The Collector (2009)

Úvodní scéna skvěle navodí atmosféru a spolu s titulkovou sekvencí dává vzpomenout časům minulým, kdy už tyto dvě pro film typické záležitosti nejsou v současné kinematografii moc k vidění. Následuje poklidný, idealistický, sluníčkový příjezd na americký venkov, náznak příběhu a snad i nějakého zžití s postavami. Napětí se dá především díky střihu krájet a thrillerová hra na schovávanou a nástrahy ala Sám doma baví. Stejně jako nápaditá kamera a retro půdorysné záběry. Bohužel zde mé nadšení končí a vše upadá do krvavých vod hororového žánru, které mi jsou cizí. Dialogová prázdnota, neherectví hlavních protagonistů a nesmyslná a bezdůvodná likvidace postav Collectorem nepřináší nic nového.

Želvy Ninja (2014)

Bez nějakých sáhodlouhých řečí kolem se jde asi po půl hodině do akce, která vydrží vlastně až do konce filmu. A nebýt těch posledních naprosto zbytečných pěti minut, nebál bych se ještě jednu hvězdu přidat. Nové Želvy se podle mě povedly. Jsou svěží, cool, drzé a s ničím si hlavu nelámou - přesně jako každý puberťák. Vtipné odkazy na jiné filmy, bitky na jeden záběr, Fichtner v 247 tisícé záporné roli a zajímavý vizuál. Jen škoda Bayova bezemočního klišeoidního rukupisu jako producenta. I tak spokojenost.

Interstellar (2014)

Je hrozně složité být v této věci objektivní, ale k mému překvapení to není tak jednoznačné plné hodnocení, jak jsem již více jak rok očekával. Nezarazil mě pomalý rozjezd, ale určitá míra nezáživnosti v jednom určitém bodě. Tady ale právě ona objektivnost končí. Na režisérské židli by nesměl sedět jeden z nejnápaditějších a nejoriginálnějších tvůrců současné hollywoodské kinematografie. Nolan ve správný okamžik vše chytá do svých jistých rukou. Jeho nejnovější počin totiž servíruje McConaugheyho ždímající veškeré své emoce a za doprovodu démonického varhanního soundtracku od maestra Zimmera na pozadí statických záběrů čím dál oblíbenějšího Hoytemi, které dávají vzpomenutou starší sci-fi díla, jde již o klasickou pěti hvězdu, na kterou jsem u tohoto britského režiséra zvyklý.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Bohužel žádná inovace a oproti bezmála deset starému prvnímu dílu o mnohem slabší povídky. Proto největším lákadlem a jediným, co stojí za zmínku je odhalená Eva Green.

Grandhotel Budapešť (2014)

Do určité míry originální, vtipné, groteskně hravé, leč lehce předvídatelné, ale neuvěřitelně nabitě herecky obsazené.

Sociální síť (2010)

Prvotřídní filmařina stojící na Fincherově pevné ruce, burácejícím Reznorově hudebním doprovodu a geniálně trhlém Zucke... pardon Eisenbergovi. "I´m in!"

Noe (2014)

Nikdy jsem si snad nepřál víc, aby nějakej film už skončil. A to Aronofskyho žeru.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Celuloidová dokonalost? Nevěděl jsem, že někdo zfilmoval Mafii, L.A. Noire a podobné. Ta atmosféra a herectví je geniální.

Godzilla (2014)

Naprosto zavádějící trailerová kampaň slibuje jednoduše jen další moderní remake "kultovního hitu". Přitom výsledek je naprosto jiný. Snažící se být chytrý, emoční, ale pro většinu běžného diváka bude bohužel nepochopen a hraničící se stupiditou. Edwards to myslel dobře, vizuál a McGarveyho kamera je bravůrní, Desplatův retro soundtrack potěší, ale prostě ta Super 8tová monstra mi vůbec, ale vůbec nesedla.