Všichni to dělají! (1994)

Ne ne ne a ne... Tohle je hotový >Villashi Troshkano< a ač se snažím vnímat a pochopit jemné nuance japonského smyslu pro popkulturní humor, tuhle pitomost jsem tedy nepobral. A těch pár dobrých a inteligentních fórků (třeba scénka s konkursem na filmovou roli) to želbohu nespraví. Nene, tohle byla prostě mistrova velmi slabá chvilka... Dvě hvězdičky maličký s obrovským sebezapřením, právě s tolerancí pro ty >střety kultur< (...i když zde tedy spíš d.m.s.n. skřety...) %-/ - - - P.S. Všimli jste si mizerného zvukového mixu na dvd, kdy originální zvuk v tichých pasážích bez dialogů a hudby místy i na dlouhé vteřiny zcela mizí? Mám nepříjemný pocit, že to firma Brickbox při zpracování (zvláště starších filmů) pro český trh dělá nějak často, i když z technického hlediska zatím nevím a nechápu proč? Nechci se ničeho domýšlet ale... Divím se, že to nikomu z distributorů či uživatel takto domrvených disků zatím nevadilo! - - - - - (Poprvé viděno 4.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 131., komentář zde jako šestnáctý - 5.3.2013)

Muži v černém 3 (2012)

Typická >sonnenfikština< coby v rámci žánru skvělá oddechovka, tentokráte pak více dbající osvětlení vztahů mezi postavami a dějově více vypointovaná nežli jenom taškařice jako dvojka, spíše navazující na výbornou jedničku - a co chcete po takovém filmu víc? . . . Jen bych měl jednu zásadní připomínku, kvůli které nedám (ač jsem se skvěle bavil a chtěl i dát!) pět hvězd. A to si měli páni tvůrci pohlídat - protože v prvním dílu Mr. K. mladému Mr. J. vykládá historku o jakési akci v osmašedesátém a dodává že "to ještě nežil" a ejhle zde při startu letu Apolla na Měsíc v devětašedesátém vypadá malý J. tak na 4-5 let. Tak to mě tedy mrzí, taková ignorace >náročného diváka< , že... °-/ . . . Ale jinak, jak pravím, d.m.s.n. skvělé, herecky, režijně, triky a efekty - a to se už těším na čtveráky ve čtyřce, bude-li. Tyhle odvary takto formou i obsahem provedené tedy igitátorovi vůbec nevadí! - - - P.S. Dejte si na dvd i bonusy, konečně s českými titulky, stojí to za to... - - - - - (Poprvé viděno 3.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 15808., komentář zde jako devítistýdvacátýčtvrtý - 5.3.2013)

Čtyři v tom (2013) (seriál) odpad!

HNUS, HNUS, HNUS A HNUS! Ani mi nejde přes (stydlivé) pysky V ČEM VŠEM... . . . Hehe, prý "dokumejdlo", sic! Ale jinak svatý krindy pindy, to je neuvěřitelné, co všechno lze dnes v tušašské >telekultůře< vydávat za "dokumentární" film. Jak vidno z části zdejších hodnocení a komentářů, čudlárna už pochopila (krom jiných médií - zdravím Jolku, ten přeliz před uvedením na obrazovce byl výživný!) roli čsfd a vykazuje úpornou snahu dostat zde jakoukoli srágoru co nejrychleji do >červených< - budiž to tedy kumpánům a mrdketingu pí L.K.J. a Č.T. přáno, nezmění však NIC na tom, že byla vyplozena další televizácká sračka, jak jinak než jako už mnohokráte předtím ryze účelový vývod peněz z televize v tomto případě zjevně >Lindí< služby... . . . Jeden poctivý odpad tedy za hnus pofiderně hrané "realityšou" coby kvaziodhalení >pičismu< v Čechách, v rámci žánru "dokumentární" pak další čirý odpad pro pohodlný odtok výtoku tohoto formou i obsahem odpudivého homovidea... - - - P.S. Ani se neptám na rozpočet téhle srágory a všimné jednotlivým aktérům, na velkou domů paní Lindy & spol. ani nevyjímaje. Nezbývá než si počkat, až se někdo slušný z ČT konečně pořádně nasere a odhalí celý mechanismus toků >veřejnoprávních peněz< pro vyvolené nýmandy, neschopné však normálně pracovat a tvořit. Tak pisskultůrně pochcat všechny holky i ty jejich lulany... Statkáře je mi pak docela líto. Fakt ti ty vole jeden ty prachy stály za to dělat ze sebe pro stádo takového debila? °-/.. - - - - - (Sledováno úmorně v lednu a únoru na >debilněsrádním sprostoru< , hovnocení 382., komentsrář zde po poslední episssodě naprosto znechucený jako osmadvacátý - 19.2.2013)

Krvelačná monstra (2011) (TV film)

Pitomoučká hw-tv fi-fi, rutinní oddechové béčko (d.m.s.n. tedy spíše akční než horor) s legračními morlidmi a vychytaným Wichitem coby praprapraprapravnukem Doktora od Janewayové. Směšně laciné vizuální efekty raději ani nezmiňuju... Ale na odpad to není, u morločího voka na zemi... - - - P.S. Na IMDb zase jednou smysluplnější hodnocení 3,8/10 - k 13.2.13 / 306 hodnotících. Takže do kategorie sraček to spíš posílá tradičně debilní zvukodivý >primoidní< dablink. A to je zase celý... - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2013 na nepríma tv >kůl<, hodnocení 60., komentář zde jako pata pátý - 13.2.2013)

Pološero (2011) (pořad)

