátkometrážní

36. komnata Shaolinu (1978)

Milá nostalgicky-osbná záležitosť, ah tie premilé spomienky z detstva keď sme na chate objavili videorekordér a kazetu s týmto skvostom. 36ta komnata Shaolinu katalizovala môj záujem o bojové umenia. Kiai!!!

Highlander (1986)

Historicky epický originálny námet stavajúci príbeh na konzervatívnej dichotómii dobra a zla. V mečových súbojoch môže konkurovať Star Wars a Freddie Mercury to fantasticky podmázol, že ma dvíha z diváckej stoličky s iskrivou motiváciou takto štýlovo bojovať za svet, za mier za ženu a rodinu… za čokoľvek.

Prosperovy knihy (1991)

Spĺňa všetky atribúty vyššieho umenia. Tam kam nemôže divadlo, dosiahol film.

Útěk do divočiny (2007)

Momenty nespútanej slobody a hlbokého spojenia a opojenia prírodou odkrývanie životných múdier nádherná hudba  skutočný príbeh vytvorený podľa denníka cestovanie, sloboda a nezávislosť

Big Lebowski (1998)

“Ser na to Dude, jdeme na bowling.”

Amadeus (1984)

Amadeus udal smer bližšie ku klasike! (čiže klasika).

Werckmeisterovy harmonie (2000)

Neviem ako môže mať oko veľryby, čiernobiela projekcia a správne zvolený hudobný motív takú magickú silu, ale má.

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Som fanúšikom tohto večného “súboja” medzi dvoma legendárnymi charaktermi z dielne Looney Tunes: už od piatich rokov kedy som už o piatej ráno netrpezlivo hypnotizoval monoskop očakávajúc túto rozprávku. Immortal.

Tenet (2020)

Kto si pustí Tenet, vypije stimulujúci elixír dynamiky a nadýcha sa do detailu vyladenej akcie a vyšperkovanej kinematografie tečúcej v/proti smere toku entropie.

Svět slávy (1991)

Veľmi originálny typ “statickej” srandy, ovenčený šedivosťou a perpetuálnou stereotypnosťou.