Vražedný tanec (1990)

***** si zaslouží taneční čísla, stojí za shlédnutí !!! Využijte rychloposun, protože jako detektivka je to nezajímavé. Snad jen závěr je mírně překvapivý. Delon (producent) má rozhodně zásluhu, že mi dal možnost vidět tolik krásy (tanec), ale měl si rozmyslet, zda chce hrát introvertního rozervance, zvrhlíka nebo milovníka. Jeho postava byla celou dobu nepřesvědčivá a v závěru komická.

Volání o pomoc (2007)

Velké poselství, nově zpracované, v příběhu mě čakala překvapení a nečekané zákruty. Alan a Charlie mi nedovolili odejít. Pro vychutnání to chce klid a nejlépe noční čas. Ale stačí to jedenkrát, proto jen ***.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Nápad a provedení zajímavé, ale hrozně předvídatelné, pomalé. Přesto by se mi film líbil, nebýt Tobey Maguireho. Jeho - pro mě - nezajímavý a přihlouple vypadající obličej i projev vše kazí. Nestojí to za druhé shlédnutí ani po dlouhé době.

Případ nevěrné Kláry (2009)

Erotický film? Tak to by mě nenapadlo, holé zadky a prsa jsou v každém druhém filmu. Film se nesnaží předstírat, že jde o umění, společenskou kritiku nebo výpověď jako ve Václavovi či Nestydovi. Na rozdíl od nich jsem se trochu pobavila.

Skyfall (2012)

Craig Bonda nehrál, stal se jím! S nonšalancí nosil svoje svaly a jeho lidskost byla přirozená. Javier Bardem byl báječný, bohužel nedostal tolik prostoru jako Amalric v Q. of Solac. Lady M byla britsky nesmlouvavá a krutá a v závěru „udělala“ dobrou věc. Ralph Finney je příslibem tvrdého šéfa. Ale jeho nástup spíš naznačuje chápajícího kamaráda. Nový Q! – zatím předvedl jen to, že neumí psát na klávesnici, v tak propracovaném filmu je to trapné. Děj nebyl tak překombinovaný a přitažený za vlasy jako předchozí díly. Občas došlo i na suchý humor a ironii. Úvodní akce – skvělá, i ty ostatní. Příběh mě strhl. Obavy o hrdinu. Proto přehlížím některé nedokonalosti (vlak metra v kanálu). Za skvělé úvodní titulky(nemyslím tu reklamu), které jsou malým uměleckým zážitkem, odpuštím tvůrcům hluboké a čiré vody na blatech. Ale neodpustím jim, že prozradili TAJEMSTVÍ! Bond je legenda a ty nespí, nejí, nebydlí, nemají rodinu a takové ty věci jako obyčejní smrtelníci. Už i tvůrci chtějí LEGENDU ZAHUBIT! Pro mě, zatím, nejlepší bondovka.

Gejša (2005)

Příběh s gejšou by prý mohl být zajímavější. Jenže hrdinka se na gejšu teprve učí. I tak mohl být souboj mezi ženami dramatičtější, vztah japonský muž – gejša předveden naturalističtěji, atd. Ale byl by to jiný film. Je to příjemná, po všech stránkách dobrá pocitovka, kterou lze s odstupem vidět znova.

Zvláštní jednotka (2009) (seriál)

Odvar z Policejního odznaku, nemá to takové tempo. Poldy ze Zvláštní jednotky špinavá práce pokřivila. Mají dobré úmysly, ale vždycky to zmastí. Topí se v tom víc a víc. Vzbuzují spíš lítost. Poldové z The Shield jsou pěkní grázlové, ale přesto někteří vzbuzují určité sympatie, jsou zajímaví i jako jednotlivci, což Zvláštní jednotce chybí. Smutné a Nudné.

Miláček (2012)

Těšili jste se na Pattinsona jak bude svádět vdané paničky - kradmé pohledy, vyzývavé úsměvy? Na to asi Pattinson není dost zralý (dozraje?). Nejvíce emocí předvedl při zabíjení švába. Politické pikle bez znalosti tehdejší doby jsou těžko pochopitelné. Snad kdyby to člověk viděl 2x, ale tak zábavné to zase není. Zajímavým to učinily jen výkony hereček. S literární předlohou se to poněkud míjí.

Soumrak dne (1993)

Celý film mě pohltil, nedívala jsem se na film, byla jsem přímo v příběhu. Ale podruhé, ani podlouhém čase se nepodívám. Vadil mi pohled na stupeň zotročení člověka vytvořené generacemi a utvrzrné tolik velebenou tradicí. Vadila mi neschopnost spojená s neochotou hlavního hrdiny se z tohoto otroctví a současně závislosti osvobodit. Anthony Hopkins byl dokonalý!

Nevinná (2008)

Vincent Lindon svojí úspornou mimikou připomínal Jeana Gabina. Z jeho Juliana čišela pevná vůle a odhodlání i když si z počátku nevěděl rady a až do konce hrál vabank. Dian Kruger se pro svojí křehkou krásou vyjímala proti celkové atmosféře i tmavému zabarvení filmu. Americká obdoba je na pohled „hezčí“, ale nemá to napětí a autentičnost. Obraz Julianových rodičů a jejich domácnosti působí tak realisticky, jako by šlo o dokument. Divák od začátku ví jak k vraždě došlo a to je trochu škoda. Je to jiné než anglosaská produkce a je to dobré!