Hercule Poirot (1989) (seriál)

Ano, oproti filmovým zpracováním jsou některé díly nedotažené do konce a doba 45 minut nestačí k tomu, aby v divákovi rozkvetlo napětí, které ve filmech rozhodně nechybí. Přesto je atmosféra typická pro Poirota a neopakovatelný David Suchet na druhé straně silnější, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Hvězdná brána (1994)

Skvělý film předznamenává ještě lepší a do konce dotažený seriál. V každém případě se však jedná o film založený pouze na jednom (byť skvělém) nápadu.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Neopakovatelný film Paříži, miluji tě není s tímto snímkem srovnatelný, ale to hlavně proto, že New York není srovnatelný s Paříží. Všechny charakteristické rysy města jsou ve filmu zapracovány - taxíky, moře, národnostní různorodost, i ona pochmurnost, která lidem vadila oproti filmu Paříži, miluji tě, je pro New York typická.

Chicago (2002)

Nezapomenutelný muzikál se skvělým hereckým obsazením, neopakovatelnou hudbou a atmosférou, která je zesílena skvělými kostými a rekvizitami. Pěvecké výkony herců vyšly až překvapivě dobře, mezi nimi podle mě excelují hlavně Catherine Zeta-Jones a Queen Latifah. Relativně jednoduchá zápletka, přesto skvělá pointa. Paradoxně jediná osoba, která tragicky skončila, byla nevinná, což mělo upozornit na paradox, který je pro život typický. Taky se mi líbilo spojení děje a jeviště (při písních) nebo závěrečné titulky.

Alenka v říši divů (2010)

Nová Alenka mě zklamala hlavně z důvodu naprosté absence onoho pro Alenku typického šílenství, které se v postavě kloboučníka sice projevilo, jenže jeho jednání bylo až příliš logické. Vzhledem k tomu, že toto patří k jednomu ze základních aspektů jak knihy, tak i původních filmových zpracování, dávám pouze jednu hvězdičku - filmové triky nepůsobily nijak ojediněle (v konkurenci např. Cameronova Avatara). Přiznávám, že jsem film viděl pouze "2D", pokud je ale 3D rozlišení jediné, co by Alenku mohlo zachránit, je to pro mě dost málo.