Vymítač ďábla (1973)

Film bezmála 40 let starý jsem shlédl v Blu-ray kvalitě a režisérské verzi a místy mi připadalo, že koukám na film ze současné kinematografie. Ale to je omyl, takovéhle filmy už nikdo dnes nenatočí. The Exorcist je povedeným snímkem, do jisté míry i nadčasovým a ve své době muselo v kině jít opravdu o silný zážitek. 85%.

To, co dýchám (2007)

Dějová linka je naprosto předvídatelná a místy se nabízí slůvko klišé, ale jako plus bych naopak viděl fakt, že jde o debut a že režisér Jieho Lee měl k dispozici opravdu slušné herecké obsazení. Ale lepší vykreslení postav a těch zmíněných emočních kamenů života by neuškodilo.

Americká krása (1999)

Role Kevina Spaceyho se dokonale povedla, ale nějaký vyšší smysl celého filmu mi unikl.

Taxikář (1976)

46. MFF Karlovy Vary Když si zpětně prohlížím obrázky zde v galerii, tak musím uznat, že ten film je opravdu vynikající. I přesto, že Scoreseho styl vyprávění není můj oblíbený, tak zde ani tolik čitelný nebyl. Robert DeNiro Travise ztvárnil výborně, jehňátkovské Jodie Foster to ve 14 opravdu neslušelo... - ale komu jo a při přečtení úvodních titulků a zjištění dalšího známého jména jsem očekával Harveyho Keitela. A svou rolí dokonalého pasáka mě nezklamal. Abych nezapomněl - za zmínku stojí i skvěle padnoucí hudba od Bernarda Herrmanna. "You talking to me?"

Maelström (2000)

46. MFF Karlovy Vary Nebýt první opravdu utahané a nevýrazné části, tak bych se nebál určitě vyššího hodnocení. Od doby, kdy se v příběhu objeví Jean-Nicolas Verreault se film začíná ubírat úplně jiným směrem a chytá naprosto jiný nádech. Paradoxní hříčky osudu zvýšili mou pozornost, ale pro mě nesmyslné scény s rybou coby vypravěčem výslednému hodnocení opět ubírají. Škoda...

Další patro (2008)

46. MFF Karlovy Vary Povedená kamera, hlavně barevnost každého záběru, i burácející bubny dodávající napětí a očekávání mě bavili. Jen chyběl nějaký výraznější a myšlenkou nabitý konec.

Nahý polibek (1964)

46. MFF Karlovy Vary To popojíždění kamery je bezvadný. Kort v takhle starém snímku - mnohé z dnešním by se měli ještě hooodně učit. 75%

Zátah na Jižní ulici (1953)

46. MFF Karlovy Vary Již od první sekundy, kdy se na plátně objevilo staré logo 20th Century Fox, tak mé filmové srdce zaplesalo radostí. Vynikající noirová atmosféra mě plně vrátila do raných šedesátých let, kdy praskání zvukové stopy černobílých filmů mělo neskutečné kouzlo a kdy každý chlap nosil oblek a klobouk a z rádií se linul jazz. Nejvíce do paměti se mi zaryla skvělá Thelma Ritter jako Moe.

Divoké vlny (2007)

I přes ohranou příběhovou kostru, která je místy předvídatelná a zákonitosti, která se prostě musí na scéně odehrát, je Surf´s Up příjemnou záležitostí. Především díky originálnímu nasnímání ála reality show.

Potomci lidí (2006)

Obsahově by to bylo za tři *, ale za ty dva Kubrickovsky dlouhé záběry přidám ještě jednu.