Bořek stavitel (1998) (seriál)

Další z dětských seriálů. Objektivně tomu dávám 3*. Subjektivně hodnotit nemůžu. 6 nebo 7 dílů na jednom DVD dokázalo zabavit expřítelkyninýho 3 letého syna na dost slušnou dobu (5*), ale bohužel často se stalo, že jsem byl donucen na to koukat taky a to stále na to samé DVD (odpad!). Takže pokud máte malé dítě, které zvládne být nějakou dobu samo jen s televizí, je to neocenitelné, jinak jen normální dětský seriál.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Spolu s Hospodou Na mýtince moje nejoblíbenější Cimrmanova hra. Skvělí herci, inteligentní český humor, učitelův deník a opravdu velká spousta hlášek. Tahle hra zkrátka nemá chybu.

Volejte řediteli (1994) (pořad)

Volejte řediteli mělo úplně jinou úroveň (v dobrém slova smyslu) než jeho nástupnické "Volejte zNovu".

Volejte Novu (2003) (pořad) odpad!

Občas se mi stane, že tenhle pořad vidím, když o víkendu navštívím mámu a při poslouchání mám pocit, že lidi mají jen dva problémy - kolik dílů má ten který nekonečný seriál a kdo koho hraje. Přitom by na to stačila jedna odpověď: "Naučte se číst, debilové!" Pak se pustí ukázky k filmům, které se budou během příštích sedmi dní vysílat, prozradí se postavy, zápletka a konec filmu a pak řeknou "..a jak to dopadne se dozvíte tehdy a tehdy v osm večer."

Zpověď americké nevěsty (2005) (TV film)

Víceméně průměrný film, ale ty komentáře Shannon Elizabeth se mi líbily :)

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Šmarjájózej! Tenhle "pořad" je tady taky? Tak to je drsný. No nic, zpět k tomu, kvůli čemu tady jsem - moje životadárkyně tomu věří a taky tam zavolala. Mám údajně přítelkyni a do roka se muttera údajně dočká vnoučete, takže uvidíme. Podle mýho je tenhle pořad blbost a hovadina, protože tomu předpovídání nevěřím.

Nejistá sezóna (1987)

Dělat komedii za totalitního režimu nebyla žádná sranda. To a další věci se dozvíte v Nejisté sezóně. Zatímco na jedné straně tu bylo zaměření na diváka, který se měl hlavně pobavit, tak na straně druhé tu byla politika, byrokracie a ideologie a skloubit tyto dvě věci dohromady byl pořádný oříšek. Velká část filmu se odehrává v prostorách, kam se běžný divák nikdy nedostane a uvidíte, co se všechno může v zákulisí stát (Nemám brousek! Já tam bez něj nemůžu!). A jak už tady někdo řek - nejvíc mě rozesmálo vysvětlení hlášky "Zlatý prciny" :D

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Hospoda Na mýtince a Dobytí severního pólu jsou moje dvě nejoblíbenější hry největšího českého (ba světového) spisovatele, dramatika, vynálezce, filosofa... Járy Cimrmana. Kvalitní a hlavně český humor v podání Smoljak (který bohužel před pár dny zemřel)/Svěrák a to již od samého úvodu, tedy úvodního semináře. Velmi kvalitní herecké výkony a spousty detailů dělají z této divadelní hry doslova klenot.

Svět dálnic (2008)

Jistej druh budovatelskýho porna, který mě nijak zvlášť nezaujalo. Teda s výjimkou absence jakéhokoliv komentáře.