• Krátkometrážní

A-Team: Poslední mise (2010)

Ze začátku jsem do toho nechtěl jít, protože mi to přišlo jako kravina. Ovšem jsem si to rozmyslel a šel do toho a dobře jsem udělal. Stylová akční hláškující odreagovačka pro léto jako stvořená, ovšem s několika nereálnýma scénama a to mi připadalo jako blbost, (viz. třeba létající tank) a proto "jen" 7/10.

To byl zítra flám (2010)

Trailer vypadal zajímavě a to jsem také čekal od samotného filmu. Jenže celé to je o hovně. Humor (až na pár vydařených) je k zblití a to ještě nemluvím o nesnesitelné porci nudy! Takže to zaokrouhlím: Nejlepší věcí na filmu jsou asi ty 3 vydařené vtipy a KOZY!

Nauka o snech (2006)

Nedovedu nebo nemůžu příjmout fakt, že to režíroval Michel Gondy, který natočil geniální Věčný svit neposkvrněné mysli. Čekal jsem teda něco daleko lepšího, ale celé to je takové nemastné neslané. Vážně se "povedl" všechen výběr herců -> všichni byli příšerně nesympatičtí a celé je to ještě k tomu zabaleno nudou. :-(

Noční let (2005)

Scény v letadle byly celkem fajn. Nechybělo napětí a klastrofobické scény. Jenže když se z letadla vystoupilo, začalo to být víc a víc dementní a nechtěně vtipné.

Vrah ve mně (2010)

Stylově natočený (tak trochu) noir film s parádníma psycho scénama (vraždama) a domixovaný černým humorem a pasující hudbou. Casey Affleck jakoby se do této role vážně hodil -> žral jsem mu to po celou dobu. Jenže...všechno je takové zbrklé, rychlém chvílema parodické a má to pár hluchých, nudných míst. Viděno na 45. MFF KV. 4,5/10

Houbičky (2007)

Tak toto bylo hodně špatné. Sice je pravdou, že jsem od filmu nic neočekával, ale toto? Dementní "horor", kde se vyskytují absolutně nelekací lekačky...a to, že ta dívka snědla jedovatou houbičku a místo smrti jí čekalo vidění do budoucnosti? Tak tohle jsem nežral. A ten konec byl taky jasný, ne vždycky to tak vypadalo, ale byl... 1* za tu atmosféru.

Moon (2009)

Sam Rockwell opět dokázal, že umí hrát. (oproti v Iron Manovi 2) Stylově natočené scifi s jednoduchým příběhem a skvělou hudbou. Nenudil jsem se.

Turnaj zabijáků (2009) odpad!

Další z mnoha debilit, které jsem kdy viděl. Přehnanost, nereálnost, blbý scénář a zabití jednoho psa.

Inland Empire (2006)

Jsem fanouškem Davida Lynche a o to horší je pro mě fakt, že musím říct, že jsem tento film vůbec nepochopil. Očekával jsem další Mazací hlavu, který mě nechá přemýšlet ještě dlouho. Zamotanost tu sice je, ale vůbec nedávala smysl, což je sice u Lynche zvykem, ale čeho je moc, toho je příliš. Herci nehráli bůh ví jak kvalitně; digitální kamera byla špatná a utvrzovala dojem amatérismu. Momentálně to vypadá na Lynchův poslední film, jelikož poslední dobou točí jen minutové ne bůh ví jak dobré krátkometrážní snímky, videklipy k hudbě, reklamy....z čehož radost nemám.

(1998)

Darren Aronofsky pro začátek své filmové režijní kariéry zvolil syrově depresivní, halucinační snímek o matematickém čísle "Pí" (3,14159....), ve kterém jsem cítil filmařinu Davida Lynche. A dechberoucí závěr filmu (jak je u Aronofskyho zvykem) mě zase odrovnal. 9/10