The Hire: The Follow (2001)

Z celé série, je právě tento díl nejvíc osobní. Někomu možná bude chybět tradiční akce, humor a spád jiných dílů, mně ale příjde toto elegantní pojetí reklamy mnohem promyšlenější. Jinak Mickey Rourke a Kar-wai Wong, dobrý kombo :))

The Hire: Powder Keg (2001)

zbytečně mnoho sentimentu. Navíc nechápu proč Inarritu plete něco takového do reklamy na bmw

The Hire: Beat the Devil (2002)

první z 2.série reklamních kraťasů bmw ve kterém si Owena tentokrát najme démonický kmotr soulu a funku James Brown. Nejoriginálnější, nejvtipnější a zatím můj nejoblíbenější hire

Skřípění (2003)

tenhle film obsahuje velkou porci klasického smetí, z amerického skladu demence. Všechna tahle šlichta je ale vykoupena několika dobrými vtípky. Produkt placement si vesele živoří snad v každém záběru, vzheledm ale k prostředí do kterého je děj zasazen, se trest smrti odkládá. Jistou kolísavou úroveň tahle komedie má 2-3*

Mé soukromé Idaho (1991)

My Own Private Idaho vládne hodně zváštní atmosférou, alespoň do doby než se začne odklánět k road-movie. Reevesův příběh zlobivýho hošana, který si nachází svého guru v popelnici je inspirován hrou Henry IV, někdo o hodně chytřejší než já to možná pozná z dialogů mezi Scottem a Bobem, naopak příběh jeho kamaráda, citově zmateného prostituta Mikea, vystupuje do popředí až v druhé půli filmu. Za zmínku stojí také James Caviezel ve své pětivteřinové premiéře coby recepční a kytarista red hotů v roli šáhlýho prostituta.

Svět tajemných sil (1985) (seriál)

Po mašinkách druhý nejlepším mysteriózní večerníček. Pan Clarke se snaží přijít na kloub neobjasněným záhadám (pamatuji si ducha v kostele u varhan, zachyceného na fotografii, to byl myslím jeden z mála případů, které racionální cestou nedokázal Arthur vysvětlit, i když oceňuji jeho teorii o uklízečce) Pokud si dobře pamatuji, za pomoci křišťálové lebky potom v posledním díle vykouzlil létající talíř a zmizel navždy ve vesmíru

Kat (2004)

Zatrpklý panák v přiléhavém kostýmu, s velkou bílou lebkou na prsou, kterého jste možná vůbec poprvé zahlédli ve spidermanovi (pokušel se pavouka nakrmit olovem), je tady vykreslenej jako docela milej chlapík. Ale co, ještě to mohlo skončit svatbou, buďme rádi za to málo. Vemu-li v úvahu, že se jedná o komixovou adaptaci a že už předloha je sama o sobě strašnej výplach tak ty 3* je tak akorát

Trosečníci (2002)

Je to slabé, je to naivní, je to blboučké, hraje tam děsná husa, je to naprosto nereálné, má to příšernej konec.. a já si tenhle film oblíbím :(

Výtah do pekla (2004)

Výtah už je samo o sobě docela povznášející prostředí, přinejmentším v doslovném slova smyslu. Hellevator je když do něj přidáte dva šáhlý sadistický magory, ujetýho vědce s kufříkem, 17ctiletý uzlíček traumat, dvě ženský, týpka na heroinu a jednoho brzy mrtvého policajta, celý to zamícháte, zalijete několika litry krve a opepříte schizofrenií. Dostanete tak chvílemi zábavné béčko, odehrávající se ve svěžím klaustrofobicko-futuristickém prostředí

Kabinet doktora Caligariho (1920)

jestli máte rádi horory a myslíte si, že dokážete přežít němý film z roku 20 pak nezbývá než vřele doporučit :)