Hannah Montana (2006) (seriál)

Rozhodně to není taková noční můra, jak by mohlo podle hodnocení vypadat, vždyť jenom Rico by si zasloužil 5 hvězdiček. Samozřejmě má asi jako každý seriál lepší i horší díly a tím že je zaměřený na mladé publikum nesmí chybět neustálá moralizace. Hlavním problémem tohoto seriálu je asi popularita, která nezbytně musí všechny rozdělit jen do dvou kategorii skalní fanoušek X nesnáším. Já jsem se rozhodně nenudila a občas jsem se i zasmála (ale podotýkám, že seriál sleduji v originále a věřím, že dabing víc než polovinu vtipů zabije), takže si klidně nadávejte, já se budu dál bavit Mua-ha-ha-ha:)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Vrátila jsem se z kina naprosto zklamaná (možná proto až tak nízké hodnocení, možná ještě po zhlédnutí v originále přidám hvězdičku....teda pokud se k tomu odhodlám) Ale co to bylo??? Srdcové trable skupiny teenagerů vážně nebyly to co jsem so představovala. Po akčním rozjezdu jsem čekala, že se bude jednat o akční film se spustou triků a rychlým spádem. Místo toho jsem se dočkala high school komedie. Naprosto mi chyběla ve filmu jakákoliv atmosféra strachu a zla....něco co by diváka přinutilo věřit, že Voldemort je opět venku a vraždí a co si myslím, že se v fénixově řádu opravdu povedlo. Určitě teďka zhrábnu kritiku od všech, co tvrdí, že film je něco jiného než kniha, ale naprosto mi chyběly informace o Voldemortově životě, jeho pocitech a motivacích, které si myslím, že jsou pro finále rozhodující, stejně jako nějaká výuka magie, interakce profesor-student, učení se a tak, co si myslím, že vždycky tvořilo kouzlo Bradavic.....kdo mě celkem potěšil, tak Tom Felton jako Draco Malfoy, který je pro roli záporáka jako stvořený, i když taky mohl dostat trochu víc prostoru....no a ještě proti přidaným scénám do filmu oproti knize v podstatě nic nemám, ale útok na Doupě??? Proč?? Není vysvětlený důvod ani to nemá žádné následky, jen tak Smrtijedi příjdou, hodí po sobě pár kouzel a zas zmizí....no a nějaká závěrečná akce nebo spíš její absence....myslím, že se akce mohla odehrát mnohem lépe tady místo nelogického útoku na Doupě. A z takových maličkostí, co mi chybělo a co se mi na knize líbilo, tak postupný vývoj vztahu Tonks-Lupin (to už by opravdu bylo jen zbožné přáni, i když do atmosféry filmu by to naprosto zapadlo, Tonks mohla běhat po chodbách Bradavic a brečet) a naprosté nevyužití postavy Greybacka. Kdo se mi líbil, tak Rickman, ten kdykoliv a v jakémkoliv množství, akce s náhrdelníkem a také večírky u Křiklouna, myslím, že ty byly vystihnuty naprosto přesně.

Porota (2002) (seriál)

Seriál se mi líbil, hlavně scény ze soudního sálu a obzvlášť pak porada poroty....Rozhodně bych však ubrala na osobních vztazích, podle mě zbytečně komplikovaly seriál a rozhazovaly hlavní akci

Pár správných chlapů (1992)

Tak tento film mě naprosto uchvátil. Skvělé herecké výkony a hlavně úžasné dialogy, kdy vážná atmosféra soudu byla střídána občas až absurdními výměnami mezi hlavními postavami.

Zákon a pořádek: Zločinné úmysly (2001) (seriál)

Další z řady detektivních seriálů, které stačí jednou shlédnout a člověk se k nim už nikdy nevrátí. Co mě na tomto seriálu upoutalo je minimum scén mimo hlavní děj, to znamená žádné VKV, prostě případ, vyřešit a titulky:) (update: škoda, že to nevydrželo i v pozdějších seriích) a taky fakt, že hlavní postava je trochu mimo současný trend, člověk občas uvažuje, jestli se má smát nebo ho radši nakopnout, akorát škoda, že jeho partnerka s ním nestačí držet krok, nebo spíš ji scénař k tomu nedává prostor, protože některé její hlášky mě dokážou odrovnat....Jinak v pozdějších seriích skvělý tah se střídaním ústřední dvojice, přidává na atraktivitě

Vesmírná exploze (2008) (TV film)

Je to snímek, který dírů do světa (nebo měsíce) rozhodně neudělá, ale to asi ani od katastrofického filmu nelze čekat. Příjemná podívaná pro všechny, kteří stejně jako já na tomto žánru tak trochu ujíždějí. O d začátku do konce jasné a nalinkované, ale třeba porušená gravitace byla zajímavá, stejně jako záběry na zvětšující se měsíc.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tento film nemá žádný hlubší smysl, žádné ponaučení (teda kromě toho, že i deceptikon může být ochočen, když se použijou správné metody) ani nezanechá dlouhodobě hlubší dojem. Za to aspoň pro mě splnil jediný cíl, pro který jsem si tento film vybrala - a to že pobavil. Určitě by mu taky neuškodilo trochu střihu (třeba hrdinová matka na kampusu), ale pokud je člověk schopný se smát nad klasickýma hláškama a užívat si efektí bojové scény, tak si musí i tento film vychutnat.

Proroctví (2009)

Film se mi líbil, měl temnou atmosferu a vůbec mě úplně vtáhnul do děje...bohužel po poslední scéně jsem tu hvězdičku ubrat musela...to co se skutečně stalo mohl režisěr ponehat představivosti diváka a nemusel pokazit ponurý dojem filmu kýčovitou scénou

Zprávy TV Onion (2008)

Naprosto bizarní jízda. Přesně co jsem od tohoto filmu čekala, spousta narážek, urážek a podrazů...film naprosto o ničem, chce to jenom vypnout mozek a užívat si tu jízdu

Transformers (2007)

Chybělo tomu to "NĚCO", chlavně začátek se rozjížděl strašně pomalu (myslím, že všichni asi po 5 minutách pochopili, že hlavní hrdina je loser, jehož jediným snem je sbalit holku). A taky si myslím, že se z hláškujících robotů dalo vytřískat o moc víc než "I ´m Megatron...". No a samozdrejmě nemohli chybět mariňáci, keří se svými pistolkami zachrání svět.....Z druhé stránky efekty byly super (i když teda se film hodil víc do kina) a asi od momentu, kdy na zemi přistáli "dobří" roboti to začalo mít i spád.