Fany (1995)

Pozerám na hodnotenia .... pre mňa divákmi nedocenený film. Asi že je málo komerčný, ale je o to viac ľudský. Skvelý scénar. Pár slovami vyjadrené zaujímavé veci. Napríklad pád akvária v byte. Prísna pani primárka: "Čo môj koberec? A susedia?!" A jednoduchá dobrácka Fany: "Chudák rybičky..." Geniálne herecké výkony českých Herečiek.

LOL (2012)

Tínejdžerský svet zachytený ok. Dej príbehu pri troche pohybu mozgovej hmoty ľahko predvídateľný. Demi Moore na 50 rokov vyzerá super, akurát ksicht sa jej akosi nehýbe. Neva. Zato mladí sa hýbu dosť, hlavne pri súloži v záchodkoch - nechápem, ako nevie jedna kamoška o tom, akú tašku nosí do školy jej najkamka. Hovadina. Ale asi Amerika. Ako vždy. Zato Francúzi sú tam vykreslení ako idioti. Tak to pobaví, mon chéri. Miestami film pripomenie High School musical. Teda dosť ho pripomenie. Takže žiadne deja vu, proste je to sčasti kopírak.

Vražedná dohoda (2013) odpad!

Film som pozerala na DVD a celý som ho videla zrýchlene... to hovorí o všetkom. Ale to neznamená, že sa nemusí páčiť niekomu inému. Kto miluje prekombinované scénare a má rád neustále zmeny v situácií, tak sa pobaví.

Poslední kat (2005)

Dobre urobený film. Prekvapil výkon Spalla. Namiesto emocionálneho bahna o zbytočnosti trestu smrti - pretože v emocionálnom bahne stojí nielen zúfalý odsúdený, ale aj zmasakrované zabité obete, takže filozofovať o morálnej stránke vraždy môžeme trebars na kurzoch Michaela Sandela z Harvardskej univerzity, tu je to jasné - počas dlhých rokov katovskej práce dospel k tomu Albert Pierrepoint sám... a podal rezignaciu. Toto je ďaleko údernejšie než tie kurzy v Harvarde.... :-)

Andělé slunce (2006)

Toto nie je film k pukancom. Hodnota filmu je o jeho veľkej schopnosti vypovedať o tom, čo odporné sa v Brazílií deje... deti, pretože neplnoleté dievčatá nimi naozaj sú, sa stávajú tovarom a nikoho nezaujíma, čo si myslia, čo cítia a dokonca sa zabúda aj na to, že sú to ľudské bytosti. Stávajú sa len akýmsi nosičom na vagínu, ktorá je zdrojom tučných ziskov brutálnych pasákov. Ak nosič s vagínou utečie, pruuuuuser, treba nosič surovo zlikvidovať a hľadať iný, spoľahlivejší. Potešilo ma, že film abstrahoval od priamych záberov na holé chlapské rite a ukájanie sa na deťoch. Lebo pedofili by dávali filmu 5 hviezd. Takto je to len umelecká snímka a čistá smutná výpoveď o ľuďoch a zvieratách.....

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Tento film ma dostal. Dostal moju dušu. Omotal ju vizuálnou show plnou obrazov lásky, ľudských citov a dôležitosti spomienok.... apropo - spomienky sú to, čo ti nikto nesmie ukradnúť, lebo spomienky - to si ty... Aj keď sa na milovanú osobu hneváme a v afekte povieme také veci, že neskôr sa pri ich počúvaní cítime trápne .... aj o tom je láska, pretože je skutočná, plnokrvnejšia než plytké stupídne ženské romány plné nablblých sladkých vyznaní ... láska je aj o zlosti, hneve, bolesti a odpúšťaní. V tom je jej sila. Že bolí a žije. Úžasný film pre všetkých, ktorí milujú.

Záložní plán (2010)

Keby som premýšľala nad rolou mamy a videla tento film, určite by som ostala bezdetná. Keby som videla pažravú J-Lo nad hrncom mäsa žrať z neho jak prasa, krátko na to po milovaní s mužom grcať pred ním a všetky tie ďalšie scény...tak by som túto spoločensky dôležitú rolu prenechala druhým... Jediné, čo ma zaujalo, boli štyri orgazmy v priebehu jednej rýchlovky v syrárni. Tak tú syráreň chcem! :-) Jedna hviezda len za to, že Alex je fakt sexi.

Měsíc nad pouští (1996)

Neva, že je film uletený, ale unikol mi humor, ktorý by mala zrejme komédia mať. Film som si vybrala len kvôli Angeline a tá našťastie nesklamala. Bláznivá, sexi, proste Angelina.

Nebezpečná metoda (2011)

Skvelý prípad zanieteného psychiatra, ktorý sa vzhľadom na to, že sa kedysi hystéria liečila masážou pomocou vibrátora, obetoval a angažoval vlastné telo, resp. časť tela na liečbu pacientky! :-)

Colombiana (2011)

Akčáky zrovna nemusím, chýbajú mi tam filozofické dialógy, ktoré milujem a je mi jasné, že tu sa nehodia, ale ako akčák to bolo fakt výborné. Štíhla (stavím sa, že buď je bulimička, alebo anorektička, alebo ak nie, tak jej závidím) inteligentná zabíjačka (fujha- muž je zabíjak, žena zabíjačka, ale to evokuje bravčové hody na dedine).... robí všetko tak premyslene a rafinovane ako cukor, až som z toho nedýchala. A ako som sa k tomuto filmu dostala? Sympatický šéf videopožičovne ma šacol očkom a povedal: Vy nie ste na hlúpu sentimentálnu romantiku, že? Tak toto bude pre vás! A bolo....