Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

osmé pokračování legendárního Amarican Pie. Tahle komediální série začala skvěle (proto také tolik pokračování), ale pak začali odcházet lidi a postupně šla úroveň dolů. Když už zmizela většina humoru a stalo se z toho něco jako soft porno, pomalu jsem nad tím lámal hůl. Když se ale vrátila stará parta, je z toho asi nejlepší díl. Jede to v zajetých kolejí a vsází na osvědčené fórky. No a proč ne, právě to jsme na tom měli rádi.

Osamělý jezdec (2013)

V kině jsem si připadal jak na houpačce. Je to hrozně nevyrovnané. Výborné scény a dobrou akci střídá infantilní humor a natahování. To je doba, než se to konečně rozjede.Zahrané to je slušně o tom žádná, akce mohlo být mnohem víc a i toho koně bych bral. Ale ty WTF králíci?

Drakoleb (2011) (TV film)

Už úvodní scéna (jak se líhne drak) dává tušit, že nepůjde ani o fantasy Bčko, ale budeme se pohybovat až někde kolem konce abecedy. To je tak blbý, že už to není ani vtipný. Úplně nejlepší jsou ale akční scény. Drak sedí 20 metrů ode mě, tak budu mávat půlmetrovým mečem do vzduchu, třeba ho trefím :D už nikdy víc...

Okrsek 13 (2004)

No když člověk moc nebere v úvahu ten příběh a některé dialogy (ono jich tam moc není), tak je to akční nářez největšího kalibru. Parkour cpaný do akčních filmů mi většinou moc nesedí, ale když to vezme do ruky člověk jako David Belle, je to prostě jízda. Film, od kterého jsem zase tak moc nečekal (přeci jenom francouzský akčňák), byl o sto procent lepší, než jsem doufal, takže i když to není na plných 100%, přehlídnu i ty hlášky o 6 milionech, co umřeli, protože nebyli modroocí a blond a dám alespoň plných 5 hvězd.

Rudá Sonja (1985)

Na tu dobu to je to průměrný fantasy film, který v něčem rozhodně předčí jemu podobné. Nicméně to má i hromadu kazů na kráse :) Arnie i ve 40 válí ale Brigitte Nielsen mi nějak nesedla. Jediné co překvapilo byla hudba. Už u úvodních titulků je jasné, že to nebude mít klasický soundtrack. Morricone se prostě umí poprat se vším, klobouk dolů...

Podfukáři (2013)

Po traileru jsem se na Podfukáře vyloženě těšil a šel jsem do kina s tím, že si nechám trochu zamotat hlavu s dávkou dobrých efektů okolo. Ze začátku to docela jede v tempu a vtáhne vás to do sebe. Postupem času jsem jen nevěřícně koukal (ale ne tak, jak jsem původně čekal). Několik děr, nelogických věcí a chyb zážitek docela spolehlivě tlumí. Doufal jsem, že to alespoň zachrání ty efekty, které nebyly špatné, ale ten závěr to úplně zazdil. To snad někdo nevěděl, jak ten film zakončit, tak si hodil kostkou a náhodou něco vybral. Dávám 3*, ale hodně slabé a to jen za ty efekty, Ruffala a Freemana, který byl alespoň součást příběhu a nebyl v tom jen pro jméno na plakát jako Caine.

Ripper Street (2012) (seriál)

hodnocení po 7 dílech: na televizní seriál překvapivě vysoká úroveň. Ústřední trio se výborně doplňuje. V prvních dílech mi trochu chyběla osobní rovina "hlavních hrdinů", ale to se poslední díly spravilo. Příběh je poutavý a má to úžasné kostýmy i reálie (i když někdy poupravené). Hudba taky na výbornou. Zatím velmi slušné 4* a těším se na poslední díl.

Paranormal Activity 4 (2012)

Tak tohle je opravdu hodně slabá záležitost. Místo vzrůstajícího napětí je to jen větší a větší nuda (až na pár míst, kdy to je místo strašidelného fakt sranda, ale to asi nebyl záměr) a když se člověk konečně doprosí toho finále, kde čeká alespoň nějaký nápad, tak se taky nic nestane. Jediné světlé místo z filmu je poslední minuta (nebo možná dvě), ale to je rozhodně dost málo.

Skyfall (2012)

zatím o chloupek nejlepší bondovka s Craigem. U mě slušných 90%. Záporák jeden z nejlepších, Bond se vrací do těch kolejí, jak ho mám rád a do filmu se vrací super úsměvné scény. Z těch technických částí bych vyzdvihl hlavně kameru. Jediné co mě mrzí je absence klasické bond girl a těch pár nesmyslů, které jim člověk odpustí. (jako krvavou košili a 2 vteřiny poté úplně jak novou)

Willie Boy (1969)

Willie Boy je hodně zvláštní western. Začátek není špatný, ale na to, že celý film má asi 90 minut, je to hodně roztahané až nudné. Zakládá si to hodně na psychické stránce a vykreslují se celkem slušně různé postavy, ale když konečně dojde na nějaké vrcholné rozhodnutí, režisér usoudí, že to divák vidět nepotřebuje a postaví ho k hotovému. Jediné, co tento film zachraňuje je závěr a celkové vyznění, ale to je na celovečerák trochu málo. I přes dobrý herecký výkon ústředního tria (zvláště Blake) jen lepší 2*