Intimní past (2011)

Opět tu mám film, na který mohu říct jen škoda. Film jde celkem rychle kupředu, má atmosféru, charismatického záporáka, Hilary ukáže své solidní tělo, prostě všechno šlape i přes milionkrát zopakovaný příběh bez ničeho nového. Nicméně konec pošle všechno do kopru. Víc nelogických a klišovitých scén už tam narvat skutečně nemohli. Škoda, škoda a ještě jednou škoda. Natočit posledních 15 minut znovu a lépe, měl by šanci na úspěch.

Černobílý svět (2011)

Film s tak silným příběhem, že by jen na ty největší cyniky nezapůsobil. Opravdu je to podle mě nejsilnější příběh ve filmu za poslední roky. A jak tu už několikrát zaznělo, herecké výkony jsou obdivuhodné. Role padla snad každému v tomto filmu přesně do jeho noty, každý se s ní sžil, a na výsledku je to znát. Ta doba byla jistě ještě horší, než tento snímek ukazuje, nicméně bylo by těžké natočit film s naprostou přesností té doby. Jak říká název, byl to tenkrát černobílý svět.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

V popisu vidím Akční/Dobrodružný/Thriller. Chybí mi tam Komedie. Paradoxně však nejvíce vtipná na místech, kde vtipná být asi neměla. Například při té scéně v garážích jsem se bavil od začátku do konce tou nepřekonatelnou stupiditou. Nicméně první část filmu byla dost slušná, bohužel potom už to bylo jen směšné. Rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*, nakonec díky dobré hudbě, pěkným záběrům krajin, dobré kameře a nějakým povedeným akčním scénám přiklonil jsem se k těm 3. Ale hodně těsné.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Zvláštní. Tento film kupí klišé na klišé, nicméně to docela dobře funguje. Spojení světu westernu a moderního sci-fi není až tak špatné. Samozřejmě se film nevyhnul logickým chybám, zbytečným scénám či nadbytečným zvratům. Ale bavil jsem se, dvě hodiny mi celkem rychle utekly, tak proč ne.

Ošetřovatel (2011)

Na odlehčení, proč ne. Docela jsem se pobavil a musím uznat, že podle mého názoru je to jedna z nejlepších komedií se zvířaty.

Nebojte se tmy (2010)

Jako horor to jakžtakž fungovalo, i když nevědomost, co to v té tmě vlastně číhá, by filmu pomohla na 100%. Ono přeci jen, když to člověk ví téměř od začátku, ten strach z nejistoty zmizí. A ten často dělá správný horor. Když k tomu přidám naprosto debilní (omluvte to slovo, ale nedokážu to vyjádřit slušněji) chování postav, které jako by měly IQ pokojové teploty, nemohu si dovolit dát filmu víc než 2*. A i nad těmi jsem hodně přemýšlel, ale nakonec za kameru a že jsem se bavil (i zásluhou toho debilního chování postav) přeci jen zůstávám na těch 2. SPOILER: nejlepší scénou filmu je z traileru profláknutá scéna pod peřinou.

Nákaza (2011)

Nemůžu si pomoct, ale tento film mi přišel celý takový bez emocí. Dostavily se až v posledních 15 minutách. A to je škoda, protože jinak je to docela povedený katastrofický film. A škoda, že Kate si zahrála jen takovou chvilku. Ještě bych přidal, že mi postavy přišly trochu ploché, nepropracované. Rozhodně měl ten film na víc.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Na tento film jsem šel s velkým očekáváním, jelikož mi z řad mých přátel bylo několikrát řečeno, že je to opravdu povedený film. A nebyl jsem zklamán. Především druhá polovina filmu byla naprostou pastvou pro moje oči. Vizuální efekty jsou dotaženy opravdu k dokonalosti, zpomalování zde jen prospívá a herci jako by si to užívali. Nicméně i malá zaškobrtnutí by se našla, například při vizuálně asi nejpovedenější scéně celého filmu - útěku lesem z Heilbronnu - tvůrci asi zapomněli kvůli vymýšlení efektů na logiku scén. Závěrečná konfrontace Holmese s Moriartym dohnala ovšem snímek opět do výšin - aneb jak to může dopadnout, potkají-li se dva géniové.

Zrození Planety opic (2011)

Jo, povedené. Nic zbytečně nenatahují, má to rychlý spád, akci a emoce. Mimika primátů je naprosto dokonalá, všeříkající. Opravdu využitý potenciál na 100%.

Expres na západ (2011) (TV film)

Skvělý důkaz, že slovo film má mnoho významů. Vystačí si i s jednou jedinou místností, dvěma dobrými herci a spoustou řečí, někdy hodných zamyšlení, někdy zcela zbytečných. Rozhodně ale stojí za to vidět.