Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Jedna z nejlepších a nejpovedenějších pohádek svojí doby. Postavy jak má být, pěkný příběh, písničky, výborní herci a jejich výkony a písničky....to už se opakuju myslím :-D

Vánoční prázdniny (1989)

Podle mého nejpovedenější díl z edice National Lampoon´s :-D Jízda na pekáči je fakt "ďábelská".

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Přátelé, nikdo po mě nic nechtějte! Mě se Underworld nezamlouval ani na začátku a šlo to s ním z kopce víc a víc. Opět jeden z filmů, kde s rostoucím počtem klesá úroveň a to přímou úměrou. Žádné nové nápady, boje stále jen v noci, spousty mrtvých, krve a v celku nezajímavý děj bez výraznějších herckých výkonů. Ok grafika, ale jen na tom přeci nezle film stavět. Vřele doufám, že toto byl poslední díl....

Proroctví z temnot (2002)

Moc prima film, který Vám několikrát přivodí husí kůži. Těžko říct, do jaké kategorie/žánru bych ho zařadil, ale žádné kategorii by jistě ostudu neudělal. R.Gere je prostě bezva herec a schopný zahrát od rytíře až po právníky snad úplně vše. Atmosféra filmu, střih a kamera byli skvělé a závěrečná etapa filmu dost realistická. Zda něco takového jako tvorové ve filmu existuje, to je otázka za milion, odpověď se beztak nikdy nedá ověřit. Film rozhodně nezklame ani kruté kritiky.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Hm, tak o tomhle sem si nebyl jistý, co to mělo být a co tím kdo chtěl říct??? Možná pěkné na efekty, zajímavé herecké obsazení a trocha vtipu, ale jinak průměr jak má být.

Melodie mého srdce (2007)

Bylo to nádherné, kouzelné a dojemné. Na konci mě to dostalo i když bych měl být asi proti takovým věcem obrněný, ale naštěstí nejsem. Moc se mě líbila skladba kde hrál jen na kytaru a to i přes to, že podle rukou bylo znát, že nehraje on. Film je udělaný velmi pěkně a věřím, že každému může zlepšit náladu a pozitivně ho naladit. Pohádka pro dospělé....ano, ale každý dospělý by měl jednou za čas takovou pohádku vidět.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Rozhodně jeden z předních snímků roku 99. M.Damon naprosto parádní ztvárnění a propracovaná mimika obličeje a taktéž tělesná gestikulace. Jemu člověk uvěří snad cokoliv.... :-P Psychologie postav velmi povedená a děj zasazený do velice lukrativního prostředí. /Vůbec sem se nedivil, že si M.Damon zamiloval jak prostředí,tak lidi kolem sebe/ Film jsem musel vidět na 3x jelikož sem ho najednou nemohl z nějakého důvodu strávit - myslím, že to skvěle vystihl "golfista". A já si na spravení myšlenek pustil Dogma. Mimochodem, je tu báječně vidět, kam až člověka můžou přivést jeho skryté touhy a strach. Doufal jsem v trochu jiný konec, ale tento byl beztak dobře zvolený. SPSA

Labyrint lží (2008)

Nejsem právě velkým fandou L.DiCapria, ale tady mě celkem mile překvapil. Hrál už v pár celkem rozdílných rolích, tahle mu celkem padla, trochu tady neseděl jeho mladý věk k člověku co poroučí celému ústředí, ale "popral" se s tím obstojně. Další herecké výkony také ušly a excelentní mě připadal M. Strong - podívám se po jeho dalších filmech a doufám, že bude stejně chytlavý jako tady. Sice mam poslední dobou chuť na nějaký sci-fi, horor nebo komedii, ale film Labyrint lží mě nejen nezklamal, ale naopak velmi dobře nahradil chybějící dobrý akčně-dramatický filmek.

Insomnie (2002)

Tak tento film byl úplně úžasný z hlediska hereckých výkonů ovšem to se u jmen jako Al Pacino, R.Williams a H.Swank dalo čekat :-)) Musím říct, že mě nezklamali ani trochu, film jsem úplně hltal a prožíval. Při běhu přes klády sem očekával co se stalo a přesto mě to na půvabu filmu nijak neubralo. Kamera, střih, ozvučení....prima a prima, trochu slabší děj ovšem kompenzoval psychologický pokus srovnání činu vraha s činem Al Pacina v minulosti. Film doporučuji ke shlédnutí nejlépe se šálkem dobré kávy.

Probuzení (2007)

Film to byl pěkný a se zajímavým nápadem a slušným zpracováním. Nepopřu, že mě celkem zajímá jakým stylem se bude vyvíjet herecký výkon H.Christensna a J.Alby v dalších filmech, nicméně zatím to není tak špatné. Ve hvězdných válkách sem mě sice zamlouval víc, ale budiž.... Rozhodně zajímavý zvrat v příběhu a skvěle sehraná role pečující matky si zaslouží trochu chvály. Když film skončil, byl jsem si jistý jednou věcí - pokud půjdu na operaci, nejdřív se nechám uspat jen tak na zkoušku a pak teprve "naostro" :-D