• Krátkometrážní

Škola rocku (2003)

Jacka Blacka rád nemám, a to jakože vůbec. Toto je ale jedna z jeho koukatelných komedií, u které jsem se dokonce i párkrát zasmál. Na víc než průměr ale nemá.

Divoké vlny (2007)

Některé vtípky a nápady byly skvělé, bohužel mě to ale jinak neuchvátilo. Na můj vkus příliš předvídatelné a přehnaně ,,roztomilé". Slabší tři.

Rychlí a zběsilí (2009)

Čekal jsem víc. Místy odporná nuda, ale technicky je to zvládnuté s přehledem. Vin stále ve formě a i ostatní filmové součástky fungují taky celkem zdárně. Průměrné 3, ale na víc to fakt nemá.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Že bych byl úplně zklamán říct nemůžu. To co drželo nad vodou i předchozí díly - hudba, efekty, kulisy a Depp stále funguje, i když v o něco menší míře a 3* si to stále zaslouží. Už to ale zdaleka nebyla taková jízda, příběh postrádá to, co měli Piráti dřív, stejně tak dialogy místy dost pokulhávají. Ocenil jsem ale několik novinek - Penélope zapadla vcelku dobře, mořské panny se povedly a ta Barbossova nožka je snem každého piráta :)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

To, co se dalo čekat, skutečně přišlo. Sága třetím pokračováním mnohé ztratila a tradičně dlouhá stopáž je rázem na obtíž. Nedá se říct, že by to byla nekoukatelná nuda, ale oproti předchozím dílům citelný pád dolů.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

O chlup slabší než první díl, ale stále koukatelná zábava, která rozhodně, ač ničím nepřekvapí, nezklamala. Vtípky jsou zase trochu trapnější a odpornější, ale na rozdíl od dalších dílů stále únosné.

Pearl Harbor (2001)

Americký velkofilm, který se tak trochu snažil stát novějším Titanicem- citů a dojemných chvilek je tam opravdu požehnaně (klišé nejsou výjimkou), ale to jde stranou ve chvíli, kdy se letadla objeví v oblacích. Bitvy jsem si užíval, ale vše okolo byla holá nuda. Tohle opravdu není film, který by zvládl bavit diváka celé tři hodiny.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Natočit pokračování animovaného filmu je obtížná disciplína. Tady jsem nečekal žádnou pecku. Jednička byla příjemným oddechem převážně pro děcka a něco podobného je i druhý díl. Už vyprchala ta originalita, dej se také moc neliší, ale skvělá veverka furt drží Dobu ledovou v kruzích nadprůměru.

Želary (2003)

Na české poměry opravdu krásně natočené, námět je silný, ale místy jsem se strašně nudil. Želary opravdu neoplývají dechberoucím tempem, ale to by ani na škodu být nemuselo. Problémem je, že dost často překračují hranici mezi napětím a ukrutnou nudou. Natahování nedůležitých scén tady vůbec nebylo k dobru a i když je to v podstatě má jediná větší výtka, ubírá to z jinak vskutku příjemného zážitku velký kus. Na druhou stranu oceňuji dobře vybranou hudbu a solidní herecké výkony. Někdy se rád podívám znovu.

Yes Man (2008)

Za poslední dobu už mám Carreyho dost a myslel jsem, že mě už pobavit nemůže. V tom jsem se zmýlil, tento film totiž stojí na jeho výkonu a padá na velmi slabém scénáři. První půlhodinku jsem se bavil výborně, ale pak se téma ohrálo a čekal jsem nějaké oživení, kterého se mi nedostalo ani po zrodu lovestory s krásnou Zooey Deschanel. A ikdyž ten stereotypní děj občas vychrlí něco potěšujícího, nestačí to na víc než obyčejný průměr.