• Fantasy

Já, padouch (2010)

dokonalosť. Plačem od radosti. Toto nám ako deťom nenatočil nikto - pochopiteľne ani nemohol. O Despicable Me som vedel akurat toľko, ze moj čoraz obľúbenejší Carell nadaboval nejakú kreslenú postavičku a videl som nejaké krátke upútavky. Výsledok. Dnes (17.10.10) dva dni po londýnskej premiere som videl asi najlepší detský film vôbec. Priznávam, že niektorí "drsňáci" to citové drankanie na nervy najmä v závere nemusia zniesť, ale pre mňa to bolo niečo úžasné. Po dlhom čase som neľutoval vyhodené peniaze za 3D. Scéna s húsenkovou dráhou ma dostala priamo na ňu. Okrem toho humor - ani trochu nezávaňajúci trápnosťou a neokukaný, aj keď príbehov obrátených zloduchov je dosť rovnako ako opustených sirôt. Ako pod 3 hviezdičky dole ľudia, buď ste videli biedny kinorip v angličtine v ktorej neviete ani zaťať, alebo ste nejakí zatrpknutí suchári. Prečo ste potom ale na toto šli? odporúčam - 100% satysfakcia.

Piraňa 3D (2010)

nahotinky a kopec mäsa-žravých momentov je asi všetko čo tento film ponukol. Bavil som sa, aj ma sem ta strhlo a hádam by som bol dal tri hviezdičky nebyť takých do neba volajúcich logických chýb, ako suchá policajtka, ktorá práve vyliezla z vody, ryby, ktore na jednom mieste žerú všetko čo sa pohne, na druhom, stačí trocha návnady a môžte plávať okolo akoby nič... a tak ďalej. 45%

Noční rande (2010)

Mne sa to páčilo. Boli sme s kamoškou na londýnskej premiére a zabavili sme sa. A čo na tom, že je to plné chýb a plytkých dialógov? Niekedy to skôr pomôže ako urazí.

Casino Royale (2006)

Nikdy som nebol nejaký fanúšik bondoviek. Som na to ešte dosť mladý :D. Ale z počutého viem, že toto je bondovka ako som si bondovky predstavoval. Nesmrteľný hrdina, ktorý ale podlieha fyzikálnym zákonom a môže dostať po ... však vieme, kde dostal, bond girl, bond car. A akcia môže začať. Od Bondovky som viac neočakal - dostal som možno málinko viac ako som očakával.

Univerzální uklízečka (2005)

Po prvom zhliadnutí s dabingom ešte doma na Slovensku som dal 3*. No minule som odchytil Keeping mum (nevedel som, že ide o ten film čo som už videl) a dvíham moje hodnotenie na 5*, ani nie tak kvôli príbehu, ale kvôli dialógom. NIektoré anglické zvraty sa proste preložiť nedajú a niet nad originálne znenie. Rowan Atkinson je Pán herec.

Iron Man 2 (2010)

Trochu menej ma to chytilo za srdce ako jednička, no dve veci ma držia na tom istom hodnotení: letecký pohľad na Monaco (waw) a Scarlett - hot hot hot.

Iron Man (2008)

Rozhodne nenudí a rozhodne je to skvelé, ale na 5 hviezdičiek mi tam chýba nejaká výnimočnosť. Ale od tohto filmu milujem Gwyneth Paltrow.

Poslední vládce větru (2010)

Priznavam, ze na 5 to urcite nie je... ale davam aby som aspon cosi vyrovnal oproti tym zatrpknutym zadubencom, co dali odpad - odpad je fekalny humor - hulicske komedie smejuce sa po jednom blbom jointe z kazdeho hovna. Prepacte expresionizmus. Ked vas fantasy neazujima a vsetko co hodnotite su umelecke vykony hercov a rezisera, comu pravdepodobne rozumiete este menej ako fantasy samotnej, tak radsej ostante doma. Respektive, ked si to niekto pozrie s pivom v ruke v divix kvalite na osuchanom laptope, tiez mu to na dojme neprida. Bud vam ten styl sadne alebo nie. Vazne nechapem co na tom bolo odpadove. Nemoze vsetko rezirovat Cameron a vo vsetkych filmoch hrat okukani ostrielani herci. Kazdy potrebuje nejaku sancu niekde zacat. A s takym odporom po precitani vasich hodnoteni som siel na ten film a taky som sa vratis uspokojeny.

Karate Kid (2010)

Priznam sa, ze som nevidel povodnu verziu, teda celu nie... len nejake utrzky. Tato sa mi pacila. Su tri veci, ktore mi vadili a pre ktore by som dal aj viac ako jednu hviezdicku dole, ale tym by som to spriemernil a dal na uroven filmom, ktore nie su take mile. Vec c. 1. : nazov - karate kid zasadeny do Ciny s chlapcom kombinujucim jiu - jitsu s break danceom :D Vec c. 2. : socialisticka propaganda - neviem ci to bola cena za povolenie natacat v zakazanom meste, ci na cinskom mure, ale 5 cipe hviezdy na chlapcovom tricku, mao ce tung na obrazoch... ale to mi vadilo asi preto, ze som z postkomunistickej krajiny Vec c. 3. : rodinkarstvo pri obsadzovani: sice bol Jaden milucky a neviem si tam ineho herca predstavit ale predsa - vadi Inak pekny rodinny film ktory mozete pozerat aj ked na nic nemate chut. Jackie za desat hviezdiciek. :D

Vlkodlak (2010)

Tak ja neviem, či som ja už toľko filmov napozeral... alebo čo... ale toto mi prišlo strašne predvídateľné. Ale herecké obsadenie ma pritiahlo. Emily je krásna. Herci ako ušití na vlkolakov... no super. Ale aj so skvelou hudnou a dobrou temnou atmosferou - len priemer.