• Krátkometrážní

Solaris (2002)

Jemný a inteligentní minimalistický snímek, který mne pohladil po tváři rozhodně víc jak ten od Andreje Tarkovského. Za což možná může i hudba. Rozhodně se do Solaris vrátím znovu.

Telefonní budka (2002)

Geniální, atmosférické a psycho! Schumacher zde předvedl, že i po dvou natočených / zpackaných Batmanech, že dokáže natočit vynikající film.

Znamení (2002)

Film s hutnou atmosférou jsem si užíval do doby, než se objevili parodicky vypadající Mimozemšťané.

Zvrácený (2002)

Kontroverzně vnímavý Gaspar Noé si jede svoje a je mu jedno, jestli se to divákovi bude líbit nebo ne. U Irréversible to vzal z konce a naservíroval zhýčkanému divákovi realistické násilí, na které v hororech nenarazí. Do toho všeho se míchá neposedný kameraman, který si dělá co chce a do pozadí běží zvuk o frekvenci 28 Hz, což ne každý rozdýchá. Temnota, násilí, výborný Vincent Cassel, sexy znásilněná Monica Bellucci a jeden gay club Rectum s hasičákem...

Žáby (2002) odpad!

Tománek vážně neumí...

Muž, který nebyl (2001)

Pocta černobílým filmům, která snad ani nemůže být od Coenů, úžasná kamera a životní role Billyho Boba Thorntona. 8,5/10

Ti druzí (2001)

Ačkoliv se ve filmu takřka nic nestane, po celých 100 minut jsem byl napnutý jak struna. Může za to především vynikající atmosféra a režie. Pro mě nejlepší duchařina, kterou jsem viděl.

Americké psycho (2000)

Film se skvělou myšlenkou o znuděném yuppiem Patricku Batemanovi, který má vše, co by člověk mohl chtít (luxusní byt, peníze, skvělou práci, přítelkyni), ale chybí mu nějaký ten silnější prožitek, který si vynahrazuje vražděním... Dokonalá ostrá satira podle stejně dokonalé předlohy B. E. Ellise, která nešetří černým humorem, brutalitou, (oproti knize je ale stejně dost omezená) hutnou atmosférou 80.let a arogancí, která z hlavního "hrdiny" přímo číší. Občas mě mrzí, že zrovna tento film nedostal takové uznání jako ostatní "kultovní filmy".

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Buď je ten film tak stupidní záměrně a já ho nepochopil, a nebo je vážně stupidní. .... a ty songy mi už vyloženě pily krev.

Memento (2000)

Opravdu mistrovský kousek, který nutí člověka přemýšlet jak se to celé vyvine. Takové rozuzlení na konci, které mě postavilo zpět na nohy jsem nečekal. Guy Pearce byl skvělý a neproměněné nominace za scénář je škoda.