Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Na tento seriál jsem se velmi těšil už po prvních trailerech a nezklamal. 13 Reasons Why rozebírá důležité téma, které je podáno velmi surově a reálně a o celkovém přínosu a poučení z tohoto seriálu by se dalo dlouho diskutovat. Řemeslně se seriálu nedá absolutně nic vytknout, jak už je u Netflixu zvykem. Výborná kamera, dusná atmosféra připomínající Life is Strange a Tonyho skvělej hudební vkus. Vše je velmi dobře zahrané a scénař o hodně převyšuje většinu ostatní seriálů. Opravdu jsem zvědavý jak bude pokračovat druhá série i když se bojim, že jak to často bývá, tak nebude na takové úrovni jako první. Přesto se velmi těším z důvodu docela otevřeného konce a stále spousty nedořešených otázek. 97%

Dallas 63 (2016) (seriál)

Bezpochyby jeden z nejlepších seriálů vůbec. Především díky předloze Stephana Kinga, podle které tento vyjímečný mysteriozní seriál vznikl. Celkové zpracování cestování v čase a jeho vysvětlení, včetně tzv. butterfly efektu a to jak se minulost brání je skvělé. Atmosféra je zpracovaná dokonale, člověk se opravdu vtáhne do 60.let a napomáhá tomu i soundtrack. James Franco, Sarah Godon, George MacKay a i další herecké obsazení je výborné. Jenom škoda, že to nebylo delší... 98%

American Horror Story (2011) (seriál)

Opravdový hororový nářez s parádní atmosférou ! 97%

Mr. Robot (2015) (seriál)

Rami Malek se do role programátora Elliota narodil. Takhle výborně napsaná a zahraná role se jen tak nevidí, stejně tak takhle povedený seriál. Samozřejmě musím ocenit i jiné herecké výkony včetně Christiana Slatera, který zaslouženě získal za svou roli Zlatý glóbus. Seriál se inspiruje z jiných filmů, ale i přesto je velmi originální a nepředvídatelný. Například takový mindfuck v 8. a 9.díle první série je nezapomenutelný a obrací děj o 100%. Výborný soundtrack a působivá kamera udržuje atmosféru spolu se skvěle napsaným scénářem. Mimo toho také oceňuji velmi autentické scény hackování. 97%

Stranger Things (2016) (seriál)

Ohromné překvapení a potvrzení, že Netflix produkuje opravdu to nejlepší. Opravdu si nedokážu představit, jak by tohle šlo natočit líp. Kombinace výborné retro atmosféry 80. let a skvělého soundtracku funguje na jedničku. Je zde vidět značná inspirace hororů Stephena Kinga a Spielbergových starších filmů, vše je ale doplněno o výborné nápady a také velmi dobré herecké obsazení od Winony Ryder, Davida Harboura až po dětské herce a to především "Eleven", která představuje jeden z nejlepších dětských hereckých výkonů vůbec a pro mě je nejzajímavější postavou seriálu. Už se nemůžu dočkat na druhou sérii! 98%

One Man Show (2008) (pořad)

Pět hvěždiček především kvůli 2. generaci pořadu, která je absolutně nepřekonatelná a nastavuje úplně jiný formát pořadu. 90%

Pizza Boy (2015) (seriál)

První polovina průměr, ale posledních 6 dílů mě absolutně dostalo. Oceňuji taky originální zpracování ve stylu Sin City a zajímavou kameru. Doufám že se po čase dočkám i nových dílů. 75%

O myších a lidech (1992)

Velmi povedená a věrohodná adapce románu Johna Steinbecka. John Malkovich je výborný herec a Gari Sinise překvapil jako režisér ! 90%

Pohřben zaživa (2010)

Výborný a nápaditý thriller s nepředvídatelným dějem. Herecky velmi dobře zvládnuté díky Ryanu Reynoldsovi a další důkaz, že i za málo peněz a v hodně malém prostoru se dá natočit nadprůměrný film. Co bych také pochválil je posledních, hodně napínavých 15 minut......Doporučuju a jsem zvědavý na další film od Cortése. 75%

Revizoři (2003)

Velmi povedený a originální thriller s vynikající atmosférou maďarského metra a s docela pěknou dávkou humoru. Pro mě velké překvapení. 85%