Avengers (2012)

Prostoduchá akce bez jakéhokoliv smysluplného děje a pointy, s dramatickou zápletkou "útočí na nás mimozemšťani". Je to tak neuvěřitelně povrchní a prázdné, že mě to sralo i přesto, že jsem byl psychicky připravenej na nenáročnou oddechovku. Klišovité dialogy, nevtipné hlášky (aspoň že nejsou vysloveně trapné). Je mi líto, ale nenechám se oblbnout skvělými efekty a namakanými hrdiny, když je to celé tak strašně o ničem.

Rozkošná Molly (2011)

Film poněkud sráží mysteriózní doslovnost, hutnou atmosféru strachu to nicméně nijak neumenšuje. Popravdě nerozumím nízkým hodnocením.

Odcházení (2011)

Film mě bavil, ale občasné nechtěně trapné momenty mi ho kazily. Čekal jsem více absurdity a odvážnější obsah. I přestože mnohé narážky ťaly do těch správných míst, film jako takový se držel zbytečně při zemi. Jakoby si Havel jakožto autor neuvědomil, že si dnes může dovolit říct mnohem víc, aniž by za to šel sedět.

Monstrum (2008)

Velmi hloupý scénář a slabé herectví. Bod za technické zpracování a závěrečnou skladbu.

Med (2010)

Ušetřeme si kecy o pomalém tempu apod. O to tady nejde. Pomalé tempo se dá odpustit, kdyby ten zbytek za něco stál. V tomhle filmu ale není nic. Žádná myšlenka, žádný příběh. NIC.

Jak jsem strávil tohle léto (2010)

Opravdu příliš, příliš dlouuuuuuhéééééé. Příběh se dá odvyprávět jednou složenou větou. Hezké obrázky to nezachrání, není jich tam zase tak moc.

Nedívej se do zrcadla (2009)

Každý čekal, že jde na drama či thriller. Sál pak polovina diváků opustila. Škoda. Ve skutečnosti jde o hravý dadaismus. Ústředním motivem celého snímku je hledání sama sebe. Nesympatický hlavní hrdina, své trable vyřeší úsměvně: zařadí se do davu, splyne s mainstreamem. Obskurní, pateticky divadelní herectví se střetává s nepochopitelnými výjevy a dohromady to vše vytváří úchylnou směs, která zřejmě většině lidí nebude chutnat. Z filmu navíc k jeho škodě příliš čpí lacinost.

Vlákna (1984) (TV film)

Hap Hop Hatom!