Funny Games USA (2007)

Tak o tomhle filmu bych se vyjádřil nejspíš takto: První dojem - jsem zmatený jak Goro v Tokiu! Musím uznat, že to šlo těžce na psycho a celou dobu jsem čekal nějaké kladné rozuzlení, tedy do okamžiku, než odstřelili kluka. Pak už jsem jenom tupě zíral a říkal si, dokoukal si se až sem, dokoukáš se až do konce. Film doporučuji na shlédnutí, ale jen JEDNOU, pak může dojít k psych. deformacím!

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Jsem opravdu fanda těchto typů filmů i seriálů a hned na začátku říkám, že seriál Death Note nezklame i ty náročnější. Má velice propracovaný příběh a poměrně nové myšlenkové směry. Je to parádní úkázka lidské psychologie a fungování několika super-mozků stojících někdy proti sobě a někdy společně proti jistému (či nejistému) cíli. Jsem zhruba v polovině série, ale zápletka se stává ještě zajímavější, koplexnější a neztrácí na "vtaživosti". Určitě se dodívám až do konce, jelikož ho momentálně nejsem schopný ANI odhadnout.

Neznámí vetřelci (2008)

Zpočátku jsem nevěděl, co si o filmu mam myslet. Nicméně film se postupně stává zajímavější a atmosféra se také zlepšuje. Je pravda, že se nejednalo o film "nabouchaný" spec. efekty a nebo filmovými hvězdami a přesto.... Herecké výkony bych ohodnotil jako dobré a taktéž bych ohodnotil i vše ostatní. Nicméně po shlédnutí dosti Béčkových (skoro Cčkových) hororů poslední doby, tento přinesl alespoň trochu zlepšení. Rozhodně se mě líbil konec....který sem ale beztak trochu čekal hehe.

S tebou mě baví svět (1982)

Tento film spatřil světlo světa v roce kdy sem ho poprvé spatřil i já :-D Ale není to pouze tento fakt, který mě beze studu dovolí se o této rodiné komedii vyjádřit jako o jednom z nejlepších filmů tohoto typu co vůbec znám. Film je doslova nabouchaný výbornými herci a jejich plným hereckým nasazením. Obrovský vtipový potenciál je vkusně prokládán písničkami které se stávající generaci zdají "příšerné" ale nikdo jim rozhodně nemůže vytknout, že nejsou rytmické nebo melodické. Střih a kamera jsou k poměru svojí doby opravdu parádní a celková atmosféra filmu působí, že ho mají stále rádi lidé všech věkových kategorií a nestydím se říct, že pokud film vidím aspoň jednou za rok, vůbec mě to nevadí a dívám se na něj rád.

Celestinské proroctví (2006)

Kniha je pochopitelně mnohem mnohem lepší, ale i tak se mě zpracování filmu líbilo. Bylo to výstižné a myslím, že se to celkem povedlo. Ono znázorňovat něco takového jak je to popsané v knize, není zdaleka taková legrace, herecké výkony celkem ušli a když už nic jiného, tak mě film aspoň nezklamal, naopak mě nechal si vzpomenout na něco co jsem už zapoměl a já jsem moc rád.

Klub zlomených srdcí (2000)

Jeden z mála filmů na téma GAY který se mě neprotivil a líbilo se mě vykreslení postav. Je zde opravdu jistá shoda s QaF, nicméně srovnávat film se seriálem je mírně nefair vůči filmu, proč? To si jistě každý domyslí. Jsem přesvědčený, že typy ukázané v tomto filmu mezi gay komunitou skutečně jsou. Proč by nebyli? Vždyť přesně takové typy jsou i mezi heterosexuály a kdo tvrdí, že ne, pak málo chodí mezi lidi. Příběh je pojmutý vtipně a celkem citlivě, žádné porno, dost relativně známých herců, Z. Braff dokazuje, že je schopný zahrát ledasco, zaměřeno na přátelství a lásku (Fialka) a i dobrá úkázka toho, že jsou tací co si ze sebe klidně udělají i legraci. Velmi dobrý film.

Americká krása (1999)

Tenhle film mě získal nejen tím, že se na něj člověk musí podívat několikrát a pokaždé vidí situaci trochu jinak. Herecké výkony naprosto v pořádku. K. Spacey je hvězdička sama o sobě. Všední život a jasná ukázka toho, co se skutečně děje a to nejen v běžných amerických, ale běžných rodinách po celém světě. Témata jako odcizení, kouření marihuany, homosexualita atd. všechno lehce a bravurně zvládnuté v tomto filmu. Ale to co naprosto z celého filmu na moje šedé buňky mozkové udeřilo, byla poslední scéna, kde K. Spacey je mrtvý a popisuje poslední vteřinu svého života. Slzám jsem se neubránil a myslím, že nejsem sám. :-D Film si rozhodně užijte.

X (1996)

Na japonských anime se mě moc líbí, že dokáží pomocí kreseb (relativně nízké náklady) vytvořit a zobrazit prakticky cokoliv. Jejich uvažování o andělech, koncíh světa apod. jsou opravdu velice povedené, zajímavé, originální a mohlo by na nich být něco pravdy.... Tento seriál si mě získal i svojí pronikavou melodií která vždy naznačuje blížící se akci. Mít někoho rád, chtít se obětovat, volba mezi dobrem a zlem - nemůžu jinak než dát Full-House.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Jeden z mála filmů, který jsem schopný si pouštět stále dokola. Umím ho zkoro z paměti :-D Herci mají skvělé dialogy, nechybí akce, humor a romantika. Jeden z filmů, kde Happy-End není happy-end jako takový. Velmi dobrá muzika a skvělé přepracování, líbí se mě víc než původní. Tři hlavní herci patří k mým oblíbeným a vůbec mě nepřekvapilo - svatba R.Phillippe a R.Witherspoon - ani jejich následný rozchod. Hláška: Máte úžasně krásné nohy....chtěl bych si je vyfotit.... - no to nemá chybu!

Human Traffic (1999)

Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl týkající se dorgové problematiky. Moc dobré zpracování, postavy působí naprosto autenticky a ač jsem "pilulku" nikdy nezkoušel, řekl bych že stavy které jsou ve filmu popisovány jsou dobře trefené a líbí se mi, že ukazují sice jak je skvělé když droga začne působit, ale také pak tzv. "dojezdy". Dialogy mezi postavami jsou také velmi dobré a herecké výkony i přes nízký věk herců opravdu zdařilé. Film vřele doporučuji a i přesto, že je z roku 99, myslím, že je stále dost aktuální.