Láska přes internet (1998)

V tomto žánru to patří mezi mé nejoblíbenější z posledních let. Kromě toho- prostředí knihkupecví, New York a k tomu kopretiny. Této směsici nemůžu odolat. Když mi k tomu přidají Toma Hankse s osvědčenou Meg Ryan. K tomu použité schéma i téma Pýchy a předsudku. Co víc si přát od romantické komedie?

Jiná láska (1999)

Na romantickou komedii odvážný nápad. Oceňuji.

Zavěste, prosím (2000)

Škoda, že to nevyšlo líp. Materiál na to byl. I když při druhém podívání jsem už víc ocenila jednotlivé výstupy.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Diane Keaton mám moc ráda. Ona i Nicholson hrají výborně. Má to řadu nápadů k nezaplacení. Téma nespravedlnosti v možnosti najít štěstí pro muže a ženy ve středním věku je silné. Přesto za 3 hvězdy.

Po čem ženy touží (2000)

Taky by to chtělo, ten nápad dotáhnou, protože to má díry, ale v daném žánru je to roztomilá, dobře obsazená perla a Frank Sinatra!!! Franku pomoz!!!

Návrat do Cold Mountain (2003)

Pěkné zpracování. Možná nejlepší role Renée Zellweger, na kterou jsem jinak alergická. Nicole Kidman mám ráda i její chameleónství - v každém filmu mi připadá jiná. Vadila mi ta část, kdy předváděli její bezradnost tím, že chodila zanedbaná a nebyla schopná se ani učesat. Ale deprese se dá pojmout různě. No myslím, že jediné, co Ada zvládala, je učesat se, tak bych jí to nebrala. Jinak super. Kniha mi byla v něčem bližší, v něčem mi byl bližší zas film. Milovala jsem Adino knihomolství, které z ní Ruby tak těžce vytloukala. Jo válka bolí, doslova.

Tatínkova sláva (1990)

Krásný román, krásná adaptace. Pagnol psal pro film.

Mrtvá a živá (1997) (TV film)

Doslovné a otrocké převedení na obrazovku, bez nápadu, bez atmosféry. Některé nápady tam měli, např. manželská erotika na líbankách, ale působilo to spíš odpudivě. Fuj.

Kruh (2002)

Vždycky si nadávám, když se začnu koukat na nějaký horor. Je skoro lepší, když je to hloupost, to se dá přepnout nebo odejít z kina. Horší je, když je to zajímavě udělané, má to nápad (i když vypůjčený) a když tam hraje Naomi Watts, tak mám smůlu a musím se dodívat. A nadávám si. Dobrý horor.

Hon na myš (1997)

Myší se nebojím, ale tohle mě vyděsilo. Chvílema jsem se bavila, ale chvílema to bylo zdlouhavé. Už v půjce filmu (možná dřív) je jaské, jak to dopadne. Takže se mi to vleklo.