Fotři jsou lotři (2010)

Já mám k "fotří" sérii zvláštní citovou vazbu již od svých pubertálních let. O to víc mě mrzí, jak strašně nekvalitní, hloupý a trapný je tenhle poslední (doufejme, že poslední!) díl. Bylo tam, uznávám, pár fajn scén, které mi připomínaly staré dobré díly, ale zbytek byl fakt dost úděsnej... Hlášky typu: "Tak odejdeš konečně, abych ji mohl ojet?" tomu všemu nasadily korunu. Tu druhou hvězdičku dávám jen z nostalgie.

Město bohů (2002)

Existuje jen málo filmů, kterým není co vytknout. Město bohů je podle mě jeden z toho mála. Snímek si na nic nehraje a prostě jen zachycuje syrovou realitu na místě, kde lidský život nic neznamená, kde jsou malí kluci členy ozbrojených gangů a nikdo se nad tím nepozastavuje, na místě, kde policisté střílí po lidech jejichž totožnost neznají a prochází jim to. Tohle všechno je, bohužel, velice nadčasová tématika a tak jsem si jistá, že Město bohů osloví ještě hodně generací filmových diváků. Oprávněně. /100%/

Megamysl (2010)

U některých hlášek jsem se opravdu královsky bavila: "Já mám syna?" :D (kvůli kontextu se podívejte na film ;)) Jasně, existují i světobornější animáky, ale tohle je fakt milá podívaná a oceňuji, že při té momentální záplavě animovaných filmů i originální. /70 %/

Juno (2007)

Mnohdy právě ty nejjednodušší filmy bývají ty nejkrásnější. Já se zas až tak často nedojímám, ale tohle mě vážně zahřálo u srdce a zlepšilo mi to den. Michael Cera je v Juno k sežrání a mladičká Ellen Page si za svůj výkon nominaci na Oscara stoprocentně zasloužila! /85 %/

Poltergeist (1982)

Až na pár celkem zajímavých scén to byla strašlivá nuda! Vím, že se jedná o film z roku 1982 a nemůžu tudíž očekávat zvláštní efekty jako z Avatara. A já je nečekala, jen jsem doufala, že mi Poltergeist kromě efektů nabídne i něco navíc. Bohužel toho bylo jen žalostně málo (hudba a zhruba tak 15 zábavných minut). Škoda... /35 %/

MasterChef (2010) (pořad)

Nikdy bych nevěřila, že při sledování toho, jak pár soutěživých Američanů peče a zdobí v pekelně krátkém časovém limitu nějaký košíček, budu napnutá jak kšandy a možná ještě trochu víc. Masterchef má skvělý koncept a ano! Dle mého názoru i porotu! Při Gordonově "well done" se mi vždycky zachvěje srdce štěstím. Rozhodně nejsem zarytý fanda pořadů o vaření, ale tohle na mě prostě skvěle zafungovalo. 90 %!

Plivu na váš hrob (2010)

Existují dvě hlavní kategorie hororů: 1. děsivé horory u kterých vám přebíhá mráz po zádech, s napětím očekáváte každou další scénu a na konci se zatajeným dechem žasnete nad rozuzlením celého příběhu a za 2. slátaniny jako je I Spit on Your Grave, které nemají vůbec žádný děj, nebo tedy, abych byla spravedlivá: děj, který se dá popsat jednou žalostně krátkou větou, a vy, místo toho abyste pocítili jakékoliv napětí, nebo snad dokonce strach, strávíte hodinu a půl svého života tím, že se koukáte na nechutné scény - samá krev, znásilňování a mučení, jenom proto, abyste nakonec uviděli hlavního hrdinu, jak se na pár sekund vítězně zadívá v dál. Tak tohle mě vážně nebaví. Na neštěstí pro nás, opravdové hororové milovníky, je hororů z druhé kategorie čím dál tím víc.,,

Nezapomeň na mě (2010)

Film Nezapomeň na mě mě neurazil, ale ani nenadchnul. Je to 100 minut nemastné neslané romance uzavřených, uznávám, dost zajímavým a nečekaným koncem (proto ta 3. hvězdička). Nicméně i přes ten šok na závěr na Nezapomeň na mě s klidnou duší zapomenu, Prostě mě to nebavilo.

Hra (1997)

Tak to byl řádný blázinec! Po shlédnutí Počátku a Hry už člověk ve světě kolem nás nemůže snad vůbec ničemu a nikomu věřit.

Na vlásku (2010)

Další naprosto parádní animák! Romantický a vtipný! /95%/