Králova řeč (2010)

Není to jen vynikající film, pln povedené kamery, režie a herectví, ale také, a to především, je to film držící se historických faktů a obrazů panování britské monarchie.

Armageddon (1998)

Bay je opravdu neskutečnej onanista. Ale vždycky mu ty zpomalovačky, americké vlajky na trikách a blýskání světla do kamery sežeru.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Další pokračování s Johnem McClanem si v originálním znění vysloužilo rating PG-13, takže už z úst newyorkského detektiva neslýcháme žádná slovíčka "fu*k". O to větší dík patří české distribuci, která se tímto omezením neřidila a Bruce Willis tak najednou ožívá s hlasem Lexi Piška a nadává jako v prvních dílech. Palec nahoru - nestává se často, abych chválil český dabing a aby můj zážitek umocnil.

Úžasňákovi (2004)

Úžasňákovi humorem opravdu tolik nesrší, za to jde ale o nejdospělejší animák od Pixaru. Scény z ostrova jsou pro milovníky starých bondovek jako stvořené.

Sběratel kostí (1999)

„Silence of the Lambs meet Se7en." A přesně pro takovéhle filmy mám slabost.

Drsný Harry (1971)

-You want my star? -I want an answer. Have you been following that man? -Yeah, I´ve been following him on my own time. Anybody can tell I didn´t do that to him. -How? -Because he looks too damn good, that´s how.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Druhá světová válka doposud nebyla naturalističtější! "Directed by Steven Spielberg" v pravém slova smyslu.

Hačikó - příběh psa (2009)

Ten krásný příběh o přátelství a věrnosti mezi psem a člověkem jsem pochopil, ale emocionálně mě to tak nějak minulo. I když Akita Inu je nádherná rasa.

Město (2010)

Nejdřív DiCaprio a teď i Affleck. Konečně je z něj správnej drsňák a ne hezounek z Pearl Harbor. A režirování mu také jde! "You know, people get up every day tell themselves they´re gonna change their lives. They never do."

Divoké sny Maxipsa Fíka (1983) (seriál)

Nezapomenutelný hlas Pepi Dvořáka, ať už z televizního zpracování populárního čtyřnožce, tak z audiokazet, které jsem slýchával před spaním.