Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Co se týče audio-vizuální stránky, je Hobit tak vysoko, jako byl Pán prstenů, ne-li ještě o kousek výše. Nicméně postavy jsou méně propracované, méně vtipné a celkově je film trochu utahaný. A pár věcí mi vadilo poměrně hodně - například neustálé padání stovky metrů někam do neznáma, aniž by z toho měl kdokoliv jediný šrám; a to, že nevyužili scénu ze Společenstva prstenu jak Bilbo našel prsten, ale udělali ji nově, jinak - proč??? Možná bych vypustil nějakou tu legendu ze Středozemě a trošku víc se věnoval postavám - aspoň některým - a nesnažil se do filmu vecpat všechny, se kterými se známe z předešlé trilogie - třeba Sarumanovo vystoupení v Roklince mi přišlo zcela beze smyslu. Ale kdo ví, třeba všechno bude mít nějaký význam v dalších dílech a budu muset svůj názor přehodnotit. Teď ale říkám: čekal jsem o trochu víc.

S ledovým klidem (2012)

Slabé, slabé, slabé. Postavy se chovají divně, jsou vám vlastně ukradené, a akční scény jsou často značně úsměvné a přihlouplé. A Sigourney coby Terminátor, který si po všech scénách jen pomalu chodí, zatímco ostatní běhají, a přesto všem stačí a nikdo jí netrefí, prostě nepůsobí absolutně vůbec přirozeně. Kdyby Bruce nezastřelili (ah pardon, SPOILER), určitě by byl lepší v roli toho, kdo se snaží vysvobodit svou rodinu, než Henry Cavill.

Talisman (2012)

Zac Efron nám ze středoškolského zpěváka dospěl v mariňáka. No nebo vlastně ani ne. Připadalo mi, že během celého filmu měl stále jen jeden jediný výraz - jediná změna nastala, když vysvětloval, proč vlastně za Beth přišel, a to taková, že mu po tváři stékalo pár slz. Příběh dost tuctový, předvídatelný, na hádky dospělých jako vždy doplácí jejich ratolesti, ale všechno dobře dopadne. No, nebyl to zas takový propadák, jak by se mohlo zdát, prostě typický americký romanťák - mariňák se zamiluje, přijdou trable, všechno se vyřeší, a žili spolu šťastně až do smrti.

Peklo začíná na zemi (2004)

Podle mého názoru zcela nedoceněný film. Jistě, označení jako horor bych zcela vypustil a český název filmu je také dosti zavádějící - když jsem si to pouštěl, měl jsem díky těmto dvěma faktům zcela jinou představu, na co se vlastně chystám koukat. Ale pominu-li toto, dostal jsem atmosférický psychologický thriller ze zajímavého prostředí, kde se tvůrci nebáli zajímavých scén, zvratů, ba i iluzí a snů. V průběhu filmu jsem si občas říkal, co to vlastně všechno znamená, co je vlastně realita a co ne? Ale na konci všechny dílky skládačky do sebe zapadnou a ve mně to zanechá pocit dobře odvedené práce - i přes to, že něco podobného už jsme mohli vidět v jiných filmech.

Total Recall (2012)

Neviděl jsem původní verzi s Arnoldem, takže nemůžu srovnávat, ale tahle verze jako akční sci-fi funguje. Děj jde rychle kupředu, vrší jednu akční scénu na druhou a sem tam přidá nějaký ten zvrat. Nakonec je ale přímočarý a očekávaný. Pravda, Kate Beckinsale bych si nechal líbit spíš než Jessicu Biel, ale to už je věc názoru.

Méďa (2012)

Taková pohádka pro dospělé (no, dnes už možná vlastně spíš pro teenagery), která má romantický podtext a je i vtipná. Jistě, občas je ten humor až trošku moc přehnaný (viz hovno), ale většinou sedí tak jak má. A narážky na různé věci včetně jiných filmů byly také povedené.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Revolution v názvu nevypovídá jen a pouze o ději, ale také o filmu jako takovém. I přes množství klišé má tento díl série cosi nového, neokoukaného. A to se mi líbí. Choreografie včetně všech efektů jsou podle mě povedené, hudba dobře zvolená, hlavní herečka poměrně hezká - co víc si vlastně od takovéhoto filmu přát?

Monstrum (2008)

Tento styl kamery ve filmech prostě nemám rád. Mělo to skvělou atmosféru, dobré triky, monstrum taky nebylo zas tak špatné, ale ta kamera a pár zjevných a zásadních zaškobrtnutí v logice tento film pro mě bohužel srážejí k lehce podprůměrnému. (Aby bylo jasné, co myslím těmi zaškobrtnutími - kdo by celou dobu běhal s kamerou, když mu jde o kejhák? Nejsem si zcela jistý, ale baterka té kamery by podle mě taky nevydržela.. Když Beth ležela s propíchnutým hrudníkem takovou dobu u sebe, opravdu by neztratila dost krve na to, aby se pak mohla ještě hýbat, natož běžet? A našly by se další..)

Zkrat (2011)

Řekl bych zbytečně dost utahané a neosobní. Zdlouhavé honičky, rozhovory bez emocí, příběh až příliš přímočarý. Rozhodně se z toho s touto sestavou herců dalo dostat mnohem více. Prostě akční film bez pořádné akce, thriller bez napětí.

Chata v horách (2012)

Parta mladých se vydá na chatu mimo dosah jakýchkoliv moderních komunikačních prostředků, cestou zajedou k opuštěné benzínce, kterou vlastní odpornej dědek.. a já si říkám, kde já jsem to už viděl? Ale čím více film postupuje, tím větší je moje překvapení. A milé překvapení. Zcela originální, s nadsázkou a ironií. Jediné, čeho jsem litoval, že si opravdu v tom sklepě nevybrali nějaký "více originální způsob smrti" - však jich tam bylo taková spousta. Super komentář: Djkoma.