Bestiář (2007)

Pojetí filmu bylo velice zajímavé, moc se mě líbilo zpracování a ztvárnění postavy Karla Rodena, osobně znám někoho kdo je přesně jako ztvárněná postava. Naneštěstí, tak jak se mi film líbil v první třetině, jeho pokračování pak nabírá velice strmý pád až k nudnosti a nedomyšlenosti. Český film si velice považuji, máme (měli jsme) kvalitní herce co UMÍ tak někdy nechápu, proč film končí tak jako Bestiář?! Tak-tedy, tři hvězdičky za to, že herecké výkony některých byli velmi dobré, za nápad a za zpracování. Ani půl hvězdičky navíc za nedodělanost, nesmyslnost některých postav a mohlo být lépe ozvučeno.

Stmívání (2008)

Líbil se mi název filmu a náměť. Upírstvo všeho druhu mě fascinuje. Nečekal sem od toho nic zvláštního než trochu lepší horůrek se slušnou atmosférou. Byl jsem mile překvapený. Kirsten Stewart není příliš známou tváří a její herecký výkon nebyl nejhorší, R. Pattison mě např. v H.P. nikterak neoslovil, ale role upíra mu celkem sedla. Asi nejvíc z celého filmu se mě líbilo, že existují jedinci co si myslí, že upír může žít mezi námi v klidu a míru (více či méně) a že nakonec může bojovat i úpír s úpírem aby zachránil člověka co miluje. Trocha romantiky tam prostě být musí. 4 hvězdičky tedy proto, že film má dobré pojetí a zpracování, postavy jsou neokoukané a podávají slušné výkony, nejedná se pouze o krvavý horor ale celkem zajímavý nápad. Nicméně stále by tam bylo co zlepšovat, trochu té hrůzy by neškodilo a mírně upravit dějovou linii, přinést o špetku více akce a pak bych dal i hvězdičku pátou. :-D

Nekonečný příběh (1984)

Nekonečný příběh je pro mě jedním ze stěžejních fantasy příběhů své doby. Barret Oliver byl v USA něco jako Tomáš Holý u nás. Stejně jako Tomáš však byl zajímavý jen jako "dětský herec". Příběh má hudbu kterou mam jako vyzváněcí melodii u telefonu a v době, kdy efekty a rozpočet filmů ještě zdaleka nedosahoval dnešních stupínků se jednalo o opravdu jedinečný film. Pokud bych chtěl svým dětem pouštět příjemný příběh (nezaměňoval bych asi s pohádkou jako takovou), byl by to určitě Nekonečný příběh. Naneštěstí jeho dvě další pokračování byli hrozným zklamáním, takže bohužel jako ve většině případů, první a poslední mělo být ....

Will a Grace (1998) (seriál)

Naprosto souhlasím s Tomem R. - doplnil bych snad jen to, že postavy jsou skvěle vyrovnané a v seriálu se opravdu zaměřují na komedii, je to sit-com - od slov "situační" a "komedie" :-) Takže cílem je lidi bavit a nic jiného. Pro ty pomalejší (nejčastěji američany) je tam přidaný i "umělý smích" aby věděli, kdy se zasmát. Viděl jsem seriál v němčině, byl prima. Viděl jsem ho v češtině a byl dobrej. Teď se na něj dívam v původním anglickém znění a nemohu se dívat víc jak na tři díly v kuse, protože pak by to moje svalstvo (smíchové) asi nepobralo :-P Škoda, že už je seriál u konce.

Hvězdný prach (2007)

Opravdu velice povedené. Viděl jsem ukázky a bál jsem se, jak to bývá poslední dobou zvykem, že nejelpší okamžiky filmu jsem již viděl a tím to hasne. Naopak, ve filmu nezářila pouze hvězdička ztvárněná C. Danes, ale opět tu dokázali svůj lesk i M. Pfeiffer a R. De Niro. Parádní herecký výkon podal i ne příliš známý Ch. Cox. Triky byli povedené, nechyběl vtip a romance a dějová linie byla slušně vyrovnaná a vytříbená. V kině je Stardust naprosto dokonalý a v okamžiku kdy C. Danes pronese onu větu: Co umějí hvězdy nejlépe.... Mam vždy pocit jako bych sám měl vybuchnout jak super-nova. :-D

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Naprosto souhlasím s Golfista - v tomto seriálu je jedna postava lepší než druhá a člověk neví, čemu se smát dřív, herci mají úžasnou mimiku a jsem naprostý blázen do Dr. Coxe - mimochodem, pokud někdo netuší, tak podle této postavy vznikl Dr. House. V seriálu se prolínají problémy z reálného života a je neskutečné, jak autor dokáže do příběhu vtěsnat vedle vtipných situací i velice dojemné a někdy dosti bolestivé okamžiky, které člověka upozorňují na to, že život není jenom legrace.