Braindead - Živí mrtví (1992)

Tento film jsem zhádl jen díky dobrému hodnocení uživatelů tady na CSFD. Upřímně řečeno jsem nepochopil, jak může mít tak debilní film takové hodnocení. Tak otřesnému hereckému víkonu, jaký Timothy Balme předvádí se nedá ani zasmát. Spíš se mi chce brečet. Tento herec tam hraje přinejlepším oslovení magora, pěstujícího si v domě zombie. Celý film tam čumí na všechny strany jak poleno a nejednou jsem měl sto chutí mu jednu vrazit za ten připitomnělej výraz. Co se týče samotného filmu. Při volbě lepší hlavní postavy by se u mne tento film zapsal k těm lepším. Kdyby mě Timothy nesral jeho všudepřitomným tupým ksichtem a nesmyslným chováním, tak bych se možné smál i v částech filmu, kde je vidět. 60% dávám za pěknou hlavní herečku, chodící vnitřnosti, hodně komickou konečnou bitku se zombiema:-D a par set litrů krve. Je úžasné jak jeden herec dokáže filmu ubrat nějákých 40%. A uplne nakonec... jediny okamžik ve filmu, kdy se mi zvedl kufr byl pohled na konečnou mutaci jeho drahocené maminky xD fůůůj...ty prsa, zadek.. :-D--->60%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009) odpad!

Zlatý Chris Columbus či Alfonso Cuarón. Jen tito dva režiséři dokázali z knížky Harryho Pottera udělat vcelku pěkná díla. Co se týče Davida Yatese... to se mi začíná chtít brečet. Tento režisér si řekl, že se prostě obsahu knížky bude držet jen náznakem. Jinak si ostatní věci vymyslí sám. Je přeci originální, a nebude do filmu zasazovat nějáký blafy z knižky, které už někdo vymyslel! Nejspíš budu muset přestat chodit na filmy, které dříve byly pouze v knižní podobě a četl jsem je... Film Harry Potter 6 mi přijde (jako čtenáři knížky) jako absolutní humus. Obsah filmu tu nebudu rozepisovat. Zabralo by mi to minimálně 3 hodiny, než bych vytkl vše co se mi tam hnusilo(a to je ještě slabé slovo). Co se týče filmu celkově: Přišlo mi to jako nízkoropočtoví Harry Potter. Bylo vidět že D. Yates chtěl ušetřit kde se dalo. U triků šetřil 2násob.. (všechna kouzla jsou stejná, jak barevně tak vizuálně),bitvu v Bradavicích mezi Smrtijedy a lidmi z Fénixova Řádu radši z filmu vystřihl úplně (na tu se nejeden divák těšil nejvíc) atd..Do role Levandule Braunové obsadil neskutečně DEBILNÍ holku, která se mu nejspíše připletla někde na ulici pod nohy. Jestli umí hrát, na to se ji nejspíš vůbec neptal a prostě ji tam prdl! Proč by si vybíral někoho, kdo by chtěl třeba vyšší honorář, ale zahrál by ji lépe:-/. To samé předvedl s postavou prof. Křiklana. Za jeho postavu dosadil Jima Broadbenta, který se v tomto filmu choval jako cvok. Co se týče "stálých" herců...Jejich výkony jsoui díl od dílu blbější a blbější. Abych to ukončil. Čtenářům knížky nedoporučuji na tento film chodit. Mohlo by se vám stát, že jako já na posledních 15 minut usnete a ještě budete nas**ní z těch D.Y. výmyslů. Z odpadu tento film nevytáhne ani sem tam zábavná scénka. Kterých je tam opravdu pramálo. Gratuluji D. Yatesi. Doufám že tě přejede auto a 7ku natočí někdo jiný!!--->5%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Musím chtě nechtě přiznat, že Transformers 2 jsou pro mě trošku zklamáním. Čekal jsem, že se Bay udrží a bude volně pokračovat v 1čce. Bohužel mu úspěch stoupl moc do hlavy a neudržel se. Prvních 15 minut je jen honička na Decepticony. Samá akce, žádný děj, zmatené efekty. To opravdu není správný začátek a ne jednoho člověka to neuvede do deprese. Ovšem poté se mi film už začal líbit. Konečně se tam začal psát děj, padali tam opravdu bezvadné hlášky (né jednou se kinosál zalikal smíchy), bylo vidět spousty robůtků a to i v neakčních scénách. Takže oko fajnšmekjra se mohlo polahodit na té propracovanosti postav. Bohužel mě strašně mrzí, že tam byly detailně vidět pouze roboti z jedničky (až na 2-3 vyjímky). Nejvíce mě zklamalo, že tam Arcee byla vidět jen v rozloženém módu, že z Jetfira (a tím mě Bay parádně nas*al) udělal dědulu s berlí (ANO robota s berlí!!!) a Sideswipe který si zasloužil díky své velmi neobvyklé vizáži mnohem větší povšimnutí, než které mu bylo dáno. Dále mě zklamal Fallen (ten kterého mohl zabít jet Prim). Jeho vizáž se k ostatním Transformerům vůbec nehodila. Abych pokračoval dál v ději. Film se mi obrovsky líbil až do závěrečného boje v Egyptě. Poté film zase nabírá nepřehledné akční scény s mnoha mnoha a mnoha roboty. Mimochodem, za to Bay miluji, že tam přidal hoodně nových robotů. Ale jak už sem psal…měl je tam dosadit tak, aby si diváci mohli každého prohlídnout aspoň na 5 vteřin v nějakém detailnějším provedení. Dále mi ke konci přišlo přehnané Samovo zmrtvýchvstání a Optimův UPGRADE, kdy na sebe navlekl díly z Jetfira (jsem opravdu vděčný Bayovi že ho nechal zemřít. Ten robot byl opravdu k pláči). To se z Optima stal megalítací robot, který si tam podal Fallena a Megatrona (o5 vděčím Bayovi, že nechal zabít Fallena) což bylo nadmíru přehnané. Ani né ten nepřehledný boj, ale ta vizáž Optima. Kdyby ho nijak neupravoval tak by to nebylo tak k pláči. Naštěstí po boji Optim všechen ten šrot ze sebe sundal a stal se zas krásným robotem:-) Pevně doufám, že Bay natočí další díl Transformerů (dalo by se to očekávat, protože Megatron a Starscream přežili) a že se poučí z tohoto dílu. Že se vyvaruje nepřehledné akci a dá tam více detailů robotů. Abych to shrnul. Všem jedině doporučím tento film vidět. Ti co milují akci a velké roboty budou slintat blahem(jako já). Ti co od toho čekají převratný děj budou asi trochu zklamaný…ale popravdě…vymyslete na toto téma lepší děj. V tomto komentáři jsem vypsal více měně jen to, co se mi nelíbilo. Kdybych měl vypsat vše z čeho jsem slintal, tak by tento článek byl tak 20x delší;-)--->80%

