• Krátkometrážní

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

myslím...ne! vím, že tenhle film už nechci vícekrát vidět. Žádný obdobně odporný film jsem v životě neviděl a myslím, že už další obdobný ani snad nikdo nenatočil. Pro mě je to jednoznačně nejhorší Pasoliniho film a jeden z nejhorších světových filmů vůbec, a že bylo už natočeno množství různých zvráceností. Nechci tady dávat rovnítko mezi tím, když je film zvrácený a nekvalitou filmu. V tomto případě se však obě dvě vlastnosti spojili a vytvořili něco co jsem rád, že jsem viděl, protože teď, když vidím špatný film, tak vím, že existuje něco mnoho násobně horšího.

Dravci a vrabci (1966)

pro mě asi nejlepší Pasoliniho film. Po všech nechutnostech a filmech které nejsou o ničem než o sexu a ještě mizerně zpracovaném, konečně jeho film který mě něčím zaujal.

Cesta (2009)

Film se mi moc líbil, přestože občas byl trochu zdlouhavý. Myšlenka bezvýchodnosti situace a následného lidského zoufalství zde byla podle mě velmi dobře vyjádřena. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Jedna část lidí se rozhodla sama ukončit svá trápení sebevraždou ta druhá se rozhodla přežívat jak jen to půjde. Lidé, u kterých nakonec pud sebezáchovy zvítězí na všemi morálními kodexy díky čemuž se uchylují k tak hrozným činům, jakými je krádež jediných věcí, vražda a dokonce i kanibalismus. Myslím, že tento film ukazuje reálnou podobu dění, která by nastala v případě obdobné katastrofy.

Petrolejové lampy (1971)

Petr Čepek mě naprosto uchvátil svým perfektním výkonem. Jinak děj se ze začátku trochu táhnul takže proto 4 :D

Bathory (2008) odpad!

teda další Jakubiskův film, kterej mě hodně zklamal.

Lost Highway (1997)

Musím uznat, že to bylo moc pěkně natočeno. Bohužel zde mé kladné hodnocení končí. Opravdu nevím co si o tomto filmu mám myslet. Po shlédnutí jsem byl spíše zmatený a kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo tak bych mu nedokázal odpovědět. Celý film mě spíše unavoval a nudil, než aby mě bavil.

Pošli to dál (2000)

Dobře postavený příběh. Skvělí Kevin Spacey a Haley J. Osmet.

Pinocchio (2002)

Osobité ztvárnění známého příběhu a myslím, že bravurně natočené. Mě se to líbilo, ale od filmu který by měl dostat vyšší hodnocení čekám víc.

Hrob světlušek (1988)

Myslím si, že film je skutečně smutný, ale také si myslím, že se nejedná o takové citové vydírání, jak tady již padlo. Myslím, že film prostě jen zobrazuje atmosféru a doby a ta byla bezpochyby velmi smutná.