• Western

Pochybná žena (1946)

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Na mně trochu podivný mix čisté lásky mladé krasavice s americkým agentem, která vede k manželství s náckem kvůli špionáži. Ovšem s několika zapamatovatelnými scénami (SPOILER) - prohlídka vinného sklepa, prozření novomanžela ("oženil jsem se s americkou špionkou"), záměna káviček, nebo závěrečný sestup se schodů. A aby nedošlo k notorickým pověstem, film je skutečně o Pochybné ženě hrané Ingrid Bergmanovou - tedy láskou pochybné jen na tehdejší poměry, špionáží dodnes - a ne o Pověstném muži Cary Grantovi. Fascinující je, že anglický název filmu Notorious lze přeložit oběma způsoby, z nichž první znamená pohanu a druhý spíše pochvalu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2G8HY1UDe7Q

Jindřich V. (1944)

Děti ráje (1945)

Nashville (1975)

Intolerance (1916)

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly.

Sedm mužů na zabití (1956)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Charakterní bývalý šerif (Randolph Scott) pátrá po sedmi lupičích a vrazích jeho ženy a přitom doprovází rodinný pár s vozem jedoucí na Divoký Západ. K tomu hladoví indiáni, přestřelky v poušti a ve skalách, spolucestující dobrodruh a donchuán v jednom (Lee Marvin) a průběžně i těch sedm padouchů a bedna se zlatem. Málokterý film má hodnocení 100% ze všech recenzí na Shnilých rajčatech http://www.rottentomatoes.com/m/seven_men_from_now/ jako tento, i Sedm statečných tam má jen 93%. K dokonalosti filmu chybí snad jen více vygradovaná pointa a možná první půle by mohla být trochu akčnější, ale jinak jde o prvotřídní western. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=cJxffqbnJNo

Hodný, zlý a divný (2008)

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. HODNÝ korejský rejža nám nadělil v bláznivě ZLÉ akční verzi Leonovy klasiky Hodný, zlý a ošklivý spousty DIVNÝCH lupičů. Zpočátku má HODNÝ divák při sledování tolika ZLÝCH bojovníků docela DIVNÝ pocit ve střevní oblasti, ale druhá půle filmu ho odmění fantasticky natočenou šíleně akční jízdou k neznámému pokladu, o který kromě tří hlavních padouchů soupeří nepřeberné stovky dalších (postupně již mrtvých) lidí včetně několika zločineckých band a japonského jezdectva a dělostřelectva. Obě HODNĚ sevřené půlky by asi filmový ZLÝ poklad udržely, kdyby však nebylo poněkud DIVNĚ vyprázdněného závěru tohoto easternu... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Zjm9gAjgRuU