• Krátkometrážní

Anděl milosrdenství (1993)

Na můj vkus, je příběh až moc zdlouhavý. A abych pravdu řekl, tak se mi ani moc nelíbilo ono téma. Jen bych asi měl vyzdvihnout některé herecké výkony a to především výkon představitelky hlavní role Ingrid Timkové.

Muž, který sázel stromy (1987)

Svědeství o tom, že lidská vytrvalost a vůle dokáží změnit svet. Jen kdyby jí tak bylo na světě víc....

Spiklenci slasti (1996)

Velmi pěkně a zároveň originálně natočený ( jak už je u Švankmajera zvykem) film o tom, že každý má nějakou tu svou úchylku. Celý problém je tu převeden na velmi bizarních příkladech. Myslím že je tento film velmi kvalitní a zaslouží si diváckou přízeň. Výhodou možná může být i to, že je film svým způsobem originální a to z toho důvodu, že v něm neuslyšíme ani jedno slovo (nepočítám-li ovšem kulisu televize kde se česky mluví).

Kanibalové (1980) odpad!

Film Kanibalové je jen nechutný pokus o šokování lidí morbidními scénami (bohužel v některých chvílích autentickými). Bohužel je možné že někteří si v takové hrozné podívané libují, ale já ho za sebe musím zařadit mezi odpad.

Svět podle Prota (2001)

Moc hezkej fim. Nezbývá mi než chválit. A jen tak mimochodem, příběh mi trochu připomíná Malého prince od Exuperiho.

Vlasy (1979)

Skvělý příběh, skvělé písně, a ten závěr je opravdu strhující. Miluji Formanovi filmy a obzvláště tento. Zrátka myslím si, že v oblasti muzikálu je tento film (tedy pro mě určitě) jasná jednička. Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

Čas probuzení (1990)

Tento fil mě naprosto dostal. De Niro předvedl strhující výkon. Dlouho už jsem se tatkhle nedojal u filmu jako v tomto případě.

Život je krásný (1997)

Film o tom, že by člověk neměl nikdy ztratit naději. V některých chvílích je film dojemný, někdy zas vtipný a jindy smutný. Jediné co bych snad mohl filmu vytknout je to, že je někdy až moc naivní

Obvyklí podezřelí (1995)

Skvělý rozuzlení. Jinak má celej fim dobrou atmosféru a Kevin Spacey zase exceloval. Perfektní.

Amadeus (1984)

Další z řady Formanových mistrovských kousků. Lépe už to snad ani natočeno být nemohlo.