Láska a jiné závislosti (2010)

Opravdu zajímavá romantika. Nečekal bych, že Američani umí cit, lásku pojmout pod jiným úhlem.

A-Team: Poslední mise (2010)

Příjemně našláplá akční komedie s velmi slibným hereckým obsazením. Tento film mě svojí energií a rychlostí nezklamal. Myslím, že A-team žádá pokračování.

Lemra líná (2006)

Na romantickou komedii to působý moc chladně a syrově a to by nemělo. Klasické béčko...

Igor (2008)

Animované filmy mám rád, zvláště když znich vyzařuje nějaké nové postřehy, zpracování, myšlenky. Igor je příkladem špatného pojetí digitální animace. Neříkám, že je te nějaký brak, ale hodně pod průměrem animovaných filmů.

Zakázaná zóna (2010)

Proč se mi to vůbec líbilo? Pro mě to je názorná ukázka, zpracování myšlenky jednoho, pro mě né moc známého režiséra. Chvíli jsem přemýšlel:"O čem to vůbec je?" Má to být jeden z těch varovných filmů, kam až může svět zajít. Nebo pouhý pohled na nové živočišné druhy, které se snaží také přežít. Vždyť přeci planeta Země není jen naše, nikdo by jí neměl vlastnit. Tak proč by člověk měl být jediný predátor. Na poli katastrofických událostí a především boji o holé životy, při úprku z karantény, vzniká mezi našimi hrdiny, jakýsi cit. O čem tento film opravdu měl být? Dávám čtyři hvězdy jen pro tu hravou myšlenku a především pro ten dokumentární styl točení, nesmím také zapomenout na úžasné exteriéry, která jsou opravdu příjemně, něžně zaznamenávány.

Králova řeč (2010)

Jiří VI. byl/je velkou osobou anglické historie. Velmi poutavě ztvárněný film o lidech, kteří stojí za velkými muži. Na poli historického dění, o kterém se můžeme dočíst v každé encyklopedii, vznikali tak silná přátelství, která vydržela až do posledního výdech. O tom si myslím, že je tento celý film. Geoffrey Rushovi, bych držel křeslo v nominacích na Oskara. Za tak fenomenální ztvárnění své role si to vyloženě zaslouží.

Nezastavitelný (2010)

Pana Scotta to hraní s vláčky začalo nějak bavit. Tenhle akčňák se mu sakra povedl. Nechybí mu vtip, dramatické klíčové scény. Dvojice Pine, Washington je příjemná ingredience do tohoto povedeného latté.

Achilles a želva (2008)

S japonským filmem nejsem moc obeznámen, chvíli jsem z toho byl vykolejený, ale zase tam byl nějaký výmol, který mě vhodil do správných kolejí celého děje filmu. Achilles a želva je pozoruhodný satira o moderním umění. Příjemně ztvárněné dnešní pokusy umělců a následná hodnocená kritika. Chvílemi je film, takový prázdný, chladný. Ovšem následně vás zahřeje barva všech obrazů a celkové melancholické tempo tvorby, hlavního hrdiny.

Jerry Maguire (1996)

V počátcích to určitě nadchlo mnoho fanoušků sportovních dramat nebo spíše dramat za stíny velkých sportovců. Myslím, že ve stínu každého vrcholového sportovce stojí nějaký ten Jerry Maguire. Škoda, že se počáteční mámení na kvalitní kousek s charizmatickým Tomem Cruisem nedělo celé dvě hodiny. Film vystoupá na jakýsi vrchol,během několika desetiminut, a pak už nerovnoměrně padá v zapomnění. Stává se z něj jakási nedobrá romantika, takové sportovně romantické klišé, plné nedobrých scén, dialogů, romantiky. Je to slušný americký béčkový průměr, na odpočinek.

Warholka (2006)

Životopisný snímek Edie Sedgwick, které vedle Warhola vyrostla jak nejkrásnější poupě první jarní růže, ale i božský květ musí někdy odkvést a uvadnout. Ona sama obviňovala Endyho z jejího konce, ale však za to mohli drogy a životní styl na který se vydala. Zajímavý film ve kterém se objevují významní umělci 60.-70.let a především nejznámější ateliér té doby tzv. Továrna "Faktory", kde začali první filmové experimenty Andyho Warholy.