Těžká rozhodnutí (2010)

Originálny námet a príjemný pohľad na bláznivého Forda. Bez toho len klasický americký televízny film na nedeľné poobedie a tento pocit umocňuje aj obsadenie Keri Russell.

Letuška 1. třídy (2003)

Gwyneth je sympatická a to je asi jediné, čo stojí za reč.

Adam (2009)

Keď to v romantike končí inak ako úplne klasicky romanticky, vždy to má u mňa bod navyše. Okrem idylického konca to bolo také ...doslova príjemné.

Já a moje příšera (2007)

Neviem čím to je, ale pri pozornosti ma udžal len Crusoe. Je to kvalitne natočený film a človek si užije hlavne prízvuk hercov. Ale vedľajší dej mi tak silne interferoval s hlavným, že som v hlave prepínala medzi dvoma žánrami. Vojenské prostredie u mňa nesedí k rozprávkam pre deti, ale skrz Crusoa a scenériu sa film oplatí vidieť :)

Zai shuo yi ci wo ai ni (2005)

Pre pravý komentár musím vidieť ešte raz, ale na prvý krát to bolo 90 minút plaču (jemné upozornenie pre ženy, ktoré ako ja, plačú pri každej smutnej scéne). Dva od začiatku smutné príbehy, ktoré hrajú na city klasickými témami (životné priority a ľútosť nad premrhaným časom), navyše s pojítkom, ktoré sme už mali možnosť vidieť. Ale napriek tomu si sledovanie deja vyžiada maximálnu pozornosť, čím sa film líši od námetovo podobných klišé. Hudba krásna, celkový dojem veľmi dobrý.

Horší už to nebude (2006)

Jeden z veľmi mála filmov, pri ktorom ma mrzelo, že sa nestalo to, čo som nechcela. Výborné zahrávanie so psychikou diváka, nádherná Maggie Gyllenhaal, famózna Emma Thompson, jemný humor a decentný tragikomický nádych v pozadí mysle od prvých minút. Síce malé zaváhanie nad počtom hviezdičiek pri konci filmu, ale Hoffman čítajúci pri bazéne Sue Grafton ma naozaj dostal!!

Krokodýl Dundee (1986)

Keď som bola malá, nemohlo mi ujsť ani jedno vysielanie :))

Soudní síň (2008) (pořad)

Vzhľadom na to, aké programy slovenské televízie v posledných rokoch produkujú, je tento asi jediný, za ktorý sa neprepadám od hanby. Iste, herecké výkony nie sú hodnotitelné, ale ak to mám porovnať s "našimi telenovelami", dávam prednosť. Mám rada tento seriál ako kulisu k jedlu alebo nenáročnej práci, pričom iné slovenské seriály z posledných rokov sú úplne katastrofálne celé. Tento má aspoň reálny základ (skutočné prípady).