Zůstaň se mnou (2014)

Hviezdy za to, že na tínejdžersky film to bol dobrý námet vytrhujúci omladinu zo spárov sexuchtivých fešákov upírov, takisto dostať do filmu klasiku a rock je super, horšie je to s príbehom... Tak predvídateľný, až som mala chuť na lobotomiu, priveľa sentimentu (aj keď tínejdžerky majú potrebu plakať, najlepšie pri peknom chalanovi s nasladlým výrazom Justina Biebera za mlada). Čerešnička bol dedko pri posteli umierajúcej tínejdžerky, keď jej rozpráva o obetavosti otca, ktorý jej kúpil za svoje bicie violončelo. Rodiča by mali radosť z takej výchovnej scénky vo filme, tínejdžeri to majú v péčku, keďže je však film určený pre nich, škoda reči.....Ako konkurencia filmu Na vine sú hviezdy - tak tomu filmu ani po členky, vážení.

Zmizelá (2014)

Prekvapil ma scenar, lebo bol dokonalý, prikoval ma k sedadlu kina tak, že som zabudla na všetko. Prekvapila ma Rosamund Pike, ktorá od role Jane z Pýchy a predsudok, kde zahrala citlivú naivku, prešla k protipólu a takisto to zahrala presvedčivo. Takúto mrchu človek nemôže nemilovať. :-)

500 dní se Summer (2009)

Konečne romantika, ktorá sa vymkla obvyklej šablóne on miluje ju, ona jeho. Tuná je to on miluje ju, ona .... dajme tomu, že jej je s ním dobre a trávi s ním dni. Ide o to, či on pochopí, že ona ho nebude milovať len preto, že ju on miluje. A možno ona len čítala príručku O ženách, ktoré miluji príliš a poučila sa. :-)

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Zábavná mala byť zrejme premena zakríknutého úradníčka na dobrodruha, čo však je už dosť obohrané klišé, takisto romanca Walter-Cheryl je banálna. Ale - film je kompozícia fantastických záberov z krásnych kútov sveta, do toho prelínanie fantázie a života - snívame všetci, niektorým sa to možno darí až takto farebne, trikové zábery sú také vydarené, že mi prídu až reálne, celé to je príjemná oddychová koláž, netreba veľa rozmýšľať, len pozerať.

Dřív než půjdu spát (2014)

Herecké výkony slušné, ale ako dej bežal, hviezdy padali... Záver bol veľmi predvídateľný a v tej chvíli naskočili aj predvídateľné otázky - keď majú chorú mamču radi aj fotrík, aj syn, tak nechápem, prečo ju celé roky nekontaktovali, nenavštevovali a nestarali sa o to, že chorý im najbližší človek je niekde napospas vydaný ... trebárs psychopatom a potenciálnym vrahom??? Ups, to je teda záver. Na platne bežal trápny happy end, mne bolo trápne aj za scenáristu, aj za režiséra.

NON-STOP (2014)

Napínavé, nenáročné, väčšinou nečakané zvraty, takže som si to super užila a odpustila som tvorcom filmu aj sentiment s malou ustráchanou krpaňou, nesedeli mi na postavu profíka - šerifa ani výlevy o súkromí a leukemickej dcérke smerom k cestujúcim, ktorým to bolo aj tak fuk, triasli sa hlavne o svoj život a ešte zopár nezrovnalostí, pri ktorých by ľudia z leteckej brandže zavýjali od rehotu, ale ok, je to akčný film a treba to tak brať.

Chlapectví (2014)

Dlho som nebola schopná napísať komentár, aj keď som veľmi chcela. Čakala som, že film vo mne dozrie a pochopím viac. Žiaľ, u mňa plné hodnotenie nezískal, lebo som čakala hlbší myšlienkový záber, zásah do epicentra môjho JA a to sa nestalo. Film je však nádherný vo svojom spracovaní. Herci sa skutočne menia pred očami. Žiadne počítačové efekty, žiadne umelé úpravy tváre, aby zostarla.... Herci starnu pred našimi očami. Za necelé tri hodky niekoľko rokov. Prežívajú obyčajné životy a dozrievajú v tom svojom ľudskom JA.....

Ostrov (2006)

Recenzie na technickú stránku filmu, na jeho náboženský obsah (vraj neveriaceho to tak neosloví) mi v prípade tohto filmu prídu od veci... Film by mal osloviť človeka, ak film naozaj pozerá človek vysporiadaný so svojou existenciou, cestou, ktorou chce v živote kráčať aj so slabosťami, ktoré všetci máme a v niektorých chvíľach z nás robia klamárov, zbabelcov, v exponovaných prípadoch až vrahov. Potenciál zabiť máme možno všetci. Máme aj potenciál hľadieť na svet inou optikou a tú tento film ponúka. Zbabelec, neskôr vrah, neskôr blázon žijúci s mníchmi, možno sväte...Anatolij. U mňa hlavne Človek.

The Iceman (2012)

Keďže som čítala Mraziara, nedalo sa neporovnávať... Nenormálne surové detstvo, ktoré z neho urobilo bezcitného chudáka, žiaľ, vo filme vidieť len máličko, na škodu veci... Zaujímavé praktiky, ktoré robil - dal zožrať človeka zaživa potkanom v jaskyni a kým to celé dni žrali, kamera to snímala.... parádna, nie? :-) Proste, vypadli zaujímavé veci na úkor niektorých zbytočne natiahnutých scén. Kniha zas lepšia ako film.

Iron Man 3 (2013)

Trojka príjemne prekvapila. Mandarín, terorista, ktorý vlastne v skutočnosti ani neexistuje... nečakané zvraty, ktoré prekvapia aj tých najšpekulatívnejších, vtipné dialógy, špeciálne efekty, pri ktorých sa už sánka posúva dole... Pri tom všetkom nevadí, že sa zas zachraňuje americký prezident a aj keď bol záver jasný, film udržiava v napätí celý čas. Ale hlavne, je to skvelá zábava.