• Pohádka
  • Rodinný

Pustina (2016) (seriál)

Dodívala jsem všechny díly a musím konstatovat, že jsem se těšila vždy celý týden na nový díl. Nicméně po shlédnutí celé série se mi zdá, že je seriál skutečně zbytečně natahován a že by stačily 4/5 dílů. Jinak slušné dílko, smutné a chvílemi beznadějné. Na druhou stranu tak odporně chovající se postava otce Sikory je nakonec hrdinou, matka s dcerou opouští škaredé místo s vidinou na lepší budoucnost . Hodně se mi líbila hudba, která děj hezky doplnovala. Výkony herců byly na jednu stranu velmi dobré ( Sikora, detektiv, Markéta, chovanci, prostitutka), některé slabší ( Cina). Režie obou režiséru slušná. Takže hodnotím poměrně vysoko a zaslouženě 4 hvězdy. Největší přínos seriálu vidím v otevření tématu trestní odpovědnosti nezletilých.

Anděl Páně 2 (2016)

Za boží a krásnou českou mikulášskou pohádku. Za hlasitý smích mé dcery. Za ten nutkavý pocit tleskat v kině se závěrečnými titulky. Za to, že pokračování nejlepší pohádky tohoto tisíciletí není trapasem, není slabé, není horší, není stejné, ono je stejně vynikající a ještě možná o kousek víc, protože předčilo mé očekávání. Za nejpřitažlivějšího čerta, kterého svět kdy viděl. Za komediální a až klaunsky dojemný výkon Trojanův. Za božskou hudbu. Za dokonalou rejžovinu pana Stracha... Za mě za pět a posílám velké díky a slovní pohlazení tvůrcům za zpříjemnění předvánočního času :-)

Fair Play (2014)

Parádní scénář, zajímavé téma socialistických vrcholových sportovců ( mám ráda Kratochvílovou).Herecký výkon Judit Bárdos byl naprosto famozní. Až se mi tajil chvílemi dech, jak dobře to ta dívka zahrála. Role seděla i Geislerové a tak nějak se to povedlo celé.

Kobry a užovky (2015)

Přemýšlím, co mi na tom filmu tak moc vadí, proč nepěji ódy jako někteří...asi je to o tom, že každý hledá něco jiného. Realita? Proboha jen to ne. Sranda? těch pár Hádkovejch vulgarit to nezachrání, ani ty nůžky na zádech. Celkově mi bylo z filmu dost úzko. Film mi nějak nemá co dát.Já snesu i těžká témata, ale tady kdyby všichni umřeli, bylo by to snad lepší než scénář, který nabízí ten hnus dnešních některých úspěšných prospěchářů a podvodníků, ze kterého pro hlavního hrdinu není cesta ven. Snad na ni nikdy nevstupovat a nebýt její součástí. Je mi fuk, jestli je dobrá kamera nebo střih. Herecky opravdu není co vytknout. To je důvod ocenit film dvěma hvězdami. Za herecké výkony. Jinak podruhé film vidět ....děkuji, nechci.

Modré stíny (2016) (seriál)

Modré stíny...Mohlo se to spíš jmenovat Svit v oku.Ta roztřesená kamera -takhle asi vypadá i moje kamera, když natáčím rodinu při rodinných více či méně zábavných sešlostech a bud se u toho řehtám anebo usínám. To že zaostřeno bylo téměř vždy naopak, než jsme zvyklí...to už působilo opravdu zmateně. . Originální byla hudba. Co se týče herců, nejsympatičtější výkon byl Majerův. Melíšková se sice tvářila celý seriál stejně připitoměle, ale nakonec ukázala,že hlasivky umí použít i jinak než přišišláváním. Její výkony byly bohužel nepřesvědčivé a chvílemi směšné. To už jsem víc věřila Voříškové, že chce mermomocí s Novotným bejby :-). Působí to tak nějak rozporuplně. Čekala jsem odposlech v těch hodinách a ne tak amatersky přilepené na židli. Ale jinak to bylo roztomilé :-) Jako Viktor Tauš sám. Takže za 3.

Řachanda (2016) odpad!

Odpad většinou nedávám, vlastně skoro nikdy. Ale na pohádky mi nesahejte! Vadí mi, kam nové pohádky směřují, jsou ukřičené, máme se jako bavit my dospělí, ale zapomíná se na to, že pohádky mají být především pro děti a mají mít nějaké poselství či poslání. Takže si nějak nemohu vzpomenout na to, co tato pohádka může člověku dát, vzbudit v něm nějakou myšlenku nebo nedej bože snad cit...vychází mi z toho jediné, že nové pohádky mají asi jen pobavit, to je cílem tvůrců. Kruci vykašlete se na to, pokud máte tradici českých pohádek prznit tímto způsobem. Trapný byl mladý Polívka, který se taaaak snažil být vitpný, až to bolelo. Trapné byly hloupé pohádkové bytosti s IQ tykve . O nikom nevíme nic bližšího, prostě najednou se tam někde vyrojily. Fakt mi nestačí, že se tam mihne Kočiková a Čtvrtníček se snaží udělat nové gagy do streamu. Princezna mi sympatická nebyla, možná to je jediné plus, protože Řachanda to asi byla. Je mi z toho smutno. Nevím, zda-li je to chybnými scénáři, špatnými herci....ale novou slušnou pohádku aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena.

Správnej dres (2015) (TV film)

Film jsem dokoukala. Úroveň scénáře odpovídá školní slohové práci průměrného středoškoláka, který přečetl pár těch románků a má trochu smysl pro humor. Přínos pro mne: Kuchařová opravdu neumí hrát. Jastraban by mohl i jinam než do Ulice. Vladyka je nevyužitý komik, který konečně přesně pojmenoval, koho mi připomíná Boková mladší :-)) Neforemnou studentku v batikovaným triku. No nechci být moc kritická. Ano , padlo tam pár hlášek, nějaká ta narážka na soudobý kult maloměštáctví a povrchnosti, vedoucí k rozvráceným rodinám, které vlastně dětem ve finále snad i vyhovují, takže chutě do rozvodů. Jsem asi moc náročná. Jedna hvězda za ty snaživé herce a druhá za pár vtípků. A to jen proto, že jsou Vánoce.

Čest a sláva (1968)

Mám tento film velmi ráda. Tak trochu syrová surová středověká doba neskutečně realisticky vykreslená tímto dílkem. Špína, zima, hlad, chtíč muže po ženě, chtíč muže po majetku, bezmoc obyčejných lidí a všemoc církve... zkrátka středověk jak vyšití.Vedle Hrušínského zazářila Janžurka. POrovnávat s Markétkou Lazarovou je mimo mísu.

Labyrint (2015) (seriál)

Upravuji původní komentář po šestém dílu...nemám slov. Z tohoto seriálu je patrné, že tu práci dělají všichni a hlavně J. Strach s láskou, že se snaží o precizní práci, myslí na diváka a hlavně - že je to baví! A mě ( a troufám si říct že většinu diváků) to baví sledovat. To je úžasná symbioza. Díky všem tvůrcům, škoda, že už to v pondělí skončí :-) Obávám se toho, že mi bude takhle dobrý seriál v TV chybět.

První republika (2014) (seriál)

Hodnotím po prvním dílu - příšerný scénář. Takový chaos, to se jen tak nevidí. Uvědomila jsem si, že jsem od obrazovky nespustila oči a sluch ani na vteřinu. Nebylo to však tím, že bych byla uchvácena samotným dílem, nýbrž jsem se bála, že pokud odvrátím na chvilku pozornost, ztratím se v tom docela. Ačkoli jsem dávala poslušně pozor, absolutně jsem nepobrala jednotlivé postavy, měla jsem chaos v době a lokaci. Zkrátka jsem se cítila jako před 15 lety na hodině fyziky. Chaos a nepochopení. Proč tolik ,,dobových " chyb? Já jako laik a nikoli historik vnímám tyto chyby od prvních 10 minut . Copak dneska se neprobírá scénář a dobové rekvizity s odborníky? Za další nechápu ten velkolepý název - První republika. To by se hodilo tak na seriál o tvoření první republiky, o osobnostech politických či jejich blízkých apod. Hodnotím po druhém dílu - začínám se pomalinku orientovat v jednotlivých postavách, začínám chápat zápletku. Jsou tam tak trapná místa, že hodnocení zatím zvednout nemohu. Půvabná herečka v hlavní roli, která ale nemá šanci se ani jednou usmát a je tak otrávená, že to přenáší blbou náladu i na diváka.Tak trapné chvilky jako emoční hysterák Plánkové před domem, kdy tam náhodou šmíruje její bývalý milenec ...jsou velmi uměle zahrané a vůbec vycucané z prstu scénáristů až to smrdí na dálku. Scénář je zkrátka nemožný.