Distrikt! (2004)

Zajímavá a netradiční animace proložená kvalitní hudbou (a to jsem odpůrce Hip Hopu) a několika skvělými momenty! Ale jinak je to hlavně samolibá maďarská slátanina, která neskrývá ambice prosadit se ve světě, což je asi její největší slabina! Hloupoučký (ale skutečně blbý) příběh, který se snaží být zajímavý pro všechny působí jak z večerníčku, zbytečně a nuceně vulgární a perverzní (vzhledem k "dospělosti děje"), plno trapných postaviček a rádoby satira na dnešní poměry! Ale jak říkám, několik skvělých momentů z toho dělá docela koukatelný film!

Dr. House (2004) (seriál)

Počáteční ignorování dalšího doktorského seriálu s nějakým namyšleným cynikem jako hlavní postavou vystřídala zvědavost avšak nenaplněná vzhledem k nevyhovujícímu vysílacímu času, posléze se díky extrémně kladným a nadšeným ohlasům dostavila doslova touha, ovšem seriál mi stále unikal kvůli přestěhování se do místa, kde není signál. Jenže pak jsem se díky kabelu konečně dočkal a mohl si vychutnat pátý díl čtvrté série a konstatovat, že Dr. House není špatný, ale mohu ho začít opět ignorovat! Pokud na něj však narazím, nepřepnu ho!

Dveře v podlaze (2004)

Aneb, jaký je to život, když se vám zabijou děti? Beznaděj a rezignace v nejčistší podobě.

Estamira (2004)

Velmi, velmi, velmi zajímavý a zábavný dokument. Pro našince je takřka neuvěřitelné, jakou velikost má skládka, na které a o které se většina děje odehrává. Žena Estamíra je opravdu vděčný objekt zájmu a její nevyzpytatelná povaha společně s psychotickými záchvaty udrží divákovu pozornost i na dvouhodinovou stopáž. A záběry na obří skládku, kde ze země tryská zelený oheň díky kvašení někde ve spodních vrstvách, bublající jezírka, mrtvoly, lidi, kteří sbírají různé věci...nepotřebují komentář a jsou přímo fascinující.

Etiketa (2004) (seriál)

Výtečně připravený pořad. Špaček je skvělý, stejně jako jeho exempláře, na kterých nám často velmi vtipně (po vzoru Marka Ebena – tak suše, až je to k popukání) znázorňuje, jak je složité chovat se přesně dle etikety. Těch pravidel je skutečně požehnaně a mnohdy jsou to fakt už píčoviny, až jsem rád, že jsem pouhý křupan a nikdo po mně nepožaduje chování na úrovni. Až někdy pana Špačka potkám, musím se ho zeptat, co má člověk říct když po šichtě odchází z fabriky a přitom prvně za den potkává lidi, kteří tam ještě zůstávají. Dobrý den, nebo Nashle-danou?

Eurotrip (2004)

Jo, občas je to celkem trapný viz celá postava teplého Itala, ale jinak skvělá zábava, kde není chvilka klidu a některé hlody jsou vskutku brutálně boží. V rámci žánru opravdu špička!...Dneska jsem to viděl asi popátý a rozhodl jsem, tohle si zaslouží pět hvězd. Konečně si dokonale naplním význam slov "guilty pleasure"! Začíná Vandersexxx!!!

Hellboy (2004)

Ron Perlman je tak zvláštní zjev, že ja na něj radost pohledět, když je navíc celej červenej, nadlidsky předimenzovanej a má ocas a rohy, je to přímo pastva pro oči! K tomu mu autor dává do pusy množství cynických hlášek podbarvených jistou zabedněností, což z postavy Hellboye dělá přímo ikonu (připomíná Marva ze Sin City, kterého stejně geniálně ztvárnil Mickey Rourke….kéž by vznikl film, kde by se tihle dva sešli a do party přizvali ještě Loba, který zatím na svého představitele čeká)! Film je zaplněný spoustou skvělých postav které spolu mohou soutěžit v bizarnosti, Rodenův Rasputin je pouze jeden z mnoha a nutno podotknout, že méně výrazný než jsem se těšil! Vizuálně je film krásný, tvůrci si pečlivě pohrávají s barvami. Největším záporem snímku je ale příběh! A jde skutečně o velký zádrhel, protože tak stupidní děj se často nevidí. Nejde o nějaká kliš, nebo předvídatelnost, jde o nedomyšlenost. Zásadní věci se dějí jakoby nic, postavy jednají bez impulsu, dělají správné věci aniž by mohly tušit, že to jsou to správné věci a jejich jednání má naprosto nepochopitelné a nelogické důsledky. Příběh z toho udělal slátaninu, která mě ke konci přestávala bavit.

Hlas moře (2004)

Tak trošku nechápu, proč na hlavní roli vybrali Bardema, když musí bejt po celou dobu namaskovanej na zestárlýho chlapa! Kdyby vybrali nějakýho staršího herce, bylo by to jednodušší! Nicméně to pouze z hlediska usnadnění, jinak je fakt, že Bardem je ve své roli brilantní! Film je to hodně smutný, hodně komorní a člověk si při něm uvědomí, že na tom opravdu není tak špatně! Chvilkama se to ale trošku vleče a od přítelčinýho popisu jsem čekal nějaký opravdu brutální útok na slzné kanálky, ale až na menší husinu se nic takového nedělo! Přítelkyně opět řvala, já byl mírně smutný.

Hokejový zázrak (2004)

Víceméně zklamání, hokejových scén je málo a jsou špatně natočené, neustále se pateticky kecá, přitom emoce při utkáních jsou na bodě mrazu. Taky mě sere, že zápasy s Norama, Rumunama a podobnejma chcípákama jsou ukázány, kdežto utkání s Československem je přeskočeno úplně! A Rusáci jsou samozřejmě znázorněni jako strojový ivanové a ten jejich trenér má vobočí, vedle kterýho vypadá Brežněv jak depilovaná pornohvězda! Kurt Russel po dlouhé době ve skutečně dobré roli.

Hotel Rwanda (2004)

Výborný film po všech stránkách, přesto mě to trošku zlamalo vzhledem ke všem těm ohlasům! Čekal jsem útok na top 10! 8/10