• Krátkometrážní

Muž, který nebyl (2001)

Pocta černobílým filmům, která snad ani nemůže být od Coenů, úžasná kamera a životní role Billyho Boba Thorntona. 8,5/10

Osm a půl (1963)

Geniální a stresující skvost. Po celou dobu snímku sledujeme postavu Guida Anselmiho (vynikající Marcello Mastroianni), coby slavného režiséra, který prochází krizí středního věku - má problémy s manželkou, zvědavci ho neustále pronásledují a vyptávají se, o čem film bude- (?) (to ale neví ani sám Guido) A aby toho nebylo málo, ještě rád pluje mezi realitou a snem a vzpomíná na dětství. Musím pochválit jak vizuální stránku, kameru, tak i režii Federica Felliniho. Úvodní část je dokonalá!

Interview s upírem (1994)

Pro mě nejlepší upírský film, který jsem viděl. Epická podívaná s dokonale temnou atmosférou, elegantními kostýmy a melancholickým soundtrackem, ve které je dokonale vyzobrazena filosofie o smyslu života. Tom Cruice coby Lestat de Lioncourt předvedl snad svůj životní výkon a jednu z mých nejoblíbenějších filmových postav a závěr s ním velice potěšil.

Intimní past (2011) odpad!

Nějak nerozumím tomu, že Hilary Swank kývla na tento neoriginální pokus o horor, který je navíc bez atmosféry a napětí. A to, že přidají do filmu zvuk tlukot srdce mi tep opravdu nezvedne. Závěr, který z počátku vypadal slibně, spadl nakonec do absolutní žumpy.

Americké psycho (2000)

Film se skvělou myšlenkou o znuděném yuppiem Patricku Batemanovi, který má vše, co by člověk mohl chtít (luxusní byt, peníze, skvělou práci, přítelkyni), ale chybí mu nějaký ten silnější prožitek, který si vynahrazuje vražděním... Dokonalá ostrá satira podle stejně dokonalé předlohy B. E. Ellise, která nešetří černým humorem, brutalitou, (oproti knize je ale stejně dost omezená) hutnou atmosférou 80.let a arogancí, která z hlavního "hrdiny" přímo číší. Občas mě mrzí, že zrovna tento film nedostal takové uznání jako ostatní "kultovní filmy".

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Strašně přeceňovaný film. Očekával jsem šílenou road movie míchanou s Tarantinovým stylem, místo toho se akorát dostavil nudný dementní film, který díky tak blbému scénáři připomíná špatnou parodii. Humor stál skoro za hovno, akce příšerná (jak z nějakého špatného německého seriálu), hlavní postavy nezajímavé a wtf? gangsteři a policajti. Zajímavý byl leda tak závěr a soundtrack.

Ztraceno v překladu (2003)

Citlivý snímek o dvou američanech, kteří objevují pro ně doposud neznámou japonskou kulturu. Úžasná režie, pomalé příjemné tempo, výborné herecké výkony, inteligentní humor a uklidňující soundtrack dělají z tohoto citlivého filmu něco tak krásného.

Cizinec (2010) odpad!

Nudná usínačka s tak příšerně špatným scénářem, který se jen tak nevidí, nesympatickou Jolie a Johnny Deppem, kterému budu odpouštět ještě hodně dlouho za to, když podepsal smlouvu na tento film. (a to mají být ještě čtvrtí Piráti z Karibiku, ach jo...kteří nakonec dopadly stejně strašně)

Zelený sršeň (2011)

Stylovější, svižnější a dospělejší Kick-Ass s pořádnou porcí humoru a akce. Gondry potěšil. 85%