• Krátkometrážní

Víra našich otců (2011) (amatérský film)

Velice zajímavý námět, herci nejsou špatní na amatérský počin, ale sledovat Dickovu povídku v českém amatérském provedení je hodně těžké jak píše GodComplex - až bolestivé. Každopádně slušný vizuál a pěkné závěrečné titulky.

Voda pro slony (2011)

Mám slabost pro tento žánr, očekával jsem od toho hodně a jsem rád, že to nedopadlo jak s jinými filmy, kde očekávání bylo stejné a potom film nic moc. Krásný film, který mě dostal svým barevným prostředím, pěknou kamerou, výborným soundtrackem Jamese Newtona Howarda a mimo jiné i hlavním triem. (Witherspoon, Waltz (po Landovi jeho nejlepší výkon (týrání slonice Rosie byla nejhnusnější scéna)) a Pattinson, který mě doposud nikdy příliš nepřesvědčil o herectví) Francis Lawrence má na svém kontě další vynikající snímek.

Warrior (2011)

Jdu proti proudu a mám pro to důvod, protože tohle je jen nudná a nezajímavá hra na city, ve které se dá děj snadno předvídat. Konec byl k smíchu. Vlastně, nebýt Hardyho (+ pár scén), který je to jediné, co to tu zachraňovalo, tak to ani nikdy neuvidím. - - Jak to tu tak pročítám, tak hodnocení je u plno z vás hrozně neobjektivní. Sice je to pro vás sentimentální a 1.hodina nudná, ale stejně "šoupnete" 5 hvězd. Demence.

Zabiják Joe (2011)

Bizarnost neočekávaných zvratů a jednoho z nejúchylnějších konců, které jsem kdy viděl. Matthew McConaughey, tehdejší herec komedií, v poslední době hraje jako o život (The Paperboy) a já mu tuto psychopatickou roli, se kterou si ukradl celý film pro sebe, plně věřil. Film, který má koule.

Zelený sršeň (2011)

Stylovější, svižnější a dospělejší Kick-Ass s pořádnou porcí humoru a akce. Gondry potěšil. 85%

Ztracen ve vesmíru (2011)

Co se stane, když spojíte Vesmírnou odyseu s Fontánou a do toho přihlíží Terrence Malick? L )VE. Meditativní pocitové umění, které kromě vystříbeného vizuálu a hypnotického soundtracku nabízí i filosofické otázky a boží závěr. Nízkorozpočtovost nevadí a Gunner Wright je nesmírně charismatický člověk. __ Celkové hodnocení je důkazem toho, proč být zlý na popcornové výkaly pro ovce.

A-Team: Poslední mise (2010)

Ze začátku jsem do toho nechtěl jít, protože mi to přišlo jako kravina. Ovšem jsem si to rozmyslel a šel do toho a dobře jsem udělal. Stylová akční hláškující odreagovačka pro léto jako stvořená, ovšem s několika nereálnýma scénama a to mi připadalo jako blbost, (viz. třeba létající tank) a proto "jen" 7/10.

Bastardi (2010) odpad!

Snad nejhorší český film, který jsem kdy viděl. Nereálný, amatérský, stupidní a nechtěně vtipný. Na tolik nesympatických neherců jsem ve filmu nikdy nenarazil, scénář psal nějaký ochlasta v hospodě a nejlepší perličkou byl POMO v roli zdravotníka, který rád kritizuje dobré filmy, ale nedělá mu problém zahrát si ve sračce. Palec dolů!

Centurion (2010)

Tupé béčko s průměrným scénářem, digitální krví, nepřehlednou a vtipnou akcí, jedním černochem, bojující za Řím (EPIC FAIL) a to celé zabalené do historického oděvu, na který se celkem slušně dívalo. Fassbender zachraňoval co se dalo, Kurylenko s nakulmovanými vlasy zase kazila, Marshall historické filmy neumí, tak si vyberte. 3/10

Cizinec (2010) odpad!

Nudná usínačka s tak příšerně špatným scénářem, který se jen tak nevidí, nesympatickou Jolie a Johnny Deppem, kterému budu odpouštět ještě hodně dlouho za to, když podepsal smlouvu na tento film. (a to mají být ještě čtvrtí Piráti z Karibiku, ach jo...kteří nakonec dopadly stejně strašně)