Tak ještě že je TO jen "POLO", že... A O TOM to zase celé je. Mohlo by to být celé "CELE", mohlo by to být kontroverzní jako ta prezentovaná témata, a je to zase jen takové plácání o ničem. Ale to by asi celý cyklus musely dělat jiné >celé< osobnosti, že... Protože tohle je zase jen další ryzí >veřejnoprávní< televizáčina na zaplácnutí programového schéma, užitečná snad jen pro ty vybrané honoráře vybraným účastníkům. Místy i docela poloblbo, zhusta jen takové blábolení všelijakých mudrlantů, až se zase jeden ptá, jak tohle celé funguje a komu to slouží. Blablablablabla... To myslím na sebe, víc už nemá cenu se tím zabývat. Howgh. - - - P.S. A neberte si vy šašskotrdlovizní nýmandi do huby docela sugestivní a originální dílko Oscara Wilda, tahle vágní a stádu určená divácky jalová vyvařovna nesahá Obrazu D.G. ani po spodní hranu blindrámu! - - - - - (Občasně naprosto nahodile nahlédnuto na >veřejnošerém poloprostoru< , hodnocení prozřetelně ucelené už kdysi zkraje, komentář zde zcela otrávený po 40. pokračování - docela slabém žvatlání o "síle obrazu" jako šestnáctý - 12.2.2013)

Odsouzeni k boji (2007)

Sugestivně realisticky kruté... Na to žádný válečný >akčňák< nestačí... A víc už beze slov. - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2013 na >odsouzeném prostoru< , hodnocení 1685., komentář zde jako stodvacátý - 12.2.2013)

Jednej správně (1989)

Jojo, zůstaň černej negře a nekoukej se na ten film, dojebanej pro našince ubohým šašskosolvinským čudlárenským dabingem... . . . Tak díky ignorantští šmejdi z >veřejnosrádní< , dívám se (sice), ale trpím, to se prostě nedá, vnímat pražskočudlí snaživě procítěné debilní hýkání (občas se mmj. míjející s pohybem rtů a gesty dabovaných postav, o směšnosti dabingu davových scén ani nemluvě), namixované pak nějakým nýmandem snad v kuchyni, bez reálných ruchů, naprosto likvidující atmosféru filmu, odehrávajícím se v multietnické komunitě v Bedford-Stuywesant v Brooklynu a ne někde ve Stolici na Jižáku... °-[.. . . . Tak snad někdy na dvd s původní zvukovou stopou a titulky... - - - - - (Poprvé s natěšením očekáváno a s utrpením nahlédnuto a neposlouchatelno 11.2.2013 na >čudláckém sprostoru< , hodnocení s rezervou 843., nekomentář zde notně nasraný jako devětasedmdesátý - 11.2.2013)

Hra se smrtí (1995)

Spike Lee zná svoje >ňjujorkhajmský< a ze zdánlivě banálního policejního vyšetřování tuctové vraždy drogového dealera dokázal vytvořit silné sociálněkritické drama, nahlížející na bezvýchodný život mladé - na ulici se flákající a drogy prodávající i beroucí - části černošské komunity, kdy vyhlídky snad má jen ten, do se včas dokáže odpoutat od vlivu >černejch bratrů< a za pomoci rodiny i ač cynického, v jádru však svým způsobem férového a protřelého bílého detektiva (skvělý H.K.) vydat se >na cestu< někam dál... Jojo, je dobré mít při všech těch sračkách koníčka, krom bouchačky i třeba zde až symbolické vláčky - a jednou do jednoho skutečného nasednout a jet... - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 478., komentář zde jako osmatřicátý - 11.2.2013)

Mý lepší blues (1990)

"...A vše je taky jen blues...", řekl TAKY Bůh (říkám já, jestli jste poctivě koukali i na závěrečné titulky). Jen Bůh není... (říkám já už jen tak...) . . . Ale Spike Lee natočil skvělý film o blues, jazzu, hudbě, rodině, přátelství i černém Brooklynu, poutavě vystavěný příběh o jednom sobci, kterého až život naučí a rodina spasí a nemusí jít vždycky jen o ten nátisk, že... . . . Pět hvězd v dobrém rozmaru i za mix jazzové hudby stylově v rozmezí nějakých třiceti let i za ten okouzlující >happyend< , dokazující, že trubka od ryzího jazzmana daleko nepadne... ;-) - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 260., komentář zde jako třiadvacátý - 11.2.2013)

Zajatci mlhy (2005)

A.A. se snaží po svém vyrovnat s temnými místy sovětskoválečné minulosti (ano, bolševický SSSR nikdy nepodepsal tzv. Ženevskou konvenci - více si každý dohledej dál / jako základní zdroj informací třeba viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Zlo%C4%8Diny_Sov%C4%9Btsk%C3%A9ho_svazu_za_druh%C3%A9_sv%C4%9Btov%C3%A9_v%C3%A1lky - a proto docházelo během válečného dění (bohužel však NEJEN během něj!) k nelidskostem a zvěrstvům, s nimiž se narozdíl od německé strany ta ruská z historického i politického hlediska dodnes ne zcela vypořádala) a číní tak v notné míře poeticky (ach ta ruská duše, že, nu tak) až místy mysteriozně a je to po čistě vizuální stránce filmově krásné, přes všechno to strádání a zmar a smrt lehce parusski insitně romantické, s notnou dávkou vyjadřovacích klišé jak z dob tak o třicet let zpátky, ale já mu to vše rád odpouštím, protože čistě takto filmově tu ruskou duši mám rád a ryze filmařsky je to prostě dobré. Tak da zdravstvujet sojuz něrušimych a... . . . Nemůžu dál, to už by se igitátor zase dostal příliš daleko za smysl stručného ryze filmového komentáře... - - - - - (Poprvé viděno 10.2.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 671., komentář zde jako čtyřiapadesátý - 11.2.2013)