Rváči (2002)

"It was all right mate" aneb solidni autralska gangsterka ze druhe poloviny 60. let, s autralskymi zloduchy a australskym prizvukem.

Robocop (2014)

Kde zacit? Scenar s velkym potencialem a slabou exekuci. Otravna manzelka. Matne cerna barva [make him more tactical], to jako vazne!? Otravnej marketak. Motorka?? "Batman" nema poradne co hrat. Otravna manzelka. Rutinni CGi akce. Prkeny odkazy na puvodni film. Ale abych jenom nehanil: Skvelej Samuel L. Jackson, pekna reflexe USA jako svetoveho policajta a moc hezky ED-209 [tentokrat je 6x tak velkej , zato vsak bez "lviho revu" a "you've got 30 seconds to comply" ]

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Jsem zaujat, porovnej si sve hodnoceni s mym. Nostalgie 4/5. Takze, abych to tak shnul: "stihacky, letadlova lod, more, boure, rev, blesky, Pacifik, stihacky, vrtulniky, tanovani stihacek za letu, startovani a pristavani stihacek na letadlove lodi, namornici, druha svetova vlaka, japonsky stihacky, americky triskovy stihacky, lod, ratatata, narthnem jim zadel" Malem bych zapomnel, obcas tam startujou a privavaj americky stihacky. Mimochodem, jestli nemate radi letadla a nebo dostavate snadno morskou nemoc, nebude to pro vas asi uple idealni snimek.

Společnost hrdinů (2013)

Kde zacit? Smrtelne vazne se tvarici rezba, ktera je ovsem ke sve skode, jak vystrizena podle sablony akcnich filmu 80.let ( ktere mam tak rad). Mizerne digitalni efekty, bezedne zasobniky (jak v Komandu) , vsechny automaticke zbrane zneji stejne ( jeden sample?), zaslehy ze zbrani ocividne v post produkci (priznane reziserem), sem tam se ozve vystrel ale zablesk nula, SS panzery T34 s papundeklama na vezi a stavnata nahotinka ke konci stopaze. Skode, preskoda- potencial to melo.

Plán 9 (1959)

"Well since they first tried contact with us by radio, we've developed a language computer. A machine that breaks down any language to our own."

Robot-monstrum (1953)

"Honey you're either too beautiful to be so clever or to clever to be so beautiful!" aneb nechtene uzasna sci-fi komedie s prkenymi hereckymi vykony, papundeklovymi kulisami a vrazednou gorilou s papinakem na kebuli to vse v klasickem strihu 50. let. Videno ve 3D .

Oldboy (2013)

Blazniva splacanina, ktera divaka behem uvodnich malo minut navnadi na hutnou psycho podivanou, aby ho nasledne zklamala svym tapanim temnotou kolem pestrobarevnych neonovych reklamnich tabuli, papirovych krabicek s cinskym jidlem a flasek vodky. Od psychotrilleru, pres komedii a erotickou podívanou az po Kung -Fu v Hong Kong stylu, Videno v kine.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Předzvěst toho, co bude následovat.....

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Jiné kulisy, stejné vtipy a jak už to s pokračováními bývá, je druhý díl série Sám doma "tak trochu turbo". Každopádně, pro mě osobně, je to stále parádní zábava, SPOILER! personálem hotelu počínaje, přes VHS pásku "angels with even filthier souls", a našimi dvěma starými známými zloduchy konče. "why would anyone soak rope in kerosene ?" Poprvé viděno v kině KOTVA na Náměstí republiky v Praze (již neexistuje).