Nedotknutelní (2011)

Po shlédnutí určitě zůstane vryt v paměti. Má svůj smysl, zanechává emoce a zároveň baví diváka. Chci ho jednoznačně vidět znovu.

Serenity (2005)

Serenity jakožto zakončení seriálu Firefly musím okomentovat jako výborné pokračování zmiňovaného seriálu. Po jeho shlédnutí jsem byl však zklamán - ne z důvodu jeho chyb, ale z důvodu, že celý seriál včetně filmu zůstal zjevně nedokončený a pro diváky, kteří si seriál oblíbili, to je skončení v tom nejlepším. Možná je to dobře, že jsme se nedočkali rozmělnění seriálu v podobě desítek epizod bez nápadu, nicméně toto náhlé ukončení zamrzí. Určitě doporučuji shlédnout nejdříve seriál - tak se dostanete blíže postavám a jejich charakteru. Ze samotného filmu si neuděláte ucelený obrázek. Co do děje a hereckých výkonů - jednoduše výborný sci-fi dobrodružný snímek, který v sobě kombinuje prvky westernu. Z počátku jsem si touto kombinací nebyl jistý, ale nakonec si mě získala. Většinu postav jsem si zcela oblíbil a rád sledoval jejich osudy. Kéž by v tomto složení pokračoval seriál.

Orphan (2009)

Jeden z ne mnoha opravdu kvalitních hororových snímků, který mě v poslední době zaujal. Obecně "divné" děti v hororech považuji za jedno z témat, u kterého mi běhá mráz po zádech. Role Esther je zde skutečně velice dobře zahraná a celý nádech psychologické hříčky mě tedy po shlédnutí nenechal bez emocí. Jedním z důvodů je možná až moc reálná část tohoto příběhu, kdy pár adoptuje v dobré vůli dítě (na první pohled chytrou a vlastně i milou holku), se kterou však následně začíná být něco v nepořádku..

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Velkolepá sci-fi podívaná. Výborná akce pro oko, skvělé efekty a především monstróznost - obrovští vetřelci demolující naši planetu. Konečně jsem se dočkal takového filmu - čekal jsem na něj snad již od Emmerichovy Godzilly. Možno rozebírat herecké výkony, hlubší smysly dialogů apod, ale o to přeci v tomto filmu vůbec nejde. Kdo toto očekává, ať se raději na film nedívá aby nebyl zklamán. V opačném případě si film užijete.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jedna z největších akčních sci-fi "pecek". Přestože už je to nějaký ten pátek od natočení tohoto již kultovního filmu, za použité efekty by se nemusel stydět i leckterý současný film. Snímek má svoje kouzlo oproti těm dnešním, kde je vše modelováno virtuálně, kdežto tady si divák užije parádní efekty. Co do nápadu, hereckého obsazení a výkonů snad není co dodat. K tomu ještě hudba od Brada Fiedela a jednoznačně máte postaráno o výborný filmový zážitek. Určitě nejlepší díl ze série.

V/H/S (2012)

Pokud očekáváte nějaký větší smysl, tak ho v tomto filmu nenajdete. Celý film se skládá z několika nezávislých příběhů, které spolu souvisí pouze tím, že se nacházely na nalezených videokazetách. Některé jsou poměrně zajímavé a co do děje i napínavé, že občas mráz přeběhl, ale ke konci jsem se už naprosto ztrácel v tom, čeho chtěl autor docílit. Z počátku mi ani nevadila typická "roztřesená kamera" pro found footage, ale když do toho přibylo problikávání modré obrazovky, šumění VHS pásky, rozpixelování obrazu a to celé doplněné občas silně nepříjemnými zvuky, tak by se z toho slabším povahám mohlo udělat snad až nevolno. Jednou rozhodně stačilo.