Godzilla tai Megaguirus: G šómecu sakusen (2000)

Tak tomuhle pět ani čtyři teda fakt nedám. Otázkou pro mě je, jestli to jako bylo myšleno vážně, nebo jestli to dělali s tím, že to bude béčko, které se jen bude tvářit vážně. To druhé se povedlo :)). Film perfektně padl do našeho Klubu nenáročného diváka: strašně špatně udělaná godzilla a ostatní potvory, tupý anglický dabing, herecké výkony hodné špatných herců z Ulice, zbytečnost nebo nelogičnost některých postav (kluk "dement" tam nějakejch pět minut "píčuje" a udělá docela zásadní věc pro "děj" filmu, ale pak už se tam ani jednou neobjeví) a režie s prominutím na hovno. K tomuto výčtu bohůžel musím přičíst ještě zápory špatného filmu a těmi jsou: příliš natahované některé scény a ostatně protahovaný celý film a nulové napětí rádoby napínavých scén - když už to není napínavé tak by to aspoň mělo být zabavné a to se v tomto případě těm "vyhroceným" ne moc často povedlo. Právě ona relativní protahovačnost je hlavní chybou filmu, protože kdyby se to o něco zkrátilo, mohlo to být "kvalitní" béčko, které pobaví a zahřeje u srdce :).

Doktor Živago (2002) (TV film)

První část na tři, druhá na pět. Konec byl opravdu hodně emočně silnej. To, aby mi postav s jejich osudem bylo opravdu (a tím myslím vážně opravdu) líto, se dlouho žádnému filmu nepovedlo.

Mrazík (1964)

Fakt nechápu, proč všichni tuhle pohádku tak milují... Mě příjde depresivní a taková nijaká :-/

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Je nesmírně těžké hodnotit film, ke kterému jste jako první četli úplně geniální předlohu. Něco bylo zkrácené a něco bylo jinak (kvality knížky to úplně nedosáhlo-asi to ani není možné). Film sám o sobě funguje a Jack Nicholson svou "předepsanou" postavu přesně vystihl (i když to zrovna neni zrzavej hromotluk:)).

Potomci lidí (2006)

Perfektní kamera, která vás vtáhne absolutním způsobem do děje, úžasný Clive Owen a mimořádná atmosféra. Tohle mi prostě na pět hvězdiček u tohohle filmu stačilo a na jakousi "jednoduchost" příběhu kašlu.

Spláchnutej (2006)

Zpočátku jsem chtěl dát za to "high five" na konci čtyři, ale pak jsem si to rozmyslel - přece jen to tak úžasné nebylo. Řekl, bych, že se jedná o animák převážně pro děti a na rozdíl od nějakých jiných animovaných filmů je toho zde pro dospělé relativně málo. Co mě potěšilo, bylo už zmíněné "hifajvování" a parodie na francouze, které vévodilo jméno L´Frog (vrtá mi hlavou jestli chyba - měl by to být Le Frog - je chybou samotného filmu anebo jen českých titulků).

Amarcord (1973)

Nevím, Felliniho styl mi nějak nesedl. Je to ten případ režiséra, na kterého si asi budu muset zvyknout (na jeho díla samozřejmě). Zpočátku vysoce chaotické, ke konci lepší (ovšem musím se přiznat, že kdybych nevědel kdo Fellini je, tak bych to do toho konce nedokoukal).

Vrána (1994)

První co mě napadlo je to, že tento film je "divný". Pak mě docvaklo, že je to asi podle komiksu, protože komiksové adaptace maj přesně takovouhle zvláštní atmosféru (následně jsem se zde dočetl, že tomu opravdu tak je).....Takže na komiksovou adaptaci slušné, ale tento typ filmů nepatří mezi mé nejoblíbenější. Proto jen ***.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Většinou tak nudné, že ani při jídle mě na to nebaví koukat.