Sbohem, baby (2007)

Tak tohle bych od Bena Afflecka nečekal, jak ho moc nemusim jako herce, tak jeho režii nemám v podstatě co vytknout. Poznámka: Začínal jsem na pěti, teď jsem na čtyřech, uvidíme jak se to vyvrbí při další projekci.

Pokání (2007)

Nevim, jestli je to tím, že jsem to viděl v den kdy jsem se dozvěděl že mi umřel kamarád, ale nezapůsobilo to na mě. Joe Wright sice ukazuje pěkné režisérské nápady (například pěkná byla několika minutová scéna celá bez střihu), ale nezdá se mi, že by tento příběh dokázal pořádně podat. Děj si tak nějak plyne, skoro nic se neděje a na konci na nás čeká extrémně vykonstruovanej závěr, aby to člověka jako fakt dojalo. Mě to přišlo spíš trapný.

Monstrum (2008)

Takový wtf. Greengrass se svoji ruční rozklepanou kamerou hadr. Chvíli mě ta rádoby autentičnost až s*ala. Stejně jsem se cejtil "tak tady je kino a tam film". Akorát mě z tý cool akce a cool nápadu boleli oči. Kdyby si koupili pár kolejí, dělali místo toho pěkný jízdy a tenhle ruční nápad by alespoň na chvíli omezili, udělali by líp. Prostě wtf. Příběh celkem shit a ta scéna, kdy holka běžela jak o závod, přestože ještě před chvíli byla probodnutá nějakou železnou (nebo co to bylo) tyčí, byla shit ještě větší. Oceňuju některé dlouhé scény bez střihu, kde se toho odehraje tolik, že nechápete jak to mohli herci (ale víceméně celej štáb) celou dobu tak zvládnout.

Superman se vrací (2006)

Tenhle film vám v hlavě vydrží asi tak pět minut, pak zapomenete, že jste ho vůbec někdy viděli. Hrozně (!!!) ploché, bez výraznějšího vývoje postav, děje (kterej tak jako tak stojí za prd) a všeho. Na druhou stranu je umění udělat z desetiminutové zápletky dvě a půl hodiny dlouhej film a sehnat na něj peníze.

Sejmi je všechny (2007)

Střelba sem, střelba tam, střelba kam se podívám. Střelba při porodu, střelba při sexuálních hrátkách, střelba jako pomůcka k roztočení dětského kolotoče. Tenhle film je prostě jedna dlouhá střelba, epilepticky sestříhaná a i proto velmi dobře odsejpající. Clive Owen je stejnej jako všude jinde, ale sedne mu to, Monica Belluci je stále pěkná, Paul Giamatti je "takovej zvláštní otec od rodiny" a mrkev je dobrá na oči.

Spider-Man 2 (2004)

Po hrozné jedničce příjemné překvapení. Ani jednou jsem se nerozčílil a to je co říct:).

Transformers (2007)

Začátek dobrý. Jako celek zbytečně dlouhý se spoustou lacinejch vtipů. Kdyby Bay udělal z Transformers temnější podívanou (ala Terminator, čemuž se to svym způsobem příběhově dost podobá), udělal by podle mě lépe. Dodatek: Dvoum scénám jsme díky jejich demenci tleskali.

Prokletí domu slunečnic (2007)

To, že se u toho člověk celkem bojí ještě neznamená že toto osmdesáti čtyř minutové klišé je kvalitní.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Byla to spíš klasická rodinná komedie než staří dobří Simpsonovi, ale i přesto dobré.

Inland Empire (2006)

Začal jsem na pěti, ale čím více filmových minut uběhlo tím se hodnocení snižovalo a občas jsem si dokonce řikal, že možná dám jen dvě hvězdičky. Už dlouho se mi nestalo, že jsem myslel že film končí a přitom byl teprve v půlce. Inland Empire má hodně dobrý a působivý pasáže a právě ty se vám vybaví když o filmu zpětně přemýšlíte (když jsem jel domu, tak jsem přemýšlel zase o 4 hvězdičkách) , ale při sledování bohůžel převažuje nuda, která ty vynikající nápady nepříjemně ohraničuje.