Terminator Salvation (2009)

Být to jakýkoliv jiný film, tak tomu dám 4 hvězdičky. Bohužel si tady McG vykopal past přímo pod nohama, když tomu dal název Terminátor. S předchozími terminátory to má společný akorát to, že tam sem tam zahlídnete robota, který v předchozích dílech vystupoval (stíhačka,pásovej robot, T-xy). Kdyby se zůstalo u těchto, již použitých robotů..tak bych k tomuto dílu nebyl až tak kritický. Ovšem když se tam začnou objevovat mototerminátoři (kteří mají USB zástrčku aby jim Connor mohl změnit příkazy) nebo 100m vysocí korbíci, z kterých ty motorky vyskakují...tak už nevím, jestli náhodou nekoukám na velmi nepovedenou kopii Transformerů. K ději bych řekl snad jen to, že hůř to snad dopadnout ani nemohlo. Celý film se točí okolo toho, jak zlikvidovat Skynet. Když se jim to na konci filmu povede, tak se všichni diváci zaradují a říkají si, že lidstvo zase po dlouhé době vyhrálo. Alo ono néé. Na konci filmu se dozvíte, že to bylo jen malinkaté zrnko, a že je po světě dalších xy poboček na výrobů všeho možnýho. Takže se můžeme (ne)těšit na Terminátora 5,6,7,8...20. Pak se tam setkáme s malou, velmi velmi inteligentní holčičkou, která v těch nejhorších chvílích dokáže z rukávu vytáhnout věc, která naprosto obrátí průběh situace v lidský prospěch...omg. Dále tam nesmí chybět kráska (pilotka) v podání Moon Bloodgood, která se do postapokalyptického období vůbec ale vůůůbec nehodí. Mimochodem...jak si takové ženy můžou v takových bojích udržet krásné, čisté a husté vlasy?? Na závěr mě dostala scéna s Connrem, kdy ho T-800 propíchl naskrz nějákým ocelovým I profilem přímo v místě, kde má srdce. A co by každý normální člověk udělal? Udělal by to, že by svému srdci se dovolil odporoučet ven i s tím Ičkem a pak by zemřel...správná odpověď:-) Ale C. si řekne, že se mu umírat ještě nechce, a po svých odejde až k vrtulníku, který ho následně odveze do polní nemocnice. A to by nesměl být režisérem McG, aby to nemělo pořádnej srdceryvnej happyend:-/ Na závěr se totiž Marcus objetuje a daruje své srdce stále ještě živému Connrovi (když u C. zjistí, že by to jeho srdce přeci jenom mohlo odpískat a přestat pracovat). Abych to shrnul. Pro mě je to nejhorší možné pokračování Terminátora. Dvě hvězdy dávám jen za tu melodii, která je součástí všech Terminátorů, za dobré akční scény a za tu chvilku, kdy tam vystupoval Švarcík, který v Terminátoru prostě nemůže chybět:-)--->45%

Andělé a démoni (2009) odpad!

Pro ty, co četli knížku (což je můj případ) bude tento film absolutní HNUS. Vypadá to na to, že Ron Howard nečetl a pravděpodobně ani neví, že nějaká knížka od D. Browna s názvem Andělé a Démoni existuje. Nejspíš tento film natáčel z vyprávění nějakého chudáka, který kdysi slyšel stručné převyprávění děje této knížky. Jinak se nemohlo stát, že se dopustí takového vybočení z děje knížky, jako je přežití 4tého kardinála, absolutní neshoda popisu vzhledu toho nájemného vraha s tím co dal do toho filmu, absolutní ignorace děje v CERNu, vynechání jedné z hl. postav v knize (ředitele CERNu), vymyšlené rozluštění zápletky, UPLNĚ jiné 5té cejchování (ve filmu 2 klíče, v knížce spojené 4 nápisy jednotlivých cejchů -voda,země,vzduch a oheň) a takto bych mohl pokračovat do nekonečna. Toto je první film, z kterého se mi zvedal žaludek a z kterého jsem po prvních 10 minutách chtěl odejít. Zůstal jsem jen díky přítelkyni…a musím se přiznat že tento film byla pro mě strašná muka. Pro ty co nečetli knihu to snad bude zábavný film. Nemohu to posoudit, protože jsem knihu četl! Moje hodnocení je ODPAD. Nic jinýho si ten cvok, co tento film natočil nezaslouží.--->0%