Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Z celé serie opravdu nejhorší. Zdůraznuju v rámci série, jako žánrový film je to vysoce nadprůměrná záležitost. Call je skvělá, ty její kukadla vás přikovají k zemi víc než pohled do otevřené tlamy Vetřelce.

Vetřelec ³ (1992)

Zase úplně jiný vetřelec než předchozí dva a znovu vynikající. Neřeknu jestli je horší nebo lepší, je jiný a znovu vynikající. Přesto se k trojce vracím nejmín...

Věc: Počátek (2011)

Je dobře že se nakonec nerozhodli pro remake ale přišli z novým příběhem, protože Carpenter je jen jeden. Srovnávání z jeho kultovním filmem je tak trochu podpásovka a tenhle film na to i doplatil ve výsledném hodnocení a to si nezasloužil protože se jedná o nadprůměrnou záležitost která dokáže pocuchat nervy, ani chvíli nenudí a ten pocit bezmoci a zmaru a tísně je tady pekělně cítit. Příjemná je i změna hlavní potavy. Je dobře že to je další verze Ellen Riplay místo nějakého macha s kšiltem dozadu a brokovniví v ruce.

Hunger Games (2012)

Mix všemožných žánrů, zjevná isnpirace od výborného Battle Royal jen jako obykle ukázkově zmršená. Polovina filmu dělá velkolepé promo hře která celou distopickou společnost drží na vratkých zakladech. Pomáhá si přitom extravagantními oblečky a účesy a vlastní propracovanou mytologií. Jenže jak se hra spustí tak místo vyvrcholení v podobě akce a konečně nějakého tempa je z toho laciný survivor aby nakonec zasahla deux ex machina. Celkem nechápu ten poprask kolem filmu. Pokračování snad bude lepší.

Paranormal Activity 4 (2012) odpad!

Vždy je smutné jak pro vidinu napakování si peněženky se znovu a znovu točí dvojky, trojky, čtyřky....stopětapadesátky....a je uplně jedno že co nemá ani náznak něčeho co by mělo pobavit diváka, jinými slovy nas.at divákovy na hlavu a vytáhnout z něj prachy. Stejné postupy které jsou předvídatelné víc než západ a východ slunce, celou dobu se neděje opravdu vůbec nic, sem tam se přihodí něco jako posun v ději? nebo to mělo být stupnování napětí? tak to asi nazvali a ale není to tak. Celé to jen kvůli mega rychlé gradaci spějící k ultra rychlému finále které si snad zaslouží zápis do nějaké knihy rekordů za nejrychlejší, nejtrapnější, nicneříkající finále ever. Takže v kostce 82 minut sledujete lejno abyste dostali ve zbývajících dvou minutách lejno ještě větší.

VyVolení (2005) (pořad)

At si říká kdo chce co chce, a taky tady nebudu hodnotit míru pokrytectví zdejší hodnotící většiny, ale tohle byl prostě fenomén. Co se týče první serie tak je to nezpochybnitelné a byli z toho paf všichni, včetně psychologů, psychiatrů, populárních celebrit i rádoby celebrit a i všichni v obýváku a taky u PC. Já z toho byl paf taky. Druhá serie slabšípřesto zábavná, třetí už byla špatná. A přesto že jsem to už odsuzoval tak čtvrtá serie mě zase dostala a jsem na Vyvolených závislí.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Velké, monumentální gigaNIC. K závěru už jsem opravdu zíral na čas kdy už to skončí. Souboje jsou sice fajn, ale jen do chvíle než se začnou opakovat, znova, a znova a znova... Hrozná blbůstka a to tam jsou monstra a roboti a přesto blbůstka, chápete to? , film bež špetky inteligence, tu tam opravdu nehledejte. Postavy ploché tak že moje plovoucí podlaha na záchodě je proti tomu Himaláj :-) Jedinné plus že nejhorší herec celé naši dimenze a dost možná deseti dalších to zase nádherně koupí.

Bobule (2008)

Já fakt nevím co český divák chce. Bobule je vtipná, pohodová, klid v duši navozující komedie. Proč na všem hledat negativa? Jasně jsou i tady ale všechna naprosto přebila nálada filmu která mi zpříjemnila den, pobavila mě a dovedla k zamyšlení proč jsem ještě nenavštívil jižní moravu.

Fraška (1992)

Šílené tempo při kterém zaručeně ztratíte nit ale to nic nemění na tom že jsem se dlouho takhle nezasmál. Hlavně představení ze zákulisí při probíhající hře je nezapomenutelné. Ta souhra včech herců a gagy a to všechno dokonale pospojované, to jak se to začíná pomalu celé hroutit to byl prostě balet. Konec byl sice trošku na hraně aby to byla opravdu fraška ale i tak stále dokonalý. Ještě mě zaujalo stáří filmu, myslel jsem že je starší.

Kráčející skála (2004)

Tomuhle zázraku jsem se záměrně vyhýbal. Já věděl proč. Co taky může vzniknout když se spojí Rambo, Robocop, John Wayne, Wrestling, Xena, Herkules a Esmeralda....