• Krátkometrážní

Big Lebowski (1998)

Dal jsem Big Lebowskimu druhou šanci po třech letech. I tentokrát jsem si jist, že se jedná o nevtipnou šaškárnu, zabalenou do nesnesitelně neubíhající nudy, která má ale výbornou myšlenku - "Jak je možné, že je to tak kultovní a oblíbený film?".

Čerte, drž se svého kopyta! (1998) (TV film) odpad!

Extrémní amatérská hovadina. Někdo se pokusil natočit pohádku, která ovšem měla příšerný scénář a ještě horší triky s příšernými herci. Nic lepšího než "ODPAD!" si nezaslouží.....

Jak se neztratit v L.A. (1998)

Skvělá chytřejší komedie s vynikajícím Davidem Tennantem, který opět nezklamal. Na filmu byly skvělé ty odkazy na Mrtvého muže (Jim Jarmusch) + menší rolička Johnnyho Deppa.

Lola běží o život (1998)

Německý adrenalinový experiment od Tykwera, který na nás "tasí" co by se stalo, kdyby...škoda jen, že vše kazí nepřesvědčiví (ne)herci...

(1998)

Darren Aronofsky pro začátek své filmové režijní kariéry zvolil syrově depresivní, halucinační snímek o matematickém čísle "Pí" (3,14159....), ve kterém jsem cítil filmařinu Davida Lynche. A dechberoucí závěr filmu (jak je u Aronofskyho zvykem) mě zase odrovnal. 9/10

Psycho (1998) odpad!

Gusi, Gusi...takhle zjebat originál!

Sbal prachy a vypadni (1998) odpad!

Ani to nebyl nudný jako spíš nezáživný film. "Humor" se mi zdál odporný, herci hráli příšerně - netuším kde je Ritchie vyhrabal, ale ani jeden nehrál dobře. Jako kdyby jenom odříkávávali scénář. Ve filmu byly dobré maximálně tak dva songy, nic jinýho a to je trochu málo na jednu hvězdu. 88% i srovnávání s Tarantinem je výsměch filmografii všeobecně!

Sex ve městě (1998) (seriál)

Feministický seriál? Možná, ale dokáže zaujmout i heterosexuála. Ostatně je to vtipné, svěží, nereálné, Allenovské a kolikrát mají Carrie, Samantha, Miranda či Charlotte ve věcech pravdu. Hateři se mohou jít zahrabat!

Sledování (1998)

Nolanův první velký film. Atmosférický, chytrý, černobílý, se skvělým scénářem a s parádním závěrem. Což se stalo režisérovým  hlavním trademarkem.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Musím dát za pravdu a uznat, že celá Beat generation a mé milované Keroacovo veledílo "Na cestě" působí o proti H. S. Thompsonově knize jako nedělní procházka po letním rozkvetlém parku, ve kterém slyšíte bzukot včel. Totéž tvrdím i o geniální Gilliamově filmové verzi, která ačkoliv je dle mého dost věrná, zachytila Hunterovo vizi o krapet více a lépe. Smutný a nejvtipnější film, který jsem poznal a zamiloval se do něj, ale až napodruhé. Báječná psychedelická road jízda s docela stále aktuální myšlenkou, která dala Deppovi a Del Torovi životní role. Strach a hnus v Las Vegas ve mne zraje každým zhlédnutím jako víno a nemůžu se jej v tu chvíli nabažit. NIKDO film nepochopí tak přesně, pokud žádnou z danných drog nezkusil. ____ 25.6. 2013 - Myslím, že jsem u "Strachu a hnusu" dospěl do absolutního stádia pochopení. Majstštyk. ____ 27. 4. 2014 – V tomto týdnu jsem se k tomuto mistrovskému dílu vrátil celkem 3x a Gilliamovo "Strach a hnus" ve mne ležel natolik, že jsem se vrátil i k tomu od Huntera S. Thompsona, ale začal jsem se zajímat i o doktora žurnalizmu důkladněji. Síla.