Válka světů (2005)

Poměrně vydařené sci-fi, které nesází na mohutné a efektní bitvy, ale sleduje psychiku a reakce lidí v situaci, kdy zemi obsazují mimozemšťani a všichni si uvědomují, že jim hrozí zánik. Dal bych 4*, ale Dakota Fanning mě svým neustálým křikem už v polovině filmu tak rozčilovala, že jsem měl chuť ten film vypnout, proto 2* (a to jsem ještě hodnej). Jinak Spielberg odvedl tradičně dobrou práci, co se režie a kamery týče.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pro mě, jakožto fanouška sci-fi, nejlepší seriál ve své kategorii. Přirostl mi k srdci mnohem více než Star Trek. Pravděpodobně tím, že ST se odehrává v budoucnosti, kdežto SG v současnosti. Sice nejde do hloubek psychik jednotlivých postav - v tomto ohledu si celý seriál vystačí se smrtí O'neillova syna, potlačovaného vztahu O'neill-Carter, Teal'covým snu o svobodných jaffech a Danielovou unesenou ženou - ale nějak mi to nevadí. Samozřejmě jako každý seriál trpí neduhem dobré/špatné epizody (snad kromě Futuramy a Friends, kteréžto jsou dokonalé), ale naprosto si mě získal a s radostí očekávám každou další epizodu. Bohužel mám i pár výtek - jaffské skládací masky - proč zmizely? Působily skvělým dojmem. Plukovník Mitchell - zdaleka si mě nedokázal získat jako O'neill (se dvěma el). Teal'covy vlasy - proč, proboha? Vždyť holohlavej vypadal naprosto cool, s vlasama vypadá...no divně. Nemluvě o tom, že mu odebrali tyčovou zbraň a dali P90 (do každé ruky jednu). Vypadá jak hrdina z béčkových akčních filmů z počátku 80. let. Nebýt těchto a dalších, dal bych o 10% vyšší, takhle 85%. A k té neoficiální anketě o nejoblíbenější postavu - Teal'c. Jeho stoický klid je úžasný a v některých situacích i vtipnější než cokoli jiného a nepředabované "Indeed" nepřekonatelné (a pravděpodobně nejvyslovovanější slovo v celém seriálu).

Hon na ponorku (1990)

Nejspíš nejlepší adaptace z knih Toma Clancyho. Scénář má dobrý základ ve stejnojmenné knize, zvláštní efekty jsou povedené, výkon Seana Conneryho je vynikající a Alec Baldwin mu dobře sekunduje. To vše doplňuje skvělá hudba bohužel již zesnulého Basila Poledourise. Film se naštěstí ze 3/4 drží knižní předlohy, i když jí samozřejmě nepřekonává. V dubingu jsou díry ve scénáři, které ovšem v originále zmizí, stejně tak jako pár nejasností. 90%

Maska Junior (2005)

Celý film mi přijde pouze jako ždímání peněz ze slavné Masky s Jimem Carrym. Jediné, co mě v tomto filmu pobavilo, byl pes, který vymýšlel lumpárny na mimino a to je pro pořádnou zábavu hodně málo.

Syndikát smrti (2005) odpad!

Neskutečná blbost. Evidentně nebyly peníze na kompars, takže všechny řadové zločince hraje pár chlapů v černých kuklách (a moc bych nedal za to, že hrají i SWAT tým). Výkony herců jsou spíše průměrné nebo horší, rádobybojové scény jsou tak nudné, že byste s nimi mohli uspávat své děti, celý scénář je jedno klišé za druhým a nebyla jediná scéna, která by mě nějak překvapila, nebo kterou bych, nedejbože, nepředpokládal. Jediná příjemná věc v celém filmu je docela hezká Heather M. Marsden, v hlavní roli a pak Lorenzo „Odpadlík“ Lamaz v roli hlavního záporáka.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Zkouknul jsem to znovu po několika letech a snížil jsem hodnocení. Skupina zločinců dost chytrých na to, aby ukradla vládě USA tajný mikročip není zto zabít osmiletýho kluka. Katastrofa! Děs. Běs.

Sedm (1995)

Thrillery nejsou moje krevní skupina a Pitta nemám moc v lásce, ale Sedm tvoří výjimku potvrzující pravidlo. Skvělé herecké výkony, výborná režie i scénář...film vás svojí atmosférou dokáže naprosto vtáhnout do sebe, bez ohledu na to, jestli chcete nebo ne. Neustále jsem čekal, co bude dál, těšil jsem se na každý další zvrat, každou další scénu. Nemluvě o vygradovaném finále, kdy jste napjatí, co Pitt udělá (při prvním shlédnutí). Jeden z mála filmů, kdy mi bylo líto, že už skončil.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie, pokud ne ten nej. Výborný scénář, obzvláště v prodloužené režisérské verzi, skvělé výkony herců i režiséra, na svoji dobu neuvěřitelné triky, které i dnes vypadají působivě (Arnoldova otevřená hlava v rež. edici vypadá skvěle), to vše podkresluje hudba Brada Fiedela. Pravděpodobně jediný film, který u mě kdy bude mít 100%.