• Krátkometrážní

Drive (2011)

Nářezový osmdesátkový art, který musí nakopnout koule každému. Gosling válí a soundtrack je absolutní jízda, stejně jako celý film! Nečekaný kult mladé generace. __ Po 12 letech stále zamilován. Chci to vidět znovu poprvé. 10/10

Hranaři (2011) odpad!

Vemte si 200ti stránkovou knížku, vytrhejte z ní 100 stránek...budete pořádně vědět o čem byla? Tuším něco o zrcadlení dnešní doby. Tak přesně takový jsou Hranaři. Celé to připomínalo videoklip. Jen ve dvou scénkách nehrála hudba! A Jiří Langmajer je skutečně špatný herec, sice se snažil, ale přehrával jako kráva!

Intimní past (2011) odpad!

Nějak nerozumím tomu, že Hilary Swank kývla na tento neoriginální pokus o horor, který je navíc bez atmosféry a napětí. A to, že přidají do filmu zvuk tlukot srdce mi tep opravdu nezvedne. Závěr, který z počátku vypadal slibně, spadl nakonec do absolutní žumpy.

Jeden den (2011)

Krásná inteligentní romance s obří dávkou emocí, nikoliv hrající na city. Na nic si nehrající a osvěžující. Rachel Portman s její nádhernou a přitom jednoduchou hudbou to celé dovršila do úžasu. Jestli jsem se někdy cítil tak příjemně, tak je to právě u Jednoho dne. Nejpravdivější je, že se hrozně moc ztotožňuji s Emmou, jejím myšlením, humorem, stylem i vkusem, kdežto Dexter znázorňuje mé "ex". Pravdivé. Knižní předloha už čeká.

Jeden musí z kola ven (2011)

Jeden z nejpřehlednějších a nejpromyšlenějších filmů posledních let. Stylisticky i vypravěčsky bezchybné.

Králova láska (2011)

Romantické drama zabalené do elegance a cigaretového kouře v režii Madonny, která nejspíš objevila svůj talent (pokud jí v tom někdo tajně nepomáhal). Scénář byla jedna báseň a Abel Korzeniowski, jeden z nejlepších hudebních skladatelů součastnosti potvrdil své nadání. U jeho hudby jsem opět nedýchal. Použití filtrů bylo vhodné, nečekané a rozhodně to filmu prospělo. S hodnocením se jděte všichni zahrabat, buď nepoznáte kvalitní film nebo nenávistně hodnotíte na Madonnině jméně. Fraška.

Lady Gaga - Marry The Night (2011) (hudební videoklip) odpad!

Jak může něco tak špatného a hloupého "letět"? Škaredá Lady Gaga a její odporné slátaniny, pro kterou je kontroverze pouhým snem, ale už její kariéra trvá nejméně 4 roky a stále si to nedokáže připustit. Ale neboj Štefi, přestaneš provádět ty výplachy a lidé na tebe zapomenou, protože na skutečné hvězdy jako Jim Morrison či Janis Joplin nemáš, leda tak oblečením.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

No nic moc Davide. Po filmařské stránce nemám co vytknout, scénář mi přišel celkem inteligentní, ústřední dvojice (Craig a Mara) dobří a Trent Reznor a Atticus Ross složili opět dechberoucí hudbu. Co ale naplat, když film jako celek vypadá až příliš "zakázkově" a z Fincherova stylu tu příliš nevidím? Nejdepresivnějším zážitkem roku, čímž se chlubí v traileru bych trochu nepřeháněl, jelikož jediné, co tu tak nějak vyvolává mírnou depresi je právě Reznorova hudba. Nominace na Oscara na nejlepší kameru mi přijde celkem zcestná, jelikož zase tolik dobrá není. Úvodní titulky jsou sice pěkné až bondovské, ale nějak nechápu spojitost s filmem. A abych nezapomněl, během filmu jsem se místy pěkně nudil.

Narcis: Příběh chlapce, co si málem zlomil srdce (2011) (studentský film)

Solidní. Výborný hlas vypravěče, slušná práce s kamerou, hipster styl a bolestivá pravda dnešní zoufalé doby. Přesto to mohlo trvat o něco déle a nemuselo to býti tak uspěchané, každopádně by už Paulie Garand mohl sehnat peníze na jeho vysněný film, který touží tolik režírovat. Myslím, že by to v jeho rukou mohlo dopadnout dobře. Jen tak dál.