Strach a chvění (2003)

Hodně zajímavý příběh o rozdílech mezi Východem a Západem, který nenudí a u kterého jsem kolikrát jen nevěřícně a nechápavě zíral s otevřenou pusou a ptal se sám sebe, jak je tohle možné. Hodně to vypovídá o rozdílech mezi kulturami, které možná nepochopíte, ale aspoň si jich všimnete. Takové filmy mě nikdy nebavily, ale tento je výjimkou potvrzující pravidlo.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Tak stejně jako ostatní hodnotím teprve po pilotu, takže se to hodnocení možná časem změní. Musím uznat, že SGU mě nedokázala zatím vtáhnout tak jako SGA, ale je v ní rozhodně zajímavý potenciál. Uvidíme, jakým směrem se to rozvine. Atmosféra potemělé Destiny není zdaleka tak pohodová jako u SG-1 natož u prosvětlené a prosluněné Atlantis a báječná hudba tomu ještě přidává. Většina herců hraje dobře, obzvláště Dr. Rush, u kterého nevíte, zda ho máte obdivovat nebo nenávidět, jakej je to idiot. Kamera i hudba mají jinej styl než SG-1 a SGA, což je u kamery občas k dobru věci a občas ne. A jenom soukromá poznámka na závěr - brána SGU se mi ze všech tří typů líbí nejvíc. UPDATE po pátém díle: Tak se mi to líbí čím dál tím víc. Sice hlavní dějová linie je stále "Přežít", ale seriál nabírá dech a vypadá to, že se máme na co těšit. Pokud to bude pokračovat takhle dál, dám za chvíli 5*.

Rocky (1976)

Výborný film po všech stránkách - herecky, scénář, režie, kamera. Asi nejlepší Stalloneho film. Celou dobu má film nějaký spád, pořád se něco děje, ale vždy ve prospěch filmu a na konci mě překvapila dvouhodinová délka, protože v celém filmu zkrátka nejsou hluchá místa a nemáte čas se nudit, takže mi to nepřišlo tak dlouhé. Právem jedna z nejslavnějších klasik světové kinematografie.

Spláchnutej (2006)

Relativně tradiční příběh o rozmazlenci v novém, "nebezpečném" a pro něj neznámém prostředí, kde se s někým skamarádí a stane se z něj hrdina (např. Lovecká sezona a další). Ale přesto má tento film v sobě něco, díky čemu se na to docela rádi podíváte. Ale já osobně to zas tak často vidět nemusim. 70%

Camp Rock (2008) (TV film)

Tak mám pocit, že scénář k těmto filmům byl napsán před x lety a od tý doby se prohání kopírkou každej půlrok. A tu jednu * dávám jenom proto, že už jsem viděl i horší blbosti, ale daleko to k nim nemá.

Deset minut života (2005)

Výborný námět. Bohužel herci jsou průměrní a všechno ostatní stojí za starou belu - od scénáře po hudbu. Skutečně je mi líto, že to nevzal do ruky někdo, kdo rozumí tomu, jak má dobrý film vypadat. Škoda nevyužitého potenciálu, který byl opravdu velký. 35%

Star Trek (2009)

Nepatřím mezi Trekkies, ale tenhle film se mi hodně líbil. Pro mě opravdu zajímavě zpracovaný příbeh, kdy se jeden cvok mstí celýmu vesmíru za zničení jeho domova, ke kterému ještě nedošlo v lodi, která ještě nebyla vyrobena. Casting i režie se povedly vskutku na výbornou, triky skvělé, ovšem důvod ztráty jedné * tkví v kameře při bojových/bitevních scénách, kdy se na můj vkus třese, točí, naklání a hýbe až moc a že James T. Kirk je trochu moc cool. Ale jinak pro fandy kvalitní zábavy a sci-fi povinnost. 85%

Hříšný tanec (1987)

Dnes už klasika světové kinematografie. Nadprůměrný film (s ohledem na dobu vzniku, dnes jsou to už vytěžená klišé) vyzdvihuje velmi dobře vybraný soundtrack na úroveň velmi dobrý. A není snad nikoho staršího 10-ti let, kdo tuto klasiku neviděl a kdo by si nevybavil minimálně jednu scénu či skladbu.

1984 (1984)

Výborný film. Až je mi líto, že jsem knížku nečetl. Pokud to nedonutí člověka zamyslet se, kam až může dojít fanatismus (ve filmu ne nepodobný nacismu), tak si přinejmenším při tomhle snímku řekne aspoň "Tyvoe, to je drsný." Tenhle film na mě zapůsobil a to takovým způsobem, který se jen tak nějakýmu filmu nepovede. Až si přečtu knižní předlohu, abych pochopil širší souvislosti, tak je možný, že zvednu na 5*.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Na tenhle sitcom se podívám vždycky rád. Nedosahuje zdaleka kvalit ani kultu Red Dwarf, Simpsons atd. ale jako podvečerní zábava před filmem vynikající. Nilesův suchý, britský humor v podání Vladimíra Čecha je úžasnej. Tenhle pořad mě prostě, i přes jeho naprostou stupiditu, vždycky pobaví a to je jeho účel. Co si přát víc? (možná menší hlavu chůvy Fine)