Predátoři (2010)

Poměrně povedený film, ale nemá v sobě napětí jedničky, i když se o to občas snaží. Naštěstí to není taková kravina jako Alien vs. Predator. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* a nakonec dávám 4*, protože predátor je jedna z mých nejoblíbenějších filmových potvor a tohle je z těch povedenějších filmů s ním.

A-Team: Poslední mise (2010)

Velmi dobrý film, ke kterému mám však osobní výtku ohledně občas poněkud zmatené kamery. Nevadí mi, když kamera lítá do všech stran, ale stále mám přehled o tom, co se na plátně děje, jenže při natáčení A-Teamu to Carnahan na můj vkus občas přehnal a já viděl jenom šmouhy (upozorňuju, že oči mám v pořádku). Ale jinak herci, režie, scénář, hudba, efekty - vše na výbornou.

Cyborg (1989)

Klasické akční sci-fi béčko osmdesátých let. Stupidní dialogy, divné kostýmy, prkenní herci a u nás ještě ke všemu příšerný, ale opravdu příšerný dubing. JCVMovy mladší filmy jsou lepší, tohle je fakt děs.

Strážce moře (1993) (seriál)

Jako malýmu capartovi se mi to líbilo. Fakt velká, namakaná, kchůl ponorka budoucnosti brázdila moře a střílela kchůl torpéda :) Ovšem nevím, jak bych reagoval dnes, kdybych to znovu viděl.

Prokletí hrobky faraona Tutanchamona (2006) (TV film)

Zajímavý námět (i když poněkud otřepaný), ale všechno ostatní se jaksi nepovedlo. Herci hrajou víceméně koukatelně, ale scénář je ohromná blbost a triky bych zvládnul lepší i já v Malování (chápu, že ne každý si může dovolit Digital Domain, neřku-li ILM, ale tohle...). Viděl jsem už horší blbosti, proto dávám *, ale filmy takovéhle kvality by se měly postavit mimo zákon.

Tele Tele (2000) (pořad)

Poměrně zábavný pořad pro člověka s tak zvráceným a zkaženým smyslem pro humor jako mám já. Postupem času však začalo ubývat na vtipnosti a přibývat na trapnosti, až se z toho stala prakticky nekoukatelná kravina.

Bláznivá svatba (2004) (TV film)

V rámci průměrných romantických komedií je tahle z těch lepších. Ne že by mě to nějak dostalo, nebo že bych běžel do půjčovny pro DVD, abych se podíval znovu, ale kouká se na to hezky, má to i při víceméně průhledné zápletce vtip a dá se říct že i jisté "kouzlo". 60%.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Jakékoliv zprávy jsem přestal sledovat asi v roce 2008 a od té doby jsem mnohem klidnější a vyrovnanější. Nechápu, co lidi nutí sledovat takovou blbost, jako jsou zprávy. Osobně jsem jim začal říkat VML (Vraždy-Mordy-Loupeže). Vzhledem k tomu, že když se "přijde" na nějakou korupční aféru, tak se stejně zamete pod stůl a prd se stane. Je to asi jako se zkorumpovanými celníky, kterým kartely sem tam prozradí nějakou svoji menší zásilku, kterou úspěšně pak celníci odchytnou a vesele se pokračuje dál. O českém zpravodajství mám tedy to mínění, že je to akorát vládou a korporacemi zkorumpovaný nástroj k manipulování s lidmi a ne strážce demokracie, jak se rádi někdy nazívaj. Velebnosti, du blejt.

Ajťáci (2006) (seriál)

Výborný seriál. Skvěle se u něho bavím a taky poměrně ty dva chápu, protože v práci jsem mezistupínek mezi kancelářskou krysou a ajťákem, takže pomáhám kolegyním (a občas kolegům) s problémy s pc (výběr z těch lepších: nešly zavřít excelovský tabulky a mizely z vybraných buněk čísla - pravítko "přišláplé" šanonem mačkalo mezerník; rozházený zkopírovaný text z webu - zarovnat vlevo; nefungoval druhý monitor - zasunout pořádně zdrojový kabel, etc. etc.).