Ďábelské ženy (1955)

Geniálne spracovaný príbeh, ktorý do poslednej chvíle drží diváka v napätí a neustále núti premýšľať, kto je vlastne obeť. Viac než len "detektívka". Dnes sa takto spracované filmy netočia! 90%

Brazil (1985)

Veľmi originálny klaustrofobický Kafkovsky kúsok z dielne Terryho Gilliama, ktorý zaujme len náročnejších divákov. Bizardnosť, geniálne prepracovaný vizuál či citácie z dejín filmu sú hlavné plus tohto nezvyčajného diela. Určite patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. 100%

Mzda strachu (1977)

Úvod je dosť rozdrobený na predstavenie osudov jednotlivých postáv, v druhej tretine špina a trápenie. Až v poslednej tretine filmu je konečne to správne napätie v divokej upršanej džungli. Celok bohužiaľ nedrží pokope, v mnohých častiach je nelogický strih a pôsobí až rušivo. Friedkinovi sa podarilo natočiť slušný remake, ale mne osobne sa viac pozdáva Clouzotov francúzsky originál (1953), ktorý rozhodne odporúčam pozrieť na porovnanie. 70% http://www.csfd.cz/film/38791-mzda-strachu/

Mys hrůzy (1962)

Ako som už spomínal pri Scorseseho remaku, že De Niro výkon je vynikajúci a asi jeho naj v kariére, tak Mitchum - noir klasik je trošku triezvejší ako by som očakával. Napriek všetkým kvalitám: kamera a hlavne hudba (B.Hermman) je podľa mňa remake aj tak o dosť lepší. Rozhodne tento kúsok patrí do kategórie kvalitného thrilleru. 80%

Kleopatra (1934)

Málo známa a pritom veľmi kvalitná verzia Kleopatry zo zlatého veku hollywoodskeho filmu. Kamera zaslúžene získala cenu Oskara. Odporúčam nielen pre pamätníkov. 90%

West Side Story (1961)

Otrepaná klasika, ktorá pre mňa aj napriek geniálnej Bernsteinovej hudbe nemá väčšiu hodnotu ako tesný nadpriemer. 55%

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Veľmi dobre natočené. Rozhodne lepšie, ako nový remake. Réžia, scenár a hlavne kamera absolut paráda. Na druhý krát ešte lepšie a dávam 90%

Italské prázdniny (2003) odpad!

Ledva som zvládol trailer! Jasný odpad, netreba strácať čas! Réžia it´s FALL!!!

Zneuctění (1964)

Bohužiaľ aj napriek Newmanovej hereckej snahe je Kurosawov original Rašamon oveľa lepší. V ramci žánru nadpriemer. 65%

Muži bez zákona (1962)

Nostalgické a vtipné. Klasická ruská minikomédia s prvkami groteskových gagov. Odporúčam sledovať v pôvodnom znení v ruskom jazyku. Hlasy je zbytočné pokaziť dabingom!. 80%