Frekvence (2000)

Jen houšť a větší kapky! Jeden z mála sci-fi filmů od prvního Matrixu, který mě jako skalního scifistu dokázal zaujmout. Ten konec opravdu nemusel být až takový hepáč, klidně by stačilo, kdyby se vrátila máma, s tatou si jenom poděkovali po vysílačce a ten by si pak v klidu umřel na raka jako v jedné z prvních změněných časových linií. Přesto tento film posílil moji naději v lepší zítřky americké SF produkce.

Pánská jízda (2004)

Trapárna na n-tou. Jedna hvězdička jenom proto, že pár horších českých filmů ještě existuje.

Trosečník (2000)

Precizní Zemeckis, skvělý Tom Hanks, bohužel ke konci docela nuda. A střih "4 years later" byl na můj vkus docela drsným zkrácením Hanksova pobytu na atolu.

Titan A.E. (2000)

Velmi příjemné překvapení. Nadupaný sci-fi příběh plný akce. Jenom je trochu škoda, že grafika je na svou dobu spíše standardní. Kdyby Titan A.E. disponoval enginem Kaeny nebo Final Fantasy, bylo by to teprve žrádlo!

Kaena: Proroctví (2003)

I pro mě trochu zklamání. Grafika geniální, prostředí zajímavé, zato příběh chaos a ukrutná nuda. Chyběla tomu šťáva, pár bafaček a dvě akčnější scény jsou na pseudoanime trochu málo. Škoda, že takovouhle grafikou nerenderovali třeba Titan A.E.

Duchové Marsu (2001)

Fakt Johnovo průser. Trochu to vypadalo nějaká vyčpělá epizoda z Dooma, kde impové mejdlili někde za dunama a před kamerou machrovala jen tlupa ukřičenejch sadomasochistů. Alespoň tu motorovku nebo raketomet nám mohl rejža dopřát.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Tento film naprosto splňoval mé představy o temné sci-fi a to se na scéně ani neobjevili mí oblíbenci Borgové. Skvělý námět si docela dobře dokážu představit v jiných kulisách jako prvotřídní divadelní drama. Mejestátní souboj kosmických lodí není podán jako zběsilá střílečka, ale jako šachová partie, což skvěle zapadá do celkové struktury příběhu. O hudebních kvalitách Jerryho Goldsmithe není třeba polemizovat. Pokud je tohle konec ST filmů, pak je to skvělá tečka za jejich historií.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Jsem asi v očích většiny trekkies odpadlík, protože mne nejvíce oslovila série ST: Voyager a tak i přes nesporné charisma Patricka Stewarta a celkem zajímavý nápad jsem se po většinu času nudil. Na První kontakt nebo Nemesis, kteréžto považuji za vrcholy Next Generation, nemá tenhle komorní film ani náhodou. Na druhou stranu lehce přebíjí většinu toporných béčkových scifáren poslední doby. A buďme upřímní, Vzpoura béčko